Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történik, ha államcsőd lesz?

Mi történik, ha államcsőd lesz?

Figyelt kérdés
Hogy kell azt a helyzetet elképzelni? Teljes káosz, fosztogatások és egyéb?
2012. jan. 12. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Bankszámládról nem vehetsz le annyi pénzt amennyit te akarsz,ha jól tudom lesz valami alacsony limit.Meg az amit mondasz,mindenki lopni fog meg fosztogatni.
2012. jan. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2012. jan. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Nem hozza majd a postás a nyugdíjat, sem az állami alkalmazottak fizetését. Iskolákat, kórházakat átmenetileg be kell zárni. Bűnözés, fosztogatás a boltoknál főként. Stb. stb. Olvasd el mi volt Argentínában alig 10 éve.
2012. jan. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

csak párszor volt már... mikor kiírod a kérdés elvileg feldobja.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=%E1llamcs%F5..

2012. jan. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ugyan nem vagyok jós, de igyekszem néhány mondatban összefoglalni, hogy a történelmi tapasztalatok alapján milyen következményei lehetnek egy esetleges államcsődnek.


Negatív következmények - avagy miért érdemes elkerülni az államcsődöt?


Az állami költségvetés összeomlik, ebből kifolyólag a szociális ellátórendszer, a közszféra akadozik, vagy teljesen le is áll, a munkanélküliek aránya a magasba szökik.

Az állami valuta drasztikusan leértékelődik, akár hiperinfláció is bekövetkezhet.

A lakossági bankszámlákat (főleg a devizában tárolt megtakarításokat) az állam zárolja, s ennek első jelére a lakosság megrohamozza a bankokat, hogy amíg lehet (a bankok csődje előtt), kivehessék pénzüket

Az állam nem lesz képes törleszteni hiteleit, így új hiteleket sem fognak nyújtani neki. Nem lesz képes tehát egyik hitelt törlesztését egy másik, esetleg jobb kondíciójú hitellel kiváltani.

Az államcsőd a legtöbb esetben a hagyományos politikai kultúrától való drasztikus eltérést eredményezi, s az adott kormány, de minimum a pénzügyminiszter bukásához szokott vezetni.


“Pozitív” következmények - avagy miért érdemes csődöt jelenteni?


Ha időben sikerül bejelenteni az államcsődöt, sikerül egyeztetni a külföldi intézményekkel és az IMF-fel, akkor nem feltétlenül jár teljes káosszal.

Ha világos terve van az adott ország vezetésének a válsághelyzetből való kilábalásra, akkor az adósság visszafizetését ideiglenesen felfüggeszthetik, vagy egy részét elengedhetik.


Ha a történelmi példákra tekintünk, akkor Magyarországnak gazdasági szempontból érdeke, hogy megegyezzen a Nemzetközi Valutaalappal és az Európai Unióval, mert ha esetleg tényleg be kell jelenteni az államcsődöt, akkor ezen nemzetközi szervek segítsége nélkül katasztrófahelyzet állhat elő a társadalom ellátását illetően.

2012. jan. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!