Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Államosítanák a babaszámlát?

Államosítanák a babaszámlát?

Figyelt kérdés

[link]


Ehhez mit szóltok?


Tényleg jobb, ha az ember saját maga kezeli a megtakarítást, amit a babája számára tesz félre.


2012. jan. 19. 09:38
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
24%
Az emberek többsége boldogan igent mondott az Unióra...hát most egye meg mindenki az ő főztjüket. Mert drága magyarok olyan okosak vagyunk, mindig mindent elhiszünk, hogy na most majd jön a kánaán...maradtunk volna ki az egészből, és ne vettünk volna fel kölcsönt. Tud valaki szarból várat építeni?Szerintem nem...Orbán sem. Ő nem így adta át ezt az országot anno 8 éve a drága MSZP-nek. Akkor is a sok hülye magyar (én is az vagyok, nem tagadom) rájuk szsvazott, mert nem tetszett nekik Orbán képe. Nem védeni akarom, mert tényleg nem velünk kéne megfizettetni, ránk sózni a terheket...miért nem a sok gazdag fizeti meg?_Vannak ők is elegen, dolgoztam én magánoviban...amit mi egy élet alatt sem keresünk meg, az nekik egy autó a feleség szülinapjára.És megint a kiskeresetűek szívnak. Tényleg nem igazság!De ne feljtsük el, 8 évig raboltak bennünket keményen!
2012. jan. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
51%
Bocs, ez nem a babák témához tartozik, de kijött belőlem. Hiszen nekem is azt mondja anyum, hogy gondoljam meg, akarok-e 2. gyereket. Hát akarok! Nem a politika fogja megmondani nekem!Előző voltam.
2012. jan. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
68%

Bocsika, de azt hol olvastátok, hogy az állam lenyúlja a babakötvényt?

"a számlákra érkezett, államilag támogatott befizetéseket ne a kereskedelmi bankok forgathassák, hanem az államnak származzon haszna belőle. "

Én ezt úgy értelmezem, hogy minden marad a régiben, csak annyi, hogy ezentúl nem magánkézen lesz a babakötvényes számla, hanem államiban. Azt a fika kis kamatot és az állami támogatást gondolom ugyanúgy megkapjuk ezentúl is, csak ezentúl (ha a MÁK ügyesen fekteti be a pénzünket) az állam bácsi zsebébe vándorolna az esetleges nyereség, nem az amúgy feneketlen zsebbel rendelkező bankokéba...

Remélem tudnak is vele kezdeni valamit, akkor örülni fogok neki...

2012. jan. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
63%

10.16-os vagyok

Igen, igaz. Én is csak most olvastam végig. Miért baj, ha nem a bankok forgatják a pénzünket, hanem az állam?

2012. jan. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
38%
Ha elolvassátok, és értelmezitek, akkor rájöttök, hogy hülyeséget kérdez a kérdező. Miért kell pánikot kelteni? Sehol sem olvastad, olvashattad, hogy államosítják. Vagy ha igen, akkor linkeld be légyszives, mert ebből a cikkben ilyenről szó sincs.
2012. jan. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
50%
Csakis akkor tud belőle profitot húzni, ha ő forgatja. Ez okés is lenne. De megbíztok bennük annyira, hogy rájuk bízzátok? És ha elherdálják, és nemhogy kamatozni nem fog, de kevesebb lesz?! Ha lesz egyáltalán?
2012. jan. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
60%
Miért, a bankokban megbíztok?
2012. jan. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
52%
A magánnyugdíjt is a külföldi bankok nyúlták le...amit ki kellett volna fizetniük, pl Erste. Az OTP kifizette- magyar bank.
2012. jan. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%
Ó, de jófej volt, aki lepontozott... a sok buta. Fáj az igazság?
2012. jan. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
69%

10:57:

"Az OTP kifizette- magyar bank"


-.-'

Ne haragudj, nem megsérteni akarlak, csak tényt közlök. Annyira buta és egyszerű vagy, hogy én szégyellem magam helyetted.

Méghogy az OTP magyar bank. A nap poénja :D

Tessék:

[link]


Mellesleg tényleg jó ötlet, ha mindent az állam kezel. Hiszen lássuk be, amihez drága kormányunk hozzáér, az arannyá változik.

1. MOL-részvény vásárlás. Hány milliárd veszteség?

2. Magánnyugdíjak államadósság csökkentésre költése Nem csökkent, nőtt. Szép volt.

3. Malév No comment

+1 BKV, ami kakukktojás, mert az a főváros kezében van, mégis az állam pénzeli, mégse tesz semmit az ügyben, h nyereséges legyen.


Láthatjuk tehát, hogy a kormány üzleti érzékében csakis bízni lehet, úgyhogy ajánlom mindenkinek, hogy most nyomban vegye ki összes pénzét a bankból, és adja oda a kormánynak. Biztos befektetés.

2012. jan. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!