Az európai szuper állam születéséről értesültetek?
Igen, aki követi az eseményeket, annak semmi új nem olvasható a szövegben (úgy értem, semmi olyan elv, amelyről már nem ismernénk régóta, amelyek más dokumentumokban már ne szerepelnének, vagyis a tagországok ne ratifikálták volna. Maga a szöveg megfogalmazása nyilván új, hiszen mostanában került napvilágra).
A blog szerzője vagy nem érti miről van szó, vagy végletesen elfogult.
Próbáljunk meg racionálisan, okszerűen és ne pártpreferenciák mentén gondolkodni. Hogy ez könnyebb legyen, vegyünk egy baráti társaságot. A társaság egy nagy, hosszú és drága expedícióra készül. Mindannyian mennének, de nagyon eltérőek az anyagi helyzetük és a fizetésük (bevételeik) is. Kiszámolják a várható költségeket, befizetik az első részt és elindulnak. Közben kiderül, hogy néhányan rosszul számoltak és nincs elég pénzük az expedícióra, de kiszállni nem akarnak. Néhányan viszont titokban mindenféle felesleges, de roppant csábító dolgot vesznek. Bizonyos idő után, amikor összegezik a helyzetet, megállapítják, hogy vannak, akik nagyon le vannak maradva az aktuális befizetésekkel; vannak, akiknek elfogyott a pénzük és csak nagyon kevés utánpótlás várható; vannak, akik ragaszkodnak költséges mulatságaikra, de nincs pénzük rá; vannak, akik egyenesen a közösből vettek ki, mert a közösség nem nagyon figyelt az ilyesmire.
Válaszút elé kerültek: abba lehet hagyni az expedíciót; csak azok folytatják, akik tudják fizetni; mégis megy mindenki, de akkor újra kell gombolni a kabátot, új szabályok kellenek.
Jó nagy lesz a hangzavar, mindenki mást akar, de végül a józanabbak felvázolják a különböző esetek következményeit.
Akik a legkevésbé alkalmasak az expedíció folytatására, alaposan megsértődnek, hogy nekik más ne szabjon feltételeket.
A kérdésem: lehet így közös műsort csinálni? Hosszútávon mi a teendő?
A válaszom: mindenkinek külön külön döntenie kell, melyik esetet választja. Folytatja, vagy kiszáll és tudomásul veszi, hogy sem az expedíció eredményeiből sem a gyönyöreiből (persze a nehézségeiből se) részesül.
Aki az első esetet választja, annak semmi köze ahhoz, milyen szabályokat hoznak mások önmagukra nézve.
Aki a másodikat, először is rendezze elmaradását, különben veszélyezteti az expedíció sikerét. Ha ehhez segítséget kér, vagy intézze máshonnan, vagy vegye tudomásul azokat a feltételeket, amelyeket a csoporttagok ajánlanak. Minden maradó beleszólhat abba, hogy a továbbiakban milyen feltételek biztosítják a zökkenőmentes utat. Aki tud az aktuálisnál jobbat, a többieknek el kell azt fogadniuk. Létrehozzák a szigorú ellenőrző rendszert (hiszen ennek hiányában alakultak rosszul a dolgok), mindenkit köteleznek a feltétel nélküli betartásába (a feltételeket a kialakításkor kellett volna elmondani). Mivel minden ember tévedhet, a konkrét ellenőrző személy nem vonható felelősségre cselekedetéért - feltéve hogy valaki már közben nem tette szóvá, hogy úgy nem lesz jó. Ugyanis az adott pillanatban meglévő ismeretek alapján cselekszünk, aki abban a pillanatban jobbat tud, szóljon, mert utólag bárki tud okos lenni.
Ilyen nagyon hosszú és összetett expedíció az Unió. Aki tud jobb megoldást, tegye itt szóvá. Ezzel szerez jogot a megajánlott szabályok bírálatára. Egyébként csak üres hangoskodás és keresztbe tevés a szövege. Bizonyítja, hogy mindössze gáncsolni képes, építeni nem.
Csak papíron létezik és csak úgy is fog.
Az Eu azon alapszik hogy a gazdagabb nemzetek elszívják a szegényebbek fogyasztását, kihasználják az olcsó munkaerejüket és kézbentetsák a piacaikat, gazdaságukat.
Ez teljesen ellentétes az Európai szuperállam felfogásával.
Majd amikor a németek vagy a franciák belemennek abba hogy ugyan az az adó és szoc politika, minimálbér legyen mindenütt "közös központi finanszírozással" akkor jöhet szóba az egész. Ma pontosan az adókat akarják összehangolni, de a többit oldja meg mindenki a nemzetállamok szintjén.Az az, a versenyképesség egyik eleme legyen közös, a szoc kötelezettségeket meg oldja meg mindenki maga.
Na ez nem fog menni!
""Ilyen nagyon hosszú és összetett expedíció az Unió. Aki tud jobb megoldást, tegye itt szóvá. Ezzel szerez jogot a megajánlott szabályok bírálatára. Egyébként csak üres hangoskodás és keresztbe tevés a szövege. Bizonyítja, hogy mindössze gáncsolni képes, építeni nem.
Te akkor miért vagy elfogúlt?
Mi nem csilivili dolgokat vettünk és nem hedonizáltunk, hanem pontosan a nyugati nagytőke veszi ki a zsebünkből folyamatosan az expedíció költségeit.
Vagy te látod a magyar társadalmon a züllött hedonizálás nyomait, esetleg a gazdaságunkban valahol fellelhető?
Egyébként már évtizedek óta lehetett tudni, hogy az Unió egyik kimondott célja volt a kontinens egyesítése. A magyar nép is erre szavazott 2004-ben. Aki meg nem tudta, az ne hencegjen vele.
A minimálbér összehangolása már szóba került amúgy.
Ha Európa egyesül, legalább senki nem fog velünk bohóckodni többé, sem az oroszok, sem a kínaiak, sem az amerikaiak, se senki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!