Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbánnak kellene jobban...

Orbánnak kellene jobban félnie vagy az LMP-seknek, ha hazamennének a rendőrök?

Figyelt kérdés

Megy a nagy műfelhajtás helyben, és nemzetközi szinten. A helyi ballibek és külföldi érdekbarátaik mindent elkövetnek, hogy megpuccsolják a kormányt, hogy az LMP kerülhessen hatalomra. NYilván akkor megint az lenne mint a Gyurcsány kormány idején, a külföldnek minden jó lenne, akkoris százakat, ezreket veretnének meg a rendőrökkel. Megint menne a duma, hogy azok a lázadó csőcselék, meg szélsőjobbosok stb.

Az elmúlt napokban "szélsőjobbos" tüntetők megvertek 2 Lmp-s tüntetőt. Az LMP pofátlanul rögtön a belügyminisztériumot vonta kérdőre, hogy mi az, hogy nem garantálják a felforgató elemek biztonságát. Van benne nem kis irónia, ez engem nem kicsit szórakoztat. Ezurán tovább játszottam a gondolattal, vajon mi történne, ha hazaküldené Orbán az összes rendőrt? Biztos, hogy ő járna rosszabbul? Vagy inkább az Mszp-Lmp-s tüntetők? Csak azért gondolkodom ezen, mert ugye 2006-ban a "szélsőjobbosokat" és a Fideszes tüntetőket a ballibsi kormány felbújtására verték szét igen csúnya brutalitással, mind a helyi, mind a nemzetközi média helyeslő bólogatása közepette. Én azt gondolom, hogyha nem állnának ott a rendőrök, az most egy kiváló revans lehetne mind a "szélsőjobbnak", mind a korábban megalázott Fideszes tüntetőknek is. Mert most azok ellen lehetne harcolni, akik a 2006-os brutális attrocitásokért 100%-ban felelősek, és most nem védené akkor őket a rendőrség könnygázzal, ólmosbottal, pajzzsal, meg meg szemmagasságban kilőtt gumilövedékekkel.

Vajon ki lincselne meg kit? Az Új Szdsz és a Maszop Orbánt, vagy a 2006-os tüntetők őket. Elméleti kérdés csak, mert nyilván nem lesznek kivonva a rendőrök, meg fent kell tartani a rendet, de azért szórakoztató szerintem ezen elmélázgatni. :)


2012. jan. 3. 23:21
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

17.04


""De akkor most megfordítom a kérdést! Volt kint tüntetni 10 000-es tömeg nemrég. Ha egy csapat LMP-s pólóba öltözött huligán elkezd gyújtogatni, köveket dobálni, akkor onnantól kezdve már a rendőrségnek joga van az egész tömeget brutálisan szétkergetni?!"


igen


Mert a te érvelésedből egyenesen következik ez! "


így van!


"2006-ban milyen felelősségük volt a békésen tüntetőknek abban, hogy ezek az elemek hozzájuk csapódtak? Megmondom én, ugyanannyi, mint a mostani tüntetőknek lenne, ha közzéjük kergetnék a garázdákat. "


ez mindig benne van, ha utcán politizálsz"



Amit te mondasz abból egyenesen következik hogy a hatalom szétverhet minden tüntetést. Ugyanis elég akármilyen tömegbe néhány provokátort ültetni, és máris kész a balhé, máris megvan az ürügy a tüntetés szétverésére. Ha szétverhet a hatalom minden tüntetést (igen minden tüntetést, mert balhét mindegyiken lehet csinálni, és mindegyiken rá lehet fogni azt a tüntetőkre, jobbikos tüntetőkre, Lmp-s tüntetőkre, fideszes tüntetőkre és egyáltalán minden tüntetőre), akkor nem gondolod, hogy sérülhet a demokrácia? :) Mert akkor minek a tüntetési jog egyáltalán, ha azt úgyis szétverheti a hatalom? Ezt most én a világ összes demokráciájának a vonatkozásában a világ összes tüntetőjére értem, pártállástól függetlenül.


Egyébiránt meg sajnálatosnak tartom a részedről, hogyha egy olyan vitapartnerre akadsz, aki észérvekkel érvel és meg tud téged cáfolni, valamint nem tudsz mit kezdeni az érveivel, akkor rögtön személyeskedésbe mész át, és hülyézni kezded a másikat. Tanulnod kell még picit a kultúrált vitatkozás szabályait. Persze nem feltétlenül fontos, ez attól függ, kinek mire van igénye. Nem vagyok semmilyen párttag, nem ártottam neked soha semmit, csupán más a politikai nézetem mint a tied. Peace. :)

2012. jan. 4. 17:58
 32/41 A kérdező kommentje:

11.05


"A Fidesz meg korábban az SZDSZ társpártja volt. ennyit az analógiáidról." Hála az égen, ezen már régen túlléptek régen.


"sajnos ez így szokott lenni. valóban voltak túlkapások, ettől függeltenül nem kell mindenkit ártatlannak beállítani, aki ott volt. nagyon is sokan törtek zúztak, azt meg te sem gondolod komolyan, hogy a rohamrendőr majd mindenkit egyesével végigkérdez..." Csakhogy itt szándékosan beleűzték a tömegbe a szélsőjobbosokat, pont azért, hogy szétverhessék a tüntetést. Rohadtul nem volt demokratikus dolog ez, inkább régi komcsi módszer. Csak annyi kell, hogy ezt el kell ismerni, és akiknek politikai felelőssége volt ebben, vagycsak nem emeltek szót ez ellen, azoknak most hallgass a neve. Most demokrácia van, most nem veret meg a hatalom senki, mert kinyilvánítja jogos vagy jogosnak vélt véleményét. Ennyi a történet, nem kell túlspirázni. Ávh-s verőlegény ne prédikáljon demokráciáról, mert az olyan, mint amikor prosti prédikál erkölcsről, förtelmes!


"""Hát tényleg, az hagyján, hogy összeverik őket, de még pofátlanul szólnak is miatta? Cudar egy világban élünk... " "Azokhoz mennek rinyálni, akik nem bántották őket soha, és akik ellen a felhajtást, lejáratást csinálják itt helyben és nemzetközi szinten is."


na és? anno a fideszék is ezt tolták. ráadásul akkor is joguk van ehhez, mivel a szélsőjobb ellen kértek védelmet a fidesztől (ami ugye meg nem szélsőjobboldali) " --- Tévedés, a Fideszeseket nem szélsőjobbosok verték, hanem a rendőrök (tudod, fegyveres emberkék, akiket az adófizetők pénzéből tartanak, hogy vigyázzanak a törvényes rendre, és óvják az állampolgárokat a bűnelkövetőktől), mégpedig a hatalom utasítására, szembemenve azzal amire felesküdtek.


"Amúgy jogilag teljesen rendben a kifogásuk, jogállamban élünk, és az államnak meg kell védenie az állampolgárait, még az ilyeneket is."

akkor miről magyarázol?

"" Ettől függetlenül, őket sajnálnám, ha úgy bánnának velük, ahogy 2006-ban a tüntetőkkel."

akkor meg mit pattogsz itt, mint a pöttyös labda?"" ---Nem értem mit nem értesz. :)



"" Ráadásul Amerikából pénzelik őket, onnan van a média hátszelük is."

na és?" -- Mit na és?! Csak nem vagy Horn Gyula bácsi, és most írogatsz a kórházból? :) Szóval te szerinted, az normális ha egy államban egy pártot egy vadidegen ország pénzel, és így manipulálja az adott állam belügyeit? Hát Emese, tényleg übergáz, ha neked ez természetes, és ebben nem látsz semmi kivetnivalót, és neked csak annyi jut erről eszedbe mint Horn Gyulának, hogy "na és?"! A másik verziót meg jobb ha meg sem említem, hogy miért gondolkodhat úgy valaki, mint ahogy te!


"ez is ott sántít, hogy mivel szavaztak rájuk, ezért tökmindegy, hogy ki pénzelte a kampányt. ha volt rá vevő, akkor édesmindegy, hogy Zimbabwe vagy Vanuatu pénzelte őket, mivel TÖRVÉNYESEN szerezek mandátumot. Semmit nem értesz a politikából ,csak hajtogatod, amit mások a szádba adtak."--Ó dehogyisnem értem én, többet értek én mint ahogy azt te szeretnéd, sokkal többet. :) De a kérdésedre reagálva, nem nem édesmindegy!! Ha alapítok egy pártot Zimbabwéban, van néhányszáz millió dollárom erre a célra, és felvásrlom ott az összes médiát, és éjjel nappal az megy a tévében, rádióban újságban, hogy itt az új független, tiszta párt, amivel más lesz a politika, és minden más pártot lejáratok a sárgaföldig, elhiheted, hogy bejut a pártom a parlamentbe. Az, hogy utána meg ezen a párton (mint egy víruson) keresztül én manipulálom azt az országot meg kiszipolyozom az nemcsak egy totálisan etikátlan dolog. Aki/akik ilyet tesznek, azok megérettek a bitófára, mert az ilyenek a nemzetek parazitái! De te ezt úgysem érted. De ha csak néhány ember van, aki elgondolkodik ezen, már megérte leírnom. :)

Hogy hol melyik párt mennyi szavazatot gyűjt be, az korántsem csak a szavazókon múlik, hanem a médián is, és a médiát pénzelő csoportokon, akik viszont viszont akarják látni a pénzük sokszorosát majd!

2012. jan. 4. 18:28
 33/41 A kérdező kommentje:

"""jelenleg Orbánék a komcsik" Ezt fejtsd ki picit bővebben. :D "


Jó pár kádár-féle nosztalgiára hajazó elem (az állambácsi vigyáz rátok), továbbá az állam hatalom központosítása is erre mutat. lassan a tervgazdaság felé tendálunk."


Szomorúan olvasom, hogy te ezt látod. Ugyanis a valóság az, hogy semmi ilyesmi nem történik. Kapitalizmus van, egykulcsos alacsony adórendszerrel, családtámogatási rendszerrel. Óriási államadósság van az országban, ami nem magától jött létre, elsősorban a ballibik a felelősek érte, a "szegény szerencsétlen nép" pedig cinkos volt benne, és most viseli a felelősségét. Akkoris viselné, ha nem a Fideszt választja most legutóbb, csak akkor a kilábalásra jóformán esély sem lenne. A Fideszen kívül egyedül a Jobbik próbálná ezt a problémát orvosolni, igaz ők teljesen másképpen, amit viszont nem hagyna annyiban a Nyugat.

2012. jan. 4. 18:34
 34/41 anonim ***** válasza:
41%

Ez jó kérdés,már én is eljátszottam a gondolattal.

Orbánnak csak annyit kéne csinálni,hogy 48 órára visszafogja Pintérrel a rendőrséget,állítom egy balliberális politikus sem maradna itt.

Megmondaná:"na jól van Budaházy,Zagyva,Tyirityán szedjétek össze az embereiteket,48 órát kaptok nem többet,ezalatt azt csináltok amit akartok a zsaruk nem avatkoznak közbe"

Annyi idő elég is lenne nekik,könnyen és olcsón meg lenne oldva az ígért elszámoltatás,nem kéne már ezen többet agyalni.

2012. jan. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

gondolom ha elkennék a kis szádat, lenne itt nagy komcsizás, férgezés, hazaárulózás

mert az ilyen embereknek mint te, ebcsont, az erőszak csak addig tetszik, amig ő verhet másokat, amikor fordul a kocka szalad anyucihoz (rendőrségre, stb) hogy itt kérem, őt bántják

olyanok vagytok mint a cigányok, csak csoportosan nagy a pofátok, és mindig csak egy-két embert pécéztek ki, tényleg mint a cigányok, ember és te rühelled a cigányokat, amikor ugyanúgy viselkedsz?

2012. jan. 6. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
34-eske, ez nem egy videójáték
2012. jan. 6. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
34! legyen már egy kis fasiszta progrom, lincselés, igaz? tetszene SA újjáélesztése a kis arcodnak? Ha álmod valóra válna, lehet, hogy pár mszp-s fellógattok, de akkor elkeni a szátokat a NATO. Nem vicc, a békeszerződésben benne van, hogy a nácik ellen fegyveresen is felléphetnek, és ne aggódj fel is fognak, úgyhogy annyira ne éld bele magad, hogy büntetlenül gyilkolhatsz meg embereket.
2012. jan. 6. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:
35-ös. Már írtam neked, hogy én nem vagyok egy erőszakos ember. Egyéni sérelem kapcsán voltak összetűzéseim másokkal, de én ha lehet ezt is kerülöm. Csoportosan soha nem követtem el senki ellen semmilyen erőszakos cselekedetet. Nem kellene úgy cigányoznod valamint mások viselkedését cigányokéhoz hasonlítanos, hogy a másikat nem is ismered. Egyébiránt meg nem utálom a cigányokat. A csoportba verődött agresszív cigányokat igen. De őket ki nem?
2012. jan. 6. 05:13
 39/41 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne haragudj, de látom, elkapott a gépszíj. Ajánlok valami nyugtatót.

Az írásaidban jó, ha 1% igazság van, a többi elég kemény torzítás, hazugság. Bár az agymosottaknál a szajkózást, meggyőződésből, öszintén nyomják.


Valóban van az LMP-nek egy-két tagja, aki szdsz-es volt régen, de nem több. Kérlek sorold fel őket, és mond meg hogy SZEMÉLY SZERINT KONKRÉTAN MI A BŰNÜK, azon kívül hogy szdsz tagok voltak!

Hoppá!


Az LMP nem csupán azt sérelmezi, hogy két békés tüntetőket megverték a jobbikosok, hanem hogy az előre látható veszélyhelyzetre szándékosan vagy bénaságból nem készültek fel, továbbá azt, hogy amikor az egyik megvert LMP-st kikaparták a verekedők karmai közül a rendőrők, nem a verekedők ellen indítottak eljárást, hanem a (mellesleg lmp-s) áldozat ellen.


És nem sokkal előtte meg alaptalanul vádolnak meg SZEMÉLYI SZABADSÁG KORLÁTOZÁSÁVAL lmp-s tüntetőket mert a fideszes honatyák csak autóval bírnak közlekedni... (a szabálysértést és a rendőri beavatkozás jogosságát senki nem vitatja, de ez alaptalan vád)


Ja és mellesleg tudod, hol volt a "ballibes zsidajkomcsi" Schiffer 2006-ban? A TASZ-ban, és védte a val@gatokat a rendőri túlkapások ellen! Orbánét is védte még annak idején.


Vicces, nem?


Azért túl sokan nem támogadták az LMP-t külföldről. És az is elgondolkodtató, hogy az LMP volt az egyetlen párt, aki nyilvánosságra hozta a támogatóinak névsorát, az összegekkel együt, valamint, hogy a kampányban mire mennyit fordítottak. Az összes többi párt sumákolt!

Ha hátsó szándék lett volna, nem tesznek ki pénzügyi adatokat önként a honlapra.


Lehet, hogy nálad simán működik a kettős mérce, de az LMP-n belül ez nem divat.


Írhatnék még rengeteget, de kár a szóért!

2012. jan. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Szomorú, hogy ott tartunk, hogy bármelyiknek is félnie kellene politikai indittatásból a rendőrség nélkül. Viszont a Jobbik valóban ütni kész, a Fidesz gerjeszti a feszültséget, de hogy kincsattan az ostor, ha kiszabadul a szellem a palackból, az kérdés. Sok ártatlan áldozat is lesz, az egyszer biztos.
2012. jan. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!