Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lehet leállni a...

Miért nem lehet leállni a Trianon témával?

Figyelt kérdés

Először is szeretném leszögezni, hogy a kérdés nem provokatív.


Miért kell majd 100 év után is emiatt a sérelem miatt embereket lezsidózni, megvetni,napi politikával összekapcsolni?

Véleményem szerint a Trianon,avagy a területek elszakítása mindenképp bekövetkezett volna,maximum nem egy nyugat diktálta békeszerződés értelmében.

Na és itt a hiba a dologban,mert nem csak a nyugati nagyhatalmak érdeke volt ez a békeszerződés,hanem az országban élő kb 40%-os kisebbségnek is.

A nemzetiségi helyzet tarthatatlanná vált a világháború során,amire a konföderációs javaslat se lett volna megoldás,mivel a nemzetiségeknek már ez is kevés lett volna.A szlovákok,a románok, valamint a többi jelentős nemzetiség is el akart szakadni.


Tudom,hatalmas sérelem ez azoknak,akik a határon túl ragadtak.Ezt nem lehet ragozni,ezt minden ember elismeri politikai hovatartozástól függetlenül.

Azt is tudom,hogy a határokat nem teljesen, sőtt néhol nagyon nem úgy húzták meg,ahogy azt etnikai szempontból kellet volna.

Bár tudjuk Trianon összes kínját,de mégis nem jobb egy olyan ország mára,ami nemzetállam,és nem mindennapos probléma a kisebbségek jogkövetelése.(itt most nem a cigányokról van szó)


De miért nem tudunk ezen túllépni?Egyszer ugyan kaptunk vissza területeket,de azt a Párizsi békével ismét elvesztettük.Ez után szerintem mindenkinek teljesen egyértelműnek kellene legyen,hogy a revízió lehetetlen.

Miért nem törekszünk inkább arra, hogy a szomszédos országokkal jó kapcsolatokat ápoljunk?


És amit nem értek:hogy gondolják egyesek ezt a "visszafoglaljuk dolgot"?

Értsétek meg,hogy ez lehetetlen,de annál inkább értelmetlen.

Akik azzal jönnek hogy hódítsuk vissza a területeket,azok belegondoltak abba,hogy mit kezdene az ország az ott lévő hatalmas kisebbséggel?Mi lenne a rengeteg szlovákkal,románnal,ukránnal?


Én nem vagyok semmilyen politikai pártnak/irányzatnak a híve, sőtt tőkés zsidó sem vagyok.


2012. jan. 17. 23:27
1 2 3 4
 11/38 Shai-Hulud ***** válasza:
75%

"vérünket nem szennyezte sem tatár, sem török, sem német, sem osztrák, sem orosz sem pedig cigány gén. "


Hát úgy megsaccoltam a tatárjárás (1242) óta úgy nagyságrendileg 35-40 generáció volt. Csak józan ésszel gondolj bele, hogy egy olyan országban, ahol éppen a tatárjárás után kb. 40%-nyi idegent betelepítettek, egyszerűen FIZIKAILAG KIZÁRT hogy ennyi felmenő ág között EGYETLEN idegen gén sem keveredett be. Már csak azért is, mert a betelepített népek igen hamar asszimilálódtak (a fehér népekre gondolok), úgyhogy azok már egy-két nemzedék alatt teljesen keveredtek a magyar lakossággal, és innen kezdve meg sem tudod különböztetni őket.


És persze egy genetikai vizsgálat eredményén lehet hogy nagyon meglepődnél. :-)


Ezzel együtt én nem a "tiszta fajú" magyarokat tartom igazi magyarnak. Hanem például Bem apót (Józef Zachariasz Bem), aki lengyel volt, Zrínyit (Nikola Zrinski) aki horvát volt, vagy éppen Damjanich Jánost (Jovan Damjanić) aki szerb származású. És természetesen Széchenyit, Kossuthot, Rákóczit, stb...


Tudomásul kell venni, hogy nem attól lesz valaki "igazi magyar" hogy ide hozta a gólya, hanem attól, hogy tett, tesz valamit a hazájáért - függetlenül attól, hogy ide született, vagy hazájának választotta ezt az országot.


Ha azt akarod, hogy elismerjenek, akkor ne a melledet döngesd, hanem legyél hasznos az ország számára valamilyen módon. És lehetőleg ne úgy, hogy leköpködsz mindenkit magad körül.


Pedro

2012. jan. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
81%

Pedro! Te ismered azt a mondást, hogy "Sváb kocsisnak nagy a pö.cse"?

Akkor szokták mondani, amikor a fiatal (általában második) feleség terhes lesz, és a férj jóval idősebb.

Arról, hogy anno milyen könnyű volt iratokat hamisítani, már ne is beszéljünk.

2012. jan. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 Shai-Hulud ***** válasza:
45%

És ez most hogy jön ide?


Pedro

2012. jan. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
91%

Az egész senkit nem érdekelne, ha a szomszédos országok politikusai nem abból csinálnának maguknak népszerüségüket növelő politikai tőkét(főleg válsztások előtt), hogy a magyarokat bántsák.

Az egész senkit nem érdekelne ha a szomszédos országok nem telepítetták volna távoli vidékekről rá a magyarokra a népük éhenkórász siserehadát(ingyen föld, ingyen lakás ,építőanag, munkahely stb) és ezzel megváltoztatták az etnikai arányokat. Ezzel megszegték az ENSZ alaptörvényét is , de ez senkit sem érdekel.

Az egész senkit nem érdekelne ha a szomszédos országokban élő magyarok egyenjogúak, egyenrangúak lennének a társnemzeteikkel.

Az egész senkit nem érdekelne ha békében hagynák őket tanulni , szórakozni kultúrájukat áppolni egyszóval élni magyarul és nem akarnák erőszakkal beolvasztani őket,megfélemlítéssel és egyébb aljas eszközökkel.

Az egész senkit nem érdekelne ha nem provokálnák őket ha elismernék létezésüket és az együttműködési ,együttélési, (normális polgárként, dolgozva adót fizetve) készségüket töbre tartanák és nem a nyelvbéli , kuturális elkülönülésük bántaná a szemüket.

Senkit nem érdekelne az egész ha egyszer végre felfognák itt Európában,hogy a NEZMZETÁLLAM mint olyan nem létezik. HALLUCINÁCIÓ.

Hiába csalják el a népszámlálásokat és hoznak ki a többség számára még nagyobb többséget ,aki nem vak látja mennyi a cigány mennyi a magyar és mennyi a bármelyik etnikum aránya a környéken ahol él.

Miért nem tudunk mi és a Kárpát medencében élő népek legalább annyira toleránsan gondolkozni mint a svájciak , finnek, svédek és a Belgiumban élő nemzetek?

2012. jan. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
43%

"Nem attol lesz valaki magyar,hogy esz nelkul siratja a multat,hanem attol,hogy apolja osei hagyomanyait,nyelvet,kulturajat."


"mar kicsit kopott a nyelv hasznalatom"


Khm... ilyenkor kell rohogni? :D

2012. jan. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
27%

Sándor 417 válasza:


Már ne is haragudj, de az egész trianoni tragédiát és Magyarország felosztását a szabadkőműves zsidóknak köszönhetjük.

2012. jan. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
38%
Már ne haragudj de ez nem így van.
2012. jan. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

Az én szülővárosom mint még néhány csak azért került romániához Trianont követően mert volt vasúti állomása.Arrol vt szó hogy az országahtároknak kereszteznie kell a vasutat ,hogy magyarok nem tudjanak határmenti gyors csapatmozgásokat végezni a pont akkor nemlétező hadseregükkel.

Kb 12 éves voltam amikor saját szememmel győződhettem meg arról, hogya román amivel az iskolában nyaggatnak minket egy létező ,élő nyelv és vannak akik anyanyelvi szintem művelik mert, nekik ez az anyanyelvük.

Aztán lett sok román barátom is akikkel együtt fociztam, mert szerettek és tudtak focizni.És láthattam ,hogy ők is pont olyan emberek mint mi ,néha okosabbak, néha butábbak.

Most ha összafutok valamelyikükkel , (mert bármikor bármiben számíhatunk egymásra) tiszteletü jeléül magyarul beszélnek velem.Volt szerncsénk megtanulni egymás nyelvét a focipályán mert az iskolában a mai napig is úgy tanítják a románt a gyerköcöknek, hogy esélyük se legyen megtanulni és ne jelentsenek konkurenciát majdan a tanulmányi és szelektálódási folyamatokban.

A hatvanas évekeben észrevették fentről, hogy román nemzeti ünnepeken nem lengedeznek lelkesen a házakon a román lobogók ebben az akkor 90% magyar városban.

Rá lett parancsolva a lakosságra ,hogy aki nem teszi ki 250 lej büntetés.A lakosság fele már ment is és fizette be a pénzt, ami akkor egy kissebb egyhavi kereset volt.


http://www.youtube.com/watch?v=_3w_cxyNtB4

http://www.youtube.com/watch?v=I4RoZuWtLN4&feature=related

2012. jan. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 Shai-Hulud ***** válasza:
44%

#09:34

"Khm... ilyenkor kell rohogni?"

Nem, röhögni akkor kell, amikor a tiédhez hasonló válasz érkezik.


#09:51

"a szabadkőműves zsidóknak köszönhetjük"

Igen.

Meg a máltai lovag cigányoknak.


#09:10, Sándor 417

"Miért nem tudunk mi és a Kárpát medencében élő népek legalább annyira toleránsan gondolkozni mint a svájciak , finnek, svédek és a Belgiumban élő nemzetek?"

A kérdés jó. Valóban több toleranciára lenne szükség, nem csak itt nálunk, hanem a körülöttünk lévő országokban is. Csak az a probléma, hogy mi is, és ők is a MÁSIKTÓL várják el a toleranciát. Így pedig ez nem fog menni.


Mellesleg: Belgiumot valamelyest ismerem, nem olyan szép ám a kép belülről, mint az kifelé látszik... A vallonok utálják a flamandokat, azok meg viszont. A flamandok nem akarnak franciául beszélni, a vallonok nem akarnak hollandul beszélni, mindkettő nemzetiségi jogokat követel magának. Szóval ott is áll a balhé.


Pedro

2012. jan. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
39%
Idehallgass Pedró! Ami a rohogos beszólásomat illeti, ott két idézetet látsz ugyanattól a - magát magyarnak mondó - válaszolótól. Kulonosen nincs is bajom az elso idézettel, én is valahogy úgy gondolom a dolgokat, csak éppen uti egymást a ketto. Azaz: az a magyar, aki ápolja a magyar NYELVET, kultúrát, hagyományokat (vagyis o pont ilyen), DE: már kopik a nyelvtudása.
2012. jan. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!