Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehetne megértetni a sok...

Hogy lehetne megértetni a sok Eu fannal, hogy számunkra veszteséget termel hogy csatlakoztunk?

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 11:36
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

"Hogy lehetne megértetni a sok Eu fannal, hogy számunkra veszteséget termel hogy csatlakoztunk?"


Mondjuk úgy, hogy szépen elmagyarázod, számadatokkal, tényekkel, forrásokkal alátámasztva a mondandód.



Nincsenek elérhető számadatok, ilyen nincs.

Ráadásúl az egész egy szemfényvesztés, hiszen a tőkejövedelmeink egyre csak csökkennek ami nem látszik mert a nyugati tőke kipótolja a helyét.

Viszont abból soha nem lesz profit újratőkésítés.



De akkor számadatokkal bizonyísd már hogy az Eu hasznot hoz!


Te sem tudod,mert skiknek ezekkel kellene foglalkozni azok nem tárhatják fel mélységében hogy mis is történik.


Ugyanis nem a maszop kormány Megymagos osztogatása juttatta ide az országot, hanem az Eu miatti hatalmas piacvesztésünk. Hiszen hogy élnél meg ma 48 e ből?

2012. jan. 12. 13:30
 22/31 A kérdező kommentje:

hollófernyiges válasza:


""A mezőgazdaságot nem 2004 tette tönkre, hanem 1990, az akkor elszenvedett törést, javarészt azóta sem sikerült kiheverni (nem is fog ilyen termelékenységgel).


Féligazság!


Ha úgy írod hogy 1990 óta folyamatosan az ok.

De sajnos az Eu záratott be sok sok termelő és feldolgozó mezőgazdasági területet. A cukor a papír és a szója iparunkat, és amihez csak ezeknek köze van, minden tönkre ment.


""Az EU-csatlakozás ha lehet még lendített is a külkereskedelmi forgalmon.

[link]

A mezőgazdaságban a cukorrépások szívtak, a gabonatermesztők nyertek.

[link]



Ezt magyarázom de hiába írok, nem érted!


A búzát hiába adták meg magasabb kvótákban, az elveted learatod öszt jónapot, megy a tőzsdére, semmi komparatív hatása vagy mltiplikátor hatása nincs.

Az az, megszívattak, mert azokat a termékeket amiket tovább lehet egy magasabb hozzáadott értékre hangolni és vannak hatásai más szegmensekre, így sokkal értéktelenebb monokultúrákra cseréltették velünk.


MEGSZÍVATTAK!!


"A lengyelek ugyanúgy szidják a magyar búzát, mint mi a szlovák tejet és fél Európát mi látjuk el dinnyével.


Mikor látjuk el dinnyével?

Szezon után, amikor már semmi ára nincs, és kényszerből hogy ne rohadjon ránk?


""Nemrég voltam egy vegyipari konferencián, a magyar vegyipar masszívan növekedett egészen a 2008-as válságig.

A mezőgazdaság meg alig 5%-át adja a GDP-nek, ami még a kísérő feldolgozóiparral sem sok, Magyarország ipari-szolgáltató ország. Biztosan van akinek fáj a tagság, például a cukorgyártóknak, de sokkal többeknek jelent előnyt (például mindenkinek aki boltban veszi az ételt, ha még emlékeztek, 2004-ben a csatlakozás után nagyot csökkentek az élelmiszerárak)


Na ez nem igaz.


Hogy maradjunk a cukornál!


Kb a 2,5 × szeresére emelkedett az ára.


Persze egy bizonyos árcsökkenés volt az elején, hiszen a konkurencia megöléséhez kell! De nézz szét ma, és rájössz hogy minden sokkal drágább lett!


A másik.


Hol van itt magyar tőkejövedelmű vegyipar?


Szép egy számot mutogatni GDP arányban, csak hogy mennyi abból az ami itt marad és mennyi az ami megy külföldre.


Lehet hogy az a mai 5% mezőgazdaságból befolyt jövedelem is magasabb hozzáadott értéket produkál, mit a vegyipari 20%, ami a külföldieket gazdagítja javarészt és megy ki mint tőkejövedelem. Persze az is kérdés hogy mennyi annak a 20% nak az import igénye.



Ezért írtam, hogy nem annyira egyzserű ez, de az biztos hogy ha nem jelennek meg magas hozzáadott értékű és magyar tőkejövedelmek amiket újra lehet tőkésíteni, akkor meghaltunk. Az meg nem érdeke az Eu ban egy országnak sem hogy konkurencia legyünk.


Az az, ha nem lesznek állami kezdeményezések bizonyos kitörési pontok a magyar gazdaságban, akkor lehúzhatjuk magunkat. Mert a nyugati nagytőle nem ad arra hogy konkuráljunk vele!

2012. jan. 12. 13:46
 23/31 anonim ***** válasza:

Te sem tudod bizonyítani, én sem tudom bizonyítani, akkor miről beszélünk?


Viszont a józan paraszti ész (és pár GDP adat átnézése) bőven elég ahhoz, hogy lássuk: a 2004-ben csatlakozott 10 országból 9 folyamatosan fejlődött az elmúlt 8 évben, és a mostani válság közepette is 3-6%-os növekedéseket produkálnak. Ugye nem nehéz kitalálni, melyik az az egy állam, amelyik évek óta vagy recesszióval vagy mikroszkópikus növekedéssel végez?


Ennek magyarázata lehet:


1. Az EU nevű démoni szervezet az ősrobbanás óta a szegény magyar nép ellen van, szisztematikus kiírtását 2004-ben kezdte meg, amikor gonosz csellel maguk közé vették ezt a naív népet.


2. Töketlen vezetőink képtelenek normálisan vezetni az országot, amit természetesen más országok a saját gazdaságuk érdekében ki is használtak. Ezért nincs cukorgyárunk, ezért ment tönkre a mezőgazdaság.

2012. jan. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

"ma 13:46"


El tudom képzelni, hogy igaz, amit leírsz. De azért nem az EU a felelős, hogy a francia, német, szlovák, vagy akármilyen lobbi erősebb volt Brüsszelben, mint a magyar. Azért, hogy alig tudtunk profitálni az EU tagságból, sőt talán vesztettünk is, egyetlen oka van: a magyar vezetés nem tudott rendesen a sarkára állni, hogy olyan döntések szülessenek, amik nekünk előnyösek. Mondtam, meg lehet nézni: 10-ből 9-nek sikerül előnyt kovácsolni a tagságból, esze ágában sincs kilépni egyiknek sem.

2012. jan. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

buszke93


Először is, én nem szóltam hozzád, te szóltál hozzám, és reagáltam arra, amit írtál, és nem emlékszem, hogy valaha is szidatm volna édesanyádat márcsak azért sem , mert ezelőtt még nem elegyedtünk szóba egyszer sem. azt pedig, hogy a gyűlölködés a magadfajta jellemzője, azt úgy értettem, hogy ti szélsőjobbosok vagytok azok, akiknek az egész világfelfogásuk arra épül, hogy valakit gyűlölni kell, tök mindegy, hogy a zsidókat, négereket cigányokat, teljesen mindegy, bárkit akit nem arra a kaptafára készült, min ti. Semmi nem mozgat titeket csak a rendetlenség, a káosz, az összeomlás, a balhé, az agresszió mindenek felett, mert lelkileg gyengék vagytok ezt pedig állandó agresszióval a legkönnyebb palástolni, és azzal, hogy egy nemzetet egy nép csoportot egy politikai oldalt vagy pártot kiáltotok ki a felelősnek a világ össze hibájáért, mert ez sokkal egyszerűbb, mint a dolgok valódi okait vizsgálni. és nem, nem szidom édesanyádat, ahogy említed nem alacsonyodok arra szintre. és nem nevezlek szánalmasnak sem, ahogyan te engem, mert tudom, hogy nem a te hibád, hanem azé a csürhéjé, aki 16 éves korában egy elkeseredett, mindenhonnan kilógó gyerek fejét megmérgezte a baromságaival, és most még gyűlölsz azért, hogy ezt mondom, de ez normális...majd 10 év múlva vissza emlékszel és szégyelni fogod, hogy valaha így gondolkodtál.

2012. jan. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

"De akkor számadatokkal bizonyísd már hogy az Eu hasznot hoz! "


Ne haragudj, de te vagy az, aki vádaskodik. És még a bíróságon is a vádnak kell bebizonyítania a vádlott bűnösségét. Amíg ezt nem tudod megtenni, addig csak vádaskodsz és rágalmazol.

2012. jan. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint most arról vitatkozunk, aminek nem kellett volna megtörténnie. Ugy gondolom, hogy a rendszerváltók lefeküdtek az eu nak és ami még normálisan működött azt is tönkre tetették , tehát helyzetbe hozattatták magukat és nagyjaink ehhez statisztáltak jó pénzért. Most meg miből élnénk meg ? Olyan helyzetet jött létre,hogy még az alamizsnáért is könyörögni kell. A szűklátokörűséggel feladtak mindent, mert azt gondolták, hogy itt van a kánaán és nekik semmit nem kell csinálni csak arról vitatkozni, hogy milyen rossz volt az egypárt rendszer. Mintha most nem az lenne a 2/3-dal.
2012. jan. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
0%

ma 14:38

Tehát itt van a kutya elásva! Miért is gondoltam másra...(?) Olyan baromságokat írtál össze hogy az nem igaz, mintha a híradó manipulációit hallgatnám, ahol azt verik a fejebe hogy hogyan kell gondolkodnod.



"azt pedig, hogy a gyűlölködés a magadfajta jellemzője, azt úgy értettem, hogy ti szélsőjobbosok vagytok azok, akiknek az egész világfelfogásuk arra épül, hogy valakit gyűlölni kell, tök mindegy, hogy a zsidókat, négereket cigányokat, teljesen mindegy, bárkit akit nem arra a kaptafára készült, min ti. "


Ti szélső jobbosok... Ez mi? Sokan azért sírnak, mert a normális romákat egy kalap alá veszik a deviánsokkal, miközben te ugyan ezt teszed csak épp velem, és a többi hozzám hasonló felvilágosult gondolkodású emberrel. Akkor most én is kezdjek el visítozni hogy "M*cskos rasszista!" ?

Te aztán biztos tudod mire épül az én gondolkodás menetem... Melyik csatorna volt ilyen bölcs, hogy belelásson a fejembe, és megmondja hogy engem csak a gyűlölet vezérel, melyik csatorna végzett rajtad agymosást? Képzeld el, én az égvilágon senkit sem gyűlölők! Se a zsidókat, se a négereket, se a cigányok, se téged, aki nem értesz velem egyet! Senki sem tehet arról hogy kinek, minek születik, és hogy milyen családban, környezetben nő fel. De biztos szeretnéd ha gyűlölném őket, vagy esetleg téged, mert akkor rám tudnád akasztani a náci jelzőt ( amit az írásaidból ítélve így is megteszel ). Nekem van egy romának született MAGYAR barátom, aki csak röhög ezeken az idióta náci, meg rasszista vagdalkozásokon, és mélyen elítéli azokat, akik védik a segélyen élő, naplopó "fajtársait"!

Nem tűnik fel hogy ez csak egy eszköz? Egy eszköz, amivel úgy irányítanak téged hogy észre sem veszed?



"Semmi nem mozgat titeket csak a rendetlenség, a káosz, az összeomlás, a balhé, az agresszió mindenek felett, mert lelkileg gyengék vagytok ezt pedig állandó agresszióval a legkönnyebb palástolni, és azzal, hogy egy nemzetet egy nép csoportot egy politikai oldalt vagy pártot kiáltotok ki a felelősnek a világ össze hibájáért, mert ez sokkal egyszerűbb, mint a dolgok valódi okait vizsgálni. "



Ezt is a TV-ben tanultad? Engem képzeld el, egy szebb világ eljövetele izgat, ahol a liberalizmusnak vannak határai, és nem mérgezik az embereket a TV-ből kiáradó szennyel, valamit a sok hulladékkal amiket a teszkóban árulnak "TERMÉK" címszó alatt... Olyan világot ahol nincsenek ellentétek, gyűlölködések, ahol mindenki megérti a másikat!


Mielőtt elhitted ezeket a dolgokat, amiket a "jobbosokról" állítanak, megkérdeztél párat hogy neki mi a véleménye erről? Nem kellene mindent elhinni azonnal, mert így tudnak a média segítségével tömegeket irányítani.



"és nem, nem szidom édesanyádat, ahogy említed nem alacsonyodok arra szintre. és nem nevezlek szánalmasnak sem, ahogyan te engem, mert tudom, hogy nem a te hibád, hanem azé a csürhéjé, aki 16 éves korában egy elkeseredett, mindenhonnan kilógó gyerek fejét megmérgezte a baromságaival, és most még gyűlölsz azért, hogy ezt mondom, de ez normális...majd 10 év múlva vissza emlékszel és szégyelni fogod, hogy valaha így gondolkodtál."



Nem is egyes, hanem többes számban írtam. Vagy már a szövegértelmezéssel is gondok vannak?

16 éves koromban? Megint természetfelettinek hiszed magad, aki belelát az életembe, és olyan dolgokat feltételezel rólam, amiknek nincsen valóság alapja? Ezt a lenézést hívják kirekesztésnek, és nem azt amikor pár embernek elege lesz azokból a naplopókból, akik soha életükben még egy fűszálat sem raktak odébb. Veled ellentétben, nekem nem mások manipulálták bele az agyamba az eszem rendszerüket, hanem az iskolában tanultam a Magyar történelemről, és azóta fontosnak érzek dolgokat, amiket előtte nem is tudtam. Pl.: Szívemen viselem, a határon túl ragadt magyar testvéreim sorsát, akiket minden nap próbára tesznek, és megpróbálják ellopni magyarságuk. Minden nap történik valami, csak épp (az egyetlen információs forrásod) az RTL Klub, és a TV2 híradója nem számol be ezekről a dolgokról. Én 7.es korom óta érzem azt, hogy igen is büszke vagyok arra hogy magyarnak születtem. Sokáig azt hittem, hogy szinte én vagyok az egyetlen aki hasonlóan gondolkodik, mert sehol, egyik tv-ben sem foglalkoztak hasonló témákkal. De aztán rájöttem hogy ez nem így van! Hogy van egy Mozgalom, és nem párt aki igen is kiáll a magyar érdekek mellett és nem csak megélhetési politikát folytat. 10 év múlva, ha vissza emlékeszek, büszke leszek arra hogy így gondolkodtam, és kiálltam a magyarságom mellett.


Eléggé benézel pár dolgot, olyan dolgokat állítasz tényszerűen, amikről fogalmad sincsen. 18 évesen nem nekem, hanem neked kéne elgondolkodni hogy van jó oldalon állsz-e!

2012. jan. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
2012. jan. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 hollófernyiges ***** válasza:

"Hogy maradjunk a cukornál!

Kb a 2,5 × szeresére emelkedett az ára."


Maradjunk. Most 290 Ft egy kiló cukor (az Auchan honlapja szerint), tavaly januárban 300 fölött volt, azelőtt 200-250 között mozgott. Tudod miért?

[link]

Mert felment a világpiaci ára, minden országban drágult. És ne legyenek olyan illúzióid, hogy a magánkézben levő magyar cukorgyár itt 200 Ft-ért adja a termékét amikor egy országgal arrébb 300-at kapna érte.

2012. jan. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!