Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Államosítanák a babaszámlát?

Államosítanák a babaszámlát?

Figyelt kérdés

[link]


Ehhez mit szóltok?


Tényleg jobb, ha az ember saját maga kezeli a megtakarítást, amit a babája számára tesz félre.


2012. jan. 19. 09:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
na ezért nem nyitottam meg!!!!!!
2012. jan. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
79%

OFF:

nálatok mindent államosítanak?! Basszus, ez komoly diktatúra...

Nálunk is az van (Románia), de itt legalább nem pofáznak, hogy mindezt a mi érdekünkben, hanem magasról lesz*rnak minket - még egy ideig, de itt épp robbantják a puliszkát, és én is az utcán lennék, ha nem 6 hónapos terhes lennék...

ON

2012. jan. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Kezd nagyon nagyon elegem lenni a kedves Orbán urtol!!!!!!
2012. jan. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
90%
Ezért nem okés Európa ezen régiójában a 2/3 többség. Mert diktatúrához vezet!
2012. jan. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
100%
Felhúzott engem is ez a hír. Már erre is rátennék a kezüket. Tőlem lenyúlták már a pénzt (magánnyugdíj),de hogy a gyerekemé felett ők őrködnének,az már bosszantó. Ki tudja mikor nyúlnának hozzá,vagy a gyerekem hozzá nyúlhat-e így valaha.
2012. jan. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
84%
Én már erre semmit nem mondok. Ennek úgy is az lesz a vége, hogy el is veszik majd a pénzt. Most áldom az eget, hogy nem kezdtem el befizetni rá a pénzeket...
2012. jan. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim válasza:
51%

Komplett idióta a magyar ember, sajnos:((

Fel kellene fogni ésszel, hogy a kereskedelmi bankok kiviszik innen a pénzt, mi fialtatjuk náluk, ők gazdagodnak.Akkor 100x inkább az állam forgassa a pénzünket, az a hazánkban marad, nem beszélve arról, hogy biztonságosabb is.Gondolkodjatok már egy picit mielőtt fröcsögtök mindenen.

2012. jan. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
67%
a címen kívül sehol nem szerepel, hogy államosítják. egyszerűen nem a bank kezeli. ennyi. nem ugyanaz. az államkincstár eddig is az államé volt.
2012. jan. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
67%

Kicsit félreértelmezitek szerintem a cikket.


Az a lényeg, hogy eddig a babakötvény FORGATÁSÁBÓL a hasznot a bankok szedték le.

Most meg az állam szedné. Őszintén szólva egyáltalán nem baj, ha kikerül a bankok kezéből, mert így is nagyon el vannak pofátlanodva.

Más kérdés, hogy a kormányt se kell félteni, pofátlankodásért az se megy a szomszédba:(



Első válaszoló: olyan nincs hogy nem nyitod meg, a babakötvény automatikusan jár.

Ha nem csinálsz vele semmit, akkor a Magyar Államkincstárnál marad, és minimális kamattal őrizgetik a gyerek 18 éves koráig.

2012. jan. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
7., szerintem meg inkább _választhassunk_, hogy kinél akarjuk tartani a pénzt. Naivitás azt hinni, hogy az állam által kezelt pénz a mi életünkre lenne jótékony hatással. Főleg, ha csak a fejünk fölött eldöntik, hogy innentől ők kezelik a pénzt. Ha jól tudom, a babakötvénynél a szülők dönthették el, hogy melyik bankot választják.
2012. jan. 19. 10:07
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!