Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Államosítanák a babaszámlát?

Államosítanák a babaszámlát?

Figyelt kérdés

[link]


Ehhez mit szóltok?


Tényleg jobb, ha az ember saját maga kezeli a megtakarítást, amit a babája számára tesz félre.


2012. jan. 19. 09:38
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
70%

A kérdés helyesen:

Államosítanák a babaszámlák kezelési jogát?

A válasz: igen.


Ettől a babáknak nem lesz rosszabb, mert jelenleg a Kincstár kínálja a legalacsonyabb (nulla) számlavezetési költséget és a legmagasabb hozamot.


Vannak mondjuk idegesítő momentumok, például az állampapírok minden évben hozamot fizetnek, aztán a hatezer forintokat már nem érdemes újrabefektetni, mert többe kerül a buszjegy... A Webkicstár nevű netes felület nem használható a Start-számlához, mert csak.

Fél kiló papír a megkötése, olyan vicces dolgokkal, hogy például újszülöttem nevében meghatalmaztam saját magamat, hogy intézhessem az ügyeit - de ezt a meghatalmazást is én írtam alá... Meg hogy kijelentem, hogy nem mosok pénzt és nem támogatom a terrorizmust.

Ha már elaprózódott a befektetés, és sokszor jönnek párezres hozamok, akkor a Kincstár minden esetben előzékenyen postai levélben figyelmeztet, hogy nehogy elfelejtsem lekötni - ami baromira pazarló és értelmetlen.

2012. jan. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
20%
Azért csak jobban magyar, mint az Erste, Raiffeisen, stb...nem, kedves leminősítő?Nem tartom magam se butának, se egyszerűnek 3 diplomával. De azért köszi.
2012. jan. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
20%
Ja, és szerintem nem az a buta, aki nincs tisztában azzal, hogy melyik bank hány százalékban magyar...mindenki magába nézhet.
2012. jan. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
0%

11:59-es!


Én pedig sokkal inkább a Te beírásodat látom bugyuta hozzászólásnak!

Az emberek a pénzüket a bankban tartják, mert azt tartják biztonságosnak,ugyanis ezt verték a fejünkbe.Ha a banki pénzteremtés profitlehetőségét figyelembe veszitek, ez nem véletlen.De a bankbetét sem teljesen kockázatmente, mert a bank sokkal több hitelt helyez ki, mint az általunk befizetett bankbetétek mennyisége, így növeli a kockázatát annak, hogy felénk fizetőképes legyen.

De: szarban van az országunk, segítségre van szüksége.Ha mi kivennénk a bankból a pénzünket és állampapírokba fektetnénk, finanszírozást kapna Magyar Állam, ezzel önmagunkon segítenénk.A rövid és hosszú lejáratú állampapírok magas hozama lényegesen több profitot nyújtana bárkinek, aki a bankbetétek helyett állampapírba fektetne!!!

2012. jan. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
77%

Ez így van, ahogy az utolsó írta.

Államkötvény=államadósság vásárlás.

Lényegesen jobb helyzetben lenne az állam, ha kelendőbbek lennének az államkötvények. De sajnos(?) jelenleg már csak (a korábbihoz képest) magasabb kamattal tudják eladni a kötvényeket, a leminősítéseknek (is) köszönhetően.

Én szívesen vennék államkötvényt, kincstárjegyet, ha lenne pár százezer forintom, ami belátható időn belül nem kell. Persze, a jelenlegi helyzetben már 2x is meggondolnám, de szerintem még mindig kevésbé rizikós, mint pl. részvényt venni.

2012. jan. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
53%

A cikkben valóban nincs benne, hogy elveszik, az szerepel benne, hogy államosítják. DE a vége úgy is az lesz, hogy elveszik.


Off: Szarból várat nem lehet építeni, de szar, és szar közt is marha nagy különbség van. Orbán, Gyurcsány, Gordonka, tök mind1, mind csak a zsebét tömi, ahogy az összes politikus. Csak elég gáz, hogy megint minden nemű keresetünk csökken (bér, béren kívüli juttatás, adójóváírás) De a kaja, meg a benzin ára csak nő, az áram, gáz, víz, minden szolgáltatás ára csak nő, a fizetés meg ahelyett, hogy nőne, csökken... Elég ciki, amikor már fél Mo. a fűtésen spórol, mert a kaján, meg a ruhán már nem tud. Na ezen el lehet gondolkozni. Ez a véleményem az itt "folyó" dolgokról.

2012. jan. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
0%
OFF: mind csak a zsebét tömi- de rohadtul nem mindegy, hogy 1 ft-ot vagy 10 ft-ot tesz el(képletesen), nem gondolod?Azért megnézhetnénk melyikük lopott többet.Miért ilyen buták az emberek?Sokkal jobb is lehetne...Istenem!
2012. jan. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Nyugodtan pontozzál le te idióta, ha ebben leled örömöd!
2012. jan. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!