Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az európai szuper állam...

Zozi1111 kérdése:

Az európai szuper állam születéséről értesültetek?

Figyelt kérdés

Segítek nektek az alábbi linkkel.


[link]


2012. jan. 16. 13:08
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

kedves crem0001!

Meg kellene mondani, miben látod az elfogultságot, különben nem lehet válaszolni. A zsebet illetően arra nem gondoltál, mi a különbség a zárt belső zseb és a nyitott külső zseb között, amelyre rá van írva, hogy "itt tartom a pénzem"?


Mit veszek észre a társadalmon?

Hogy van ideje, van lehetősége, de hagyja elgazosodni, elszemetesedni a saját portáját. Hogy látja az adócsalást, de nem megszüntetésére vágyik, hanem gyorsan beáll a sorba, miközben segélyért tartja a markát (hogy értsd: nem a tartást nehezményezem, hanem a kettő együttélését). Hogy autóutat, házat épít, csatornát ás, szerel, de munkaidejének jelentős részét henyéli (mert más is ezt teszi), a maradékban végzett munkája pedig egy hónapig sem tart ki, lásd a sok beszakadt árkot, rossz minőségű utat és házat, stb. Hogy ha hivatalban packáznak vele, inkább lefizet, semmint jogait érvényesítse.

Nagyon csekély részt soroltam. De már ezek is alapjaiban veszélyeztetik az expedíció előrehaladását (a célról már nem is beszélek). És meg sem említettem, hogy szólni kéne az expedíció vezetőjének: nem arra van az arra.


Aki összeesküvés-elméleteket gyárt és irányításról beszél, vegye figyelembe, hogy az irányításhoz az akarat kevés. Lehetőség is kell hozzá. Azt pedig meg kell teremteni. Sok és kemény munkával. Erről szól a kapitalizmus, a verseny, az evolúció. Siránkozni nemcsak azért kevés, mert azzal nem lehet erőt teremteni, hanem ezért is, mert senkit nem érdekel. Ha útban vagy, el leszel taposva. Így szól a törvény. Ha kicsi vagy, megteheted, hogy félrehúzódsz, és teszel róla, hogy megerősödj. Aztán mehetsz az útra ellenállni. A hangoskodás csak egy okkal több, hogy eltapossanak. Nem vettétek észre?


Igen, Európa azért küzd, hogy irányítson, nem irányítsák. Néha téved a küzdelemben, de ekkor nem a hibáztatás vezet eredményre, hanem az, hogy aki tudja, hogy lehet jobban, gyorsan szól. Ez a hatékonyság növelésének módja, ezt értem az alatt, hogy a siránkozó elveszti a hozzászólás jogát.

Nem elég, hogy problémáim vannak, az energiám egy részét az üres siránkozásra fordítsam? No nem. Az nem az én problémám - azt a hozzáállást lehet tapasztalni néhány állam vezetőinek nyilatkozataiban.

2012. jan. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!