Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kommunizmusban hogy volt a...

A kommunizmusban hogy volt a szavazás?

Figyelt kérdés
Beikszeltél egy nevet és kész? Sok helyen csak egy jelölt volt, esetleg 2.

2012. jan. 29. 13:18
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
87%
A malenkíj robotot az oroszok szabták ki a nyugati hatalmak jóváhagyásával magyarországra a magyarok által az országukban okozott kárért.Volt még anyagi jóvátétel aminek az összege is meg volt határozva szintén a nyugati hatalmak egyettértésével!Az oroszok elengedték ennek a jóvátételnek a felét. Nem kellene össze vissza feltételezéseket és hülyeségeket írni olyanoknak akiknek halvány segédfogalmuk a történelmi tényekről nincs!
2012. jan. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
A Rubicon 2011. évi 12. számában olvastam a Gulagról, megrendítettek a cikkek, pedig már sok minent hallottam anyámtól a malenkij robotról.
2012. jan. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:

"ott voltam,hogy toll sem volt a fülkében.Nehogy valaki rá írjon valamit"


Ott voltál? És a tollat ki lopta el azt nem láttad?Miért nem kértél a bizottságtól? Miért állítasz marhaságot?

2012. jan. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:

"pedig már sok minent hallottam anyámtól a malenkij robotról."


És arról nem beszélt hogy a magyar hadsereg mit keresett Voronyezsnél?Tudod hol van?

2012. jan. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
marhaságot?Szerinted?próbált volna csak valaki is kérni!!De nem is vitatkoznék, ez már szerencsére régmúlt.
2012. jan. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:

Tudom, hol van Voronyezs, és tudom, hogy semmi keresnivalónk nem volt ott. A magyar katonák sem önként dalolva mentek oda meghalni.


Én a malenkij robotról írtam, hogy anyám mesélt róla.



Jól elkanyarodtunk az eredeti kérdéstől.

2012. jan. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

"Szerinted?próbált volna csak valaki is kérni!!"


Ez nem szerintem van! Én végigéltem azt a rendszert és TUDOM mi volt, nem feltételezek.

2012. jan. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

"Én a malenkij robotról írtam, hogy anyám mesélt róla"


Voronyezs miatt volt a malenkíj robot kártérítésként és az anyagi jóvátétel is aminek felét az oroszok elengedték. Azért mert valaki nem szavazott semmi hátrány nem érte nem törődtek vele.Marhaság ilyet állítani hogy nem volt toll a szavzófülkében és nem kérhetett senki a bizottságtól. Miért kell ilyent állítani? Kinek jó ez?

2012. jan. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

Nem, nem csak Voronyezs miatt volt a malenkij robot.

A kollektív bűnösség elvét alkalmazták: részt vettünk a németek oldalán a háborúban, a civileknek is bűnhődniük kellett Sztálin szerint.

2012. jan. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Itt többen írták, hogy miért állítanak hülyeségeket olyanok,akiknek fogalmuk sincs az állításuknak sokszor a jelentéséről sem. Ezekhez csatlakozom.


Volt szavazás. Titkos. Általában két jelöltre, de nem feltétlenül. Lehetett valaki független jelölt is, törvény nem tiltotta. Csak rettenetesen nehéz volt jelöltté válni, de volt rá konkrét példa. Sőt a megválasztására is. Békén hagyták, tudták, hogy egyszerűbb, mintha balhéznának. Utána nem néztek a szavazásoknak, már csak azért sem, mert nem volt hozzá eszközük. Lehet hogy volt fülke, ahol nem volt toll. Ma is előfordul, hogy ellopják. De a simán bedobott szavazólap biztos hogy érvénytelen volt.

Végeredményben nem sokban különbözött a maitól. Formálisan hasonlóan zajlott, kampány akkor is volt, a célok akkor is hamisak voltak. Két kor, két szemlélet, két technikai lehetőség. Ezért természetes, hogy eltérések is vannak. Hogy lényegbe vágók-e? Ízlés kérdése, ki hogyan látja. Azért talán a 70-es és 90-es évek választásainál volt némi különbség. De csökkenőben van.

2012. jan. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!