Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most bevált az egykulcsos adó...

Nem dávid kérdése:

Most bevált az egykulcsos adó vagy nem?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 22:19
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
61%

Eddig úgyfest nem.

De ha azt nézzük,hogy elvileg azok teremtenek majd új munkahelyeket,akiknek ez most majd beválik,akkor talán igen.Mert nem a minimálbéres fog céget,gyárat nyitni/fejleszteni/bővíteni és azáltal új/több munkaerőt alkalmazni.Innen is meg lehet közelíteni a dolgot.

És független vagyok,ezzel nem Orbánt védem.

2012. jan. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
87%
A fogyasztás növekedését, a vállalkozási kedv növekedését jósolta ezzel a kormány, ehelyett nem történt semmi, csak kevesebb maradt neked, nekem, meg az államnak is, vagyis nekünk. Marad a 10%, aki örül neki, több pénzt költhet el külföldi nyaralásokon.
2012. jan. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
15%
Utolsó: az akciós szlovák tejet ki veszi? Ennyit arról, hogy kik költik el külföldre a pénzt.
2012. jan. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
87%

Kiszámoltad már hogy hány L tej jön ki egy Audi árából, esetleg egy egzotikus nyaraláséból?


Arról nem is beszélve hogy a szlovák tej azért olcsóbb mert az Eu sokkal több kvótával támogatja, és a magyar mezőgazdaság termelési szerkezetét teljesen szétverte.


Na ezen kelletvolna változtatni és nem az egy kulcsot analfabétán behozni!!

2012. jan. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
80%
Tévedés, a külföldi élelmiszer azért olcsóbb sokszor, mert a törvényeik szerint minőségibbnek kell lennie az itthon megtermelt élelmiszernek, mint ami bejöhet. A szlovák tejet meg az veszi, akinek nem telik másra, gondolom ezt nehéz megérteni. Van aki a mindennapi megélhetésért küzd. Ha nem veszik el a pénzét, és adják oda a mercit vásárló hazafiaknak, lehet tellne neki magyar tejre is.
2012. jan. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
20%
Várjunk már egy pillanatra. Kinek a pénzét adták oda kinek??? Tényleg ennyire nehéz megérteni, hogy az egy kulcsos adó mindenkinek legalább 1%-kal csökkentette az SZJA-ját? Vagy úgy gondolod, hogy egy mérnök fizessen büntetőadót (felső kulcs) azért, mert tanult?
2012. jan. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
74%

Büntetőadó? Drasztikus megfogalmazás ez, és milyen szerencse, hogy a te terminusod szerint "nem tanult" mindenki. Mi lenne akkor, ugye? Milyen szükség van a lenézett, "nem tanult" emberekre a "tanult" emberek magasabb jövedelméhez, van kitől elvenni. Hiszen az az 500 milliárdos hiány sem a tehetősebbeknek fáj, amit végül úgyis behajtanak az embereken más formában.


És, mi a helyzet Németországgal, Norvégiával, Svédországgal, Franciaországgal, Svájccal, soroljam még?


Mindegyik imádott - és tényleg, pl. politikailag mindenképpen sokkal kulturáltabb - országban progresszív adózás van, nem zavar?


Nézegesd a legmenőbb egykulcsos helyeket és világosodj meg:

[link]


Csak Kelet-Európa agymenése ez a flat tax, de még egyik ország sem tudott felmutatni semmi ebből származó eredményt. Leszámítva azt a néhány "nekem minden jár" gyíkot, mint amilyen te is vagy, aki örül annak, hogy mindenki szív, de ő legalább benne van abban a 10%-ban, aki nem.


Ha én keresnék 300+ ezer forintot, nekem nem kellene úgy még havi több tízezer, hogy tudom milyen károkat okoznak vele. Már pusztán azért sem, mert azok a károk hosszútávon rám is visszaszállnak!

2012. jan. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
39%

Utolsó: Úristen, teljesen vitaképtelen vagy.


Mutassak neked egy bérkalkulátort? Kiszámolhatod (ha esetleg a százalék fogalmával nem lennél tisztában), hogy aki többet keres, az mennyit adózik. Nyilván te is akarod a gyerekedet iskolába járatni, használod az utakat, járdákat, stb. Persze amikor már bele kellene adni a közösbe, akkor hirtelen már nem tetszik a dolog... Azt inkább fizesse más. Megnyugtatlak, így is más fizeti a többségét, ne büntessük már azzal hogy a becsülettel megdolgozott pénzéért plusz adóval terheljük. Hidd el, nem ő tehet róla hogy semmi nem sikerül neked.


Amúgy érdemes lenne leellenőrizned, hogy Németországban, Svájcban, stb. milyen jövedelmeknél jön be az újabb kulcs. Ha már okoskodsz, legyél vele tisztában.


Ezt pedig olvasd át. :)

[link]

2012. jan. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
83%

""Utolsó: Úristen, teljesen vitaképtelen vagy.



Ok akkor legyünk vitaképesek!


Olyan boggot én is írhatnék, mint amit belinkeltél csak ellenkező előjellel.


Próbáld megérteni hogy az egy kulcs megbukott!

Nem érzelmi vagy szubjektív alapon bukott meg és nem is az igazságosság talaján, hanem közgazdaságilag.

A makroszámokkal nem lehet vitatkozni és találgatni hogy a szlovák tej vagy az audi az import igényesebb, mert azok adottak. Azokban pedig az szerepel hogy az ország 500milliárdot bukott. Ez pedig azt jelenti hogy hosszabb távon mégtöbbet fog, hiszen fogyasztás visszaesését eredményezett, az az akiknek ma kedvezett az egy kulcs, azoknak is csökkenni fog a megrendelésük forgalmuk, az az ők is buknifognak.


Ennyire egyszerű ez és nem kell hímezni hámozni.

2012. jan. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
68%

crem0001: nem neked írtam, hogy nem vagy vitaképes. Az értelmes érveket szeretem.


Szerintem nem az egykulcsos adó hozadéka a rés a költségvetésen és a fogyasztás lecsökkenése, hanem az hogy az emberek túlnyomó többsége 180 Ft alatt vette fel a lakáshitelét és 230-260 Ft-nál már ez egy óriási teher. Ergo amit oda fizet, azt nem költi el máshol, nem jelentkezik a fogyasztási oldalon. Az egykulcsos adó pénzt juttat az emberekhez (és ez oldaltól függetlenül cél volt, hisz Bajnai is megtette hozzá a kezdő lépéseket) azért hogy ők ezt el tudják költeni, ezáltal forgalmat, munkahelyeket, az államnak ÁFA-bevételeket generálva. Ez a cél és ez jó cél.

2012. jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!