Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarja az állam, hogy...

Miért akarja az állam, hogy mindenki dolgozzon?

Figyelt kérdés
véleményem szerint arra épít, hogy minél kevesebben éljék meg a 65-80 éves(csak idő kérdése és 80 is lesz) nyugdíjkorhatárt, azáltal, hogy halálra dolgoztatja az embereket.
2012. jan. 10. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Rossz a kérdés.

Mivel az minden állampolgár érdeke - a tiéd is -, hogy lehetőleg minden ember dolgozzon.

Az egy más dolog, hogy nincs elég munkahely.

És az megint más dolog, hogy a legtöbb munkavállaló annyira sóher -vagy talán más oka is van rá -, hogy a munkákat igyekeznek a lehető legkevesebb emberre kiosztani a lehető legkevesebb bérért.

2012. jan. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem meg jó kérdés. Az egyszerűen tény, hogy a technológia mai szintjén az emberek zömének munkájára egyszerűen nincs szükség. Láttam pl. a Spektrum TV-ben, hogy kompjúter által vezérelt üzemekben egy műszakban pár ember felügyeltével több százezer ember sörét vagy jégkrémét megtermelik. Egyszerűen nem kell az élő munka. Aki dolgozik, azok közül is rengetegnek a munkája felesleges, mindenféle kommunikációs, meg a főnökök körüli sürgölődésből álló látszattevékenységeket végeznek.


Mivel az emberek zömére nincs szükség, a munkaadók egyre abszurdabb és lehetetlenebb feltételeket szabnak a munkavállalóknak, akik egyre nagyobb része ezeknek nem tud megfelelni. Pl. ahhoz, hogy egy nagyfőnök előszobájában ücsöröghessek, és főzhessem a kávét, szuperjó nőnek kell lennem, kell vagy két diploma, meg 3 nyelvtudás. Lássuk be, hogy rengeteg ember van, aki nem tudja mindezt, vagy akár csak a követelmények egyikét teljesíteni, így sose juthat munkához. És a modern társadalom, különösen Orbánék, ezeket az embereket stigmatizálják, lusta élősködőknek bélyegzik.


Ilyen helyzetben az meg aztán teljesen abszurd, hogy egyre tolják kifelé a nyugdíjkorhatárt, és ma már lassan tényleg 70-en felül is dolgozni kell. Csak abba senki nem gondolt bele, hogy ki alkalmaz mondjuk egy 63 éves kamionsofőrt vagy tetőfedőt.


Drasztikus változásokra lenne szükség a javak elosztásában, ez lenne a megoldás, de ezt az államot is a markában tartó nagytőke nem engedi. Csak kérdés, hogy meddig lehet megnyomorítani az emberek tömegeit.

2012. jan. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
szerintem meg nem akarja az állam, hogy mindenki dolgozzon. csak ezt mondja, mert jól hangzik. az a helyzet hogy kib*szottnagy a munkanélküliség, és ennek az oka az, hogy nincs munka. A létező munkák meg egyre értéktelenebbek, mert mindig akad valaki aki már akkora szarban van, hogy elvállalja mégolcsóbban is.
2012. jan. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
#1: nem minden automatizálható költséghatékonyan. Még mindig vannak komoly élőmunka-igényű tevékenységek.
2012. jan. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 escrogar ***** válasza:
Mert minél kevesebb ember dolgozik, annál kisebb a gazdasági termelés és fejlődés, és annál kevésbé fenntartható a nyugdíj- és segélyrendszer.
2012. jan. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 22:18


Ez mese, munkára szükség van, csak a szerkezet változott.

Képzettre van egyre inkább szükség, analfabétákra meg nem igazán.


A foglalkoztatottsági ráta a fejlett világban kb. ugyanakkora, mint 50 évvel ezelőtt.

2012. jan. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

# 1/6 tegnap 21:31


Ilyeneket ne írj itt, mert élből lekommunistáznak ezek az iq betyárok. :D


Jahogy manapság is ugyan annyi munkaerő kell, aha értem. Akkor a fejlődésünk amivel megannyi kétkezi munkást cseréltünk le, az mind hazugság, és látszat. Ez meg, hogy leanalfabétázod azokat, akik a két kezükkel dolgoznak, és olyat amihez nem kellet egyetem hát maximum téged minősít.

2012. jan. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Természetesen a második részét nem neked szántam, elvtárs! :D
2012. jan. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Nos, mert nem lehet mindenkinek segélyt, nyugdíjat, GYES-t fizetni, mert nincs aki ennek az összegét megtermelné.

Jelenleg Magyarországon 2,6 millió ember dolgozik. Ez kevesebb, mint a lakosság 30 %-a. Nyilván egyértelmű, hogy emiatt nem jut az ország egyről a kettőre.

Persze igazad van, hogy az sem megoldás, hogy 70 évre emeljük a nyugdíjkorhatárt, amikor 40 felett gyakorlatilag már képtelenség elhelyezkedni, és tényleg 70 évesen már nem bír az ember úgy teljesíteni. A probléma nagyon összetett, és senki sem tudja, hogyan kéne megoldani.

Szerintem már egy jó kezdet, hogy elveszik a korkedvezményes nyugdíjakat.

Alapvetően az a baj, hogy csak azt csinálják, hogy megvonják az emberektől a szociális juttatásokat, mondván, hogy menjenek el dolgozni, de munkahely meg nincs. Először munkahelyet kéne teremteni. Ki fog foglalkoztatni egy 50 éves félig rokkant embert, amikor az egészséges fiataloknak sincs munkája? Nyilván ez egy költői kérdés.

A nyugdíjkorhatárhoz meg még annyit, hogy nem kéne a fiatalokat teljesen ellehetetleníteni, és akkor talán több gyermek születne. Pl. most is bevezették, hogy fizetős legyen a bölcsőde. A GYES, családi pótlék összege évek óta változatlan, míg a nyugdíjat minden évben többször is emelik. Hát, így nem lesz gyerek.

Én egyébként már nem is számítok nyugdíjra, szerintem nem élem meg, addigra biztos lesz 80 év, míg az átlagéletkor meg nem éri el a 60-at.

2012. jan. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!