Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lehet leállni a...

Miért nem lehet leállni a Trianon témával?

Figyelt kérdés

Először is szeretném leszögezni, hogy a kérdés nem provokatív.


Miért kell majd 100 év után is emiatt a sérelem miatt embereket lezsidózni, megvetni,napi politikával összekapcsolni?

Véleményem szerint a Trianon,avagy a területek elszakítása mindenképp bekövetkezett volna,maximum nem egy nyugat diktálta békeszerződés értelmében.

Na és itt a hiba a dologban,mert nem csak a nyugati nagyhatalmak érdeke volt ez a békeszerződés,hanem az országban élő kb 40%-os kisebbségnek is.

A nemzetiségi helyzet tarthatatlanná vált a világháború során,amire a konföderációs javaslat se lett volna megoldás,mivel a nemzetiségeknek már ez is kevés lett volna.A szlovákok,a románok, valamint a többi jelentős nemzetiség is el akart szakadni.


Tudom,hatalmas sérelem ez azoknak,akik a határon túl ragadtak.Ezt nem lehet ragozni,ezt minden ember elismeri politikai hovatartozástól függetlenül.

Azt is tudom,hogy a határokat nem teljesen, sőtt néhol nagyon nem úgy húzták meg,ahogy azt etnikai szempontból kellet volna.

Bár tudjuk Trianon összes kínját,de mégis nem jobb egy olyan ország mára,ami nemzetállam,és nem mindennapos probléma a kisebbségek jogkövetelése.(itt most nem a cigányokról van szó)


De miért nem tudunk ezen túllépni?Egyszer ugyan kaptunk vissza területeket,de azt a Párizsi békével ismét elvesztettük.Ez után szerintem mindenkinek teljesen egyértelműnek kellene legyen,hogy a revízió lehetetlen.

Miért nem törekszünk inkább arra, hogy a szomszédos országokkal jó kapcsolatokat ápoljunk?


És amit nem értek:hogy gondolják egyesek ezt a "visszafoglaljuk dolgot"?

Értsétek meg,hogy ez lehetetlen,de annál inkább értelmetlen.

Akik azzal jönnek hogy hódítsuk vissza a területeket,azok belegondoltak abba,hogy mit kezdene az ország az ott lévő hatalmas kisebbséggel?Mi lenne a rengeteg szlovákkal,románnal,ukránnal?


Én nem vagyok semmilyen politikai pártnak/irányzatnak a híve, sőtt tőkés zsidó sem vagyok.


2012. jan. 17. 23:27
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
63%

Előző vagyok.


Annyit tennék még hozzá, hogy engem nem a bosszú hanem az igazság hajt. Majd akkor hagyhatjuk magunk mögött Trianont ha az "Igazságot Magyarországnak!" beteljesül. Addig viszont nem felejtünk, nem nem soha! És nem azért mert gyűlöljük a szomszédainkat, hanem azért mert gyűlöljük az igazságtalanságot!

2012. jan. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
31%

"gyűlöljük az igazságtalanságot"


Ha így lenne akkor nem hoztunk volna zsidó törvényeket, és nem küldünk volna lágerekbe több százezer MAGYAR zsidót.


Gyűlöljük az igazságtalanságot ha velünk történik, de ha mi tesszük mással az oké.

Ezt én inkább kihagynám.

2012. jan. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
63%
Lehetne vitatkozni arról, hogy miért hoztuk azokat a törvényeket. Elég sokan tartják úgy, hogy a nyilasok visszaszorítása és a nácik meggyőzése volt csak a célja. Olyannyira volt ebben ráció, hogy az első zsidótörvényt zsidó értelmiségiekkel együtt dolgozták ki. Én nem is akarom ezt megítélni, de hadd kérdezzem meg, hogy azóta mennyi kárpótlást is fizetünk ki a túlélőknek évente és hány éve nyögi ezt a terhet a magyar társadalom? Ha nekik jár folyamatosan a jóvátétel akkor nekünk miért nem a saját sérelmeinkért? Ja csak azért mert nekünk mindig fontosabb a jószomszédi viszony mint, hogy kiálljunk a külhoni magyarokért és síkra szálljunk a jogos revízió ügyében?
2012. jan. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Mind1, a lényeg hogy igazságtalan volt, + elárultuk a honfitársainkat.
2012. jan. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Magyarország pedig nem fizet nekik kárpótlást.
2012. jan. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

[link]


De hála az égnek végül mégis ki tudták fizetni még a múlt évben... Hány linket küldjek még? Tudok még sokat! Ebben a cikkben éppen 21 millió dollárról, tehát nagyságrendileg 5 milliárd forintról van szó.


"A 21 millió dolláros magyar kárpótlás első három évre szóló részletét (12,6 milliót) a kormány 2007 végén kifizette. A fennmaradó összeg egyik felét (4,2 millió dollárt) az idén kellene, a másik felét pedig jövőre."


Tehát ezek szerint ez a pénz csak az utolsó néhány évet és a jövő évet fedezi, természetesen utána törlesztünk tovább, ameddig a világban bárhol hajdani magyar állampolgárságú zsidó meghurcolt rokonai élnek. De ez teljesen jogos, hisz az elmúlt 100 évben csak a zsidóságot érték sérelmek minket nem. A világháborúk, Trianon, német-és orosz megszállás stb. ezek nem számítanak... Újra kérdem! Mikor következünk mi a sorban???!!!

2012. jan. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
22%

Akkor igaz. Fizetünk. Fizessünk is.


Pont erről beszéltem az előbb, nem kell játszani az igazság bajnokát amikor mi sem vagyunk azok másokkal.


Trianon pedig ne is hasonlítsd össze a holokauszttal. Mert az utóbbi teljesen más volt.


Az ország végig nézte ahogy elmennek a vonatok tömve magyarral, míg Trianon egy VESZTES háború végeredménye volt. A háború során tudatlanságból, gyűlöletből, "bosszúból" irtottuk a saját honfitársainkat és persze az "igazság" nevében. Amíg ezzel Te és a legtöbb magyar nem néz szembe, nem is lesz változás az országban.

2012. jan. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Most úgy beszélsz mintha én azt mondtam volna, hogy egyetértek a világháborúban elkövetett bűncselekményekkel. Pedig nem erről van szó. Csak a kettős mérce dühít fel rettenetesen. Aki nem szégyelli magát még ma is a holokauszt miatt, az egy antiszemita náci-nyilas fasiszta barbár, illetve ha szóba hozza Trianon kétségtelen bűncselekményét a magyarság ellen (nem tudom másként hívni azt a diktátumot), akkor szintén egy szélsőséges figura, aki háborút akar szítani a szomszédainkkal. Na ez az amitől nekem felforr az agyvizem.
2012. jan. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!