Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi rossz van a rasszizmusban,...

Mi rossz van a rasszizmusban, és mi vezetett oda, hogy ennyire elferdítették ezt a fogalmat?

Figyelt kérdés

Az "isták" mindig valamiért voltak, nem valami ellen. A kommunisták a kommunizmusért, a fasiszták a fasizmusért... a rasszisták a rasszukért...szerintem abban semmi rossz nincs, ha valaki szereti a fajtáját, és kiáll érte. Én szeretem a fehér fajtámat, védelmezem, és kiállok érte. Akkor én rasszista vagyok?

A más fajok gyűlölete (fajgyűlöltet) teljesen más tészta, természetesen nem értek vele egyet. Sőt az "izmusokkal" sem, mert csak illúzió, és megosztó...viszont képes vagyok elfogadni, ha valaki ezekben hisz.


2011. dec. 23. 20:39
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem a fehérek halnak ki, hanem az indiaiak és az ázsiaiak szaporodtak túl. (Meg a fehérek is, csak nem olyan mértékben.)
2011. dec. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nyelvtani kérdés. A te értelmezésed szerinti rasszizmus jelentést nincs, aki megvédené, és kikérné magának a ferdítését. A fajgyűlölet sokkal felkapottabb téma manapság, sokkal jobban, mint ahogy a fajgyűlölet szót használják. A jelentés pedig beleivódott a rasszizmus szóba.
2011. dec. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
77%

"Nem a fehérek halnak ki, hanem az indiaiak és az ázsiaiak szaporodtak túl. (Meg a fehérek is, csak nem olyan mértékben.)"


Hahó, az indiaiak is az europid nagyrassz! Ők is fehérek.

A saját rasszodért kiállni pedig nem rossz dolog, csak éppen ha ezt fehér emberként teszed, akkor a buta emberek (többség) könnyen megbélyegeznek fajgyűlölőnek. Sajn ez van.

2011. dec. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
46%
Mitől kell megvédeni a fehéreket? Nem élhetnek békében? Valaki terrorizálja őket? Esetleg tisztogatások folynak a fehérek ellen? Nem értem, hogy mi a problémád. Egyébként sok olyan szó van, amit teljesen elferdítettek és más értelemben használják, mint eredeti jelentése és tartalma. Lást liberalizmus, mára már szitokszóvá vált. Pedig eredetileg nemes töltete van: "Szabadság, egyenlőség, testvériség!" stb.
2011. dec. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolog kiállni a saját rasszodért, és más a másik rasszánál felsőbbrendűnek tartani a sajátodat.

A rasszizmus azonban definíció szerint egy vagy több rassz negatív diszkriminációja.

Ez ellen nem tehetsz semmit.

2011. dec. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

"Akiből ez hiányzik nem életképes és kipusztul."


Amikor a pszichológiánk kialakult, akkor maximum pár száz fős csoportokban antilopokat kergettünk a szavannán. Ebből megmondani, hogy egy hatmilliárdos csoporton belül mi a nyerő stratégia?

2011. dec. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
40%

"A rasszizmus azonban definíció szerint egy vagy több rassz negatív diszkriminációja."


Nem. A rasszista szerint az ember nem egyetlen egy faj (human race), hanem a fehér, a fekete, ázsiai, zsidó, cigány, stb. mind egy külön faj. És persze ha már külön fajok, akkor miért ne bírnának különböző tulajdonságokkal is azon felül, hogy másképpen néznek ki. Ez persze általánosítás, amit ostobaság lenne egy egyénre ráhúzni, de azért nyilvánvaló, hogy nagy általánosságban igenis vannak öröklött különbségek a fizikai és a szellemi képességekben. A race azt jelenti faj, így a rasszista, végül is "fajista", de nem feltétlenül fajgyűlölő - elvileg. A fehérekre pedig igenis ráfér a védelem, például mivel a rengeteg bevándorló a politikának is köszönhetően nagyon keményen elszemtelenedve, rengeteg extrém szenvedést okoz az őslakos, jámbor, városi fehéreknek. Ezek ugye az feleslegesen alkalmazott állatias erőszakosságból erednek, mert az a legkisebb, hogy az embernek elveszik a táskáját, nagyobb probléma, hogy halálra rugdossák, vagy megkéselik. Meg lehet nézni Franciaországot, stb., van példa bőven.


Viszont érdekes, hogy ez nincs minden nyelvben ilyen szépen külön. Angolul pl. aki rasszista, az egyben fajgyűlölő is. Nincs olyan, hogy nem fajgyűlölő, de fajelmélet támogató. Kicsit orwelli "újbeszél" feeling ez számomra, de ez van. Nálunk is igyekszenek nagyon durván összemosni a kettőt, máskülönben ez a kérdés sem lenne itt. Addig is, mi még tudunk beszélni erről gyűlölködés nélkül is.


Én nem haragszom egyik másik fajra sem, senki nem tehet róla, hogy milyennek születik, milyenné formálják a körülményei, de jobb lenne ha egyszerűen csak távol maradnának tőlünk, mert a viselkedés kultúráink közti különbségek összeegyeztethetetlenek és mindannyiunknak csak szenvedést okoznak: nekik sem jó, hogy másodrendű állampolgárnak érzik magukat, ettől még agresszívebbek lesznek, elkülönülnek, nem integrálódnak, nem asszimilálódnak, és nekünk sem jó az a rengeteg erőszakos bűncselekmény amit elkövetnek.

2011. dec. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
91%

Utolsó Franciaországot megjártam cserediákként (szóval betekintést láttam a hétköznapokba, nem csak fényképeztem) és frissen diplomázott néger tanárnővel, algériai arab osztályelsővel meg marokkói arab matematikatanárral találkoztam. Arab vagy néger endőr, tűzoltó, orvos egyáltalán nem ritkaság arrafelé, többükkel is beszéltem és magukat FRANCIÁNAK vallják, arab, szenegáli stb. származású, de FRANCIÁNAK. A kurucinfós "integrálhatatlan bevándorlók" típusú sületlen legendákat ne tessék komolyan venni...

(Igazából pár külvárosi bevándorló bűnbanda tetteit nagyítja fel a mélyen tisztelt jobbikközeli sajtó.)

2011. dec. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
69%
Azzal a bevándorlóval, aki beilleszkedik, semmi baj nincs. A baj azokkal van, akik nem is akarnak alkalmazkodni, és a média még bátorítja is őket, hogy hát más a kultúrájuk. Aha, és én ezt miért vagyok köteles elszenvedni? A kuruc nem érdekel, mert antiszemiták, de az is kezd kicsit közhelyes lenni, hogy ha valaki nem ért egyet a mainstream média színes-bőrű bevándorlókat való simogatásával, akkor egyből "kurucinfós".
2011. dec. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 deus111 válasza:
34%

Ide írnak a bölcsebbnél bölcsebb emberek.Furcsa,hogy egyedül a kérdező érti igazán a kérdést a többiek meg csak úgy unalmukban vagy csak azért mert "okosok" beleírnak különböző hülyeségeket.


Lám, érdekes Hitler is így használta ki a szavakat.,,Én nem gyűlölöm a többi rasszot,csak megvédem az enyémet!"Mégis mitől?Áh,te arra gondolsz hogy a barnabőrű emberek mind lusták,alattomos férgek akiket el kell taposni.Értem.De az hogy ilyen példát látsz az még nem jelenti azt hogy mindeki ilyen.De az Isten szerelmére!Hát az hogy ilyenek az csak a mi hibánk!Igen,jól olvasod a MIÉNK!A közösségnek kötelező példát mutatni minden egyes tagnak,mindenkinek!De nézzük az egészet az elején.Amikor bevándoroltak ide a cigányok,ha neked így jobban tetszik,akkor furcsa volt az egyszerű parasztembernek hogy ezek az emberek barnák.Munka miatt jöttek,de nem kaptak,csak azért mert mások.Hát vissza is mentek néhányan,de a többség itt maradt.Hogy miért?Hogy miért?Ez a kérdés roppant egyszerű.A visszaút fáradtságos lehetett és gondolni kell a kölykökre is.Így hát lopásra kényszerültek mert meg kell lennie a napibetevőnek.Hát ezért ilyenek..Azt láttják amit a szüleik csinálnak.Komolyan,egész normális emberek,IGEN ŐK IS EMBEREK,lehetnének hagynánk őket,elfogadanák és kölcsönösen tisztelnénk őket.Talán nem ma,nem holnap hanem fokozatossan!

2011. dec. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!