Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lehet leállni a...

Miért nem lehet leállni a Trianon témával?

Figyelt kérdés

Először is szeretném leszögezni, hogy a kérdés nem provokatív.


Miért kell majd 100 év után is emiatt a sérelem miatt embereket lezsidózni, megvetni,napi politikával összekapcsolni?

Véleményem szerint a Trianon,avagy a területek elszakítása mindenképp bekövetkezett volna,maximum nem egy nyugat diktálta békeszerződés értelmében.

Na és itt a hiba a dologban,mert nem csak a nyugati nagyhatalmak érdeke volt ez a békeszerződés,hanem az országban élő kb 40%-os kisebbségnek is.

A nemzetiségi helyzet tarthatatlanná vált a világháború során,amire a konföderációs javaslat se lett volna megoldás,mivel a nemzetiségeknek már ez is kevés lett volna.A szlovákok,a románok, valamint a többi jelentős nemzetiség is el akart szakadni.


Tudom,hatalmas sérelem ez azoknak,akik a határon túl ragadtak.Ezt nem lehet ragozni,ezt minden ember elismeri politikai hovatartozástól függetlenül.

Azt is tudom,hogy a határokat nem teljesen, sőtt néhol nagyon nem úgy húzták meg,ahogy azt etnikai szempontból kellet volna.

Bár tudjuk Trianon összes kínját,de mégis nem jobb egy olyan ország mára,ami nemzetállam,és nem mindennapos probléma a kisebbségek jogkövetelése.(itt most nem a cigányokról van szó)


De miért nem tudunk ezen túllépni?Egyszer ugyan kaptunk vissza területeket,de azt a Párizsi békével ismét elvesztettük.Ez után szerintem mindenkinek teljesen egyértelműnek kellene legyen,hogy a revízió lehetetlen.

Miért nem törekszünk inkább arra, hogy a szomszédos országokkal jó kapcsolatokat ápoljunk?


És amit nem értek:hogy gondolják egyesek ezt a "visszafoglaljuk dolgot"?

Értsétek meg,hogy ez lehetetlen,de annál inkább értelmetlen.

Akik azzal jönnek hogy hódítsuk vissza a területeket,azok belegondoltak abba,hogy mit kezdene az ország az ott lévő hatalmas kisebbséggel?Mi lenne a rengeteg szlovákkal,románnal,ukránnal?


Én nem vagyok semmilyen politikai pártnak/irányzatnak a híve, sőtt tőkés zsidó sem vagyok.


2012. jan. 17. 23:27
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
37%
Igazábol ha mi átlépjük az országhatárt az mind magyarország csak ellopott része.Jo sokat elszedtek belőllőle, de ugy látszik ez sem volt elég, napjainkban egyre többen vásárolják fel a földeket ingatlanokat nyugaton németek északon szlovákok keleten románok ukránok.........Mindenki saját érzése szerint foglalkozon a témával.Régen erről kussolni keletett!Nem fogalkozott vele a kutya sem.Igy is a románok anno a tisza vonaláig akartak terjeszkedni.
2012. jan. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
64%
ezzel el lehet vonni az emberek figyelmét. foglalkozzatok trianonnal addig el lehet talicskázni alólatok amitek van.
2012. jan. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
68%
Azért mert ezt nem lehet feledni,nem egy olyan dolog,amelyet egyik napról a másikra elfelejt az ember.Azokon a földeken éltek és haltak meg őseink,ezért halt meg oly sok ember s most azt kéred felejtsek el egy olyan dolgot,ami ellen egykor egy egész ország tiltakozott?Már csak őseim iránti tiszteletből sem verhetem ki a fejemből!!! NEM! NEM! SOHA! Még egy mondat: "Egynek minden nehéz,soknak semmi sem lehetetlen"
2012. jan. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Mindenki véleménye tetszett,kivéve az anyázósé.

Ment a zöld kéz mindenkinek.

2012. jan. 17. 23:54
 5/38 anonim ***** válasza:
78%

Trianon pont a párizsi béke miatt eleve értelmetlen, hisz már nem is a trianoni országhatárok vannak.

Egyébként meg egyszerűen mindenkinek kényelmes így. Az emberek elrágódnak rajta, esélytelen, hogy a közeljövőben változzon a helyzet, kicsit arra emlékeztet, amikor a lovak elé kötöttek valami finomságot, hogy húzzák a szekeret.

Az "őseink" érvelés meg elég furi, de egye fene, fogadjuk el. Akkor már viszont szerezzük vissza Etelközt meg az Urált is meg mindent. Elvégre ott is éltek őseink.

2012. jan. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim válasza:
90%
Bar en hataron tuli magyar vagyok, egyet kell ertenem a kerdezovel.Engem es meg nagyon sok ismerosomet is zavar ez a foglaljuk vissza es vesszen Trianon dolog.Nalunk sajnos azok szajkozzak ezt,akiknek halvany lila gozuk sincs a tortenelem esemenyeirol,csak tudjak,h ok nagyon magyarok,de az,h a magyar helyesiras szabalyai szerint leirjonak egy mondatot, mar nem megy nekik.Nem attol lesz valaki magyar,hogy esz nelkul siratja a multat,hanem attol,hogy apolja osei hagyomanyait,nyelvet,kulturajat. Egy muvelt,inteligens ember tisztaban van a tortenelem okozta sebekkel,de megprobalja a jelenlegi helyzetbol kihozni a legembersegesebbet,azaz: jo kapcsolatot kialakitani a kornyezo etnikumokkal illetve elfogadni,hogy a Magyarorszag teruletein kivul elo emberek is epp olyan "erteku" magyarok,mint az anyaorszag teruletein belul tartozkodok.
2012. jan. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 Shai-Hulud ***** válasza:
90%

#Prünike


Végre egy normális ember!

Úgy látszik, már ehhez is Magyarországon kívülre kell menni.

2012. jan. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
18%

Én egy ősi magyar családból származom. Családfám a tatárjárásig visszakövethető és vérünket nem szennyezte sem tatár, sem török, sem német, sem osztrák, sem orosz sem pedig cigány gén.

Na ilyen egy igazi magyar, és emiatt tudjuk magunkról, hogy magyarok vagyunk.

2012. jan. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim válasza:
78%

01:02

Tenyleg nem kotozkodni akarok,de en a hataron tul elek, az oseim kozt van lengyel,zsido,szerb, mar kicsit kopott a nyelv hasznalatom (mert mas nyelven tanulok),nem ragaszkodom foggal-korommel Trianon elotti orszaghatarok visszaalitasahoz...akkor ez azt jelenti,hogy nem vagyok magyar?

Nem hiszem...azt viszont hiszem,hogy nagyobb magyar az,aki a dedanyja szokasai szerint unnepli a karacsonyt,akit meg a nagyapja tanitott nemezelni es aki megprobalja megovni es apolni kicsiny nemzete kulturalis hagyatekat meg akkor is,ha minden felol ellenallasba utkozik,mint az,aki papirokkal tudja igazolni "vere tisztasagat".

2012. jan. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
81%

Kedves 13. 43°os.

Gyarló és szánalmas ember aki az ősei tetteiért veri a nyálát. TE mit tettél ezért az országért? Itt az internet névtelenségében nagyon könnyű osztani az észt, de utána te is ugyanúgy beáll a külföldi cég gyártósorába három műszakban.

Mint az osztoba kamaszok!

Az én szüleim gazdagok, nézzük le azt, akinek nem!

EGY VICC VAGY!

2012. jan. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!