Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted mit tesz egy igazi...

General kérdése:

Szerinted mit tesz egy igazi magyar a hazájáért?

Figyelt kérdés
Majd pár komment után én is kifejtem a véleményem
2011. dec. 18. 14:18
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

tanul, dolgozik, adózik, "szaporodik"

ha kedve tartja, akkor hagyományokat őriz.

igyekszik felelősen gondolkodni és az ország érdekeit szem előtt tartani

ja és legfőképp: gyűlölködésre nem pazarolja az energiáit.

2011. dec. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
76%

ma 17:12


te inkább ne szólalj meg ez után a kérdésed után...

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__246..

2011. dec. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem egy igaz magyar (mert sztem ez a helyes kifejezés) úgy tesz a hazájáért, ha nem bűnöző életformát folytat, lojális és segítőkész a magyar társai felé (pl. ha valaki bajba kerül, azt megvédjük, ha ismerjük, ha nem), óvja a természetet, nem szégyelli külföldön a nemzetiségét, hanem azt laza természetességgel vállalja (nem kell a ló túlsó oldalára esni, hogy pl. kérdezik, hogy honnét származol, erre te kihúzod magad és magad mögé képzeled a 100X200 cm-s nemzeti lobogót, jobb kezed a bal melleden, és mély hanggal 100 decibellel mondod, hogy "I AM HUNGARIAN!", mert az nevetséges), tiszteli a nemzeti jelképeinket, dolgozik (mind1, hogy mit, lényeg, hogy ne legyen illegális), családot alapít, ha gazdag, akkor segít a szegényeken, ha szegény, akkor legalább megpróbál kitörni és hasznos tagjává válni a társadalomnak (itt a lényeg az, hogy meglegyen a próbálkozás, mert mondjuk ha nem jön össze neki az, amit tervezett, az nem biztos, hogy csak az ő hibája, külső tényezők is befolyásolhatják az eredményt, a lényeg a tevés és a pszichikai folyamat), satöbbi. A lényege az egésznek az, hogy egy igaz magyar, igaz német, igaz angol, igaz bosnyák, stb. attól igazi, hogy segíti és együttműködik társaival.
2011. dec. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
Az elmondottakon kívül (munka, család stb.) igényes a környezetére, nem szemetel, nem rongálja a műemlékeket. Igényesen viselkedik. Tájékozódik a világról, keményen tanul (mindenki a képességeinek megfelelően). Elfogadja embertársait (fogyatékosokat, szegényeket, stb.), természetesen ha ők nem ártottak neki. Békét és boldogságot kíván teremteni.
2011. dec. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
68%

"Hát igen, egyre több magyargyűlölő jár ide."


Kicsit unalmas ez a magyargyűlölő szöveg, főleg hogy egy 18 éves suhanc dobálózik ilyen szavakkal.

2011. dec. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
93%

rendesen, tisztességesen él, értelmes, hasznos tagja a társadalomnak, és ezt igyekszik is továbbadni.


Amit meg főleg nem tesz:

- nem kezdi el kisajátítani a nemzet fogalmát a saját ízlése szerint, mert azzal rombol

- nem alacsonyítja le a saját piti politikai céljaira a nemzeti jelképeket, mert onnantól kezdve azok már nem az egész nemzet jelképei, hanem csak annak a politikai csoportosulásnak, tehát elvesztik a nemzeti jelkép funkciójukat, az összetartozás helyett pont az ellentéteket fogják hangsúlyozni. Ha valakinek valóban fontosak ezek a jelképek, akkor vigyáz rájuk, és nem mocskolja be őket politikával.

- Ha valakinek rühelli a pofáját, akkor megmarad a magyar nyelv által biztosított kimeríthetetlen gazdag lehetőségeknél, hogy ezt kifejezze (mindenfélének elhordhatja, anyázhatja, stb.), de nem kezdi el a másik magyarságát kérdőrevonni, mert az nem az ő reszortja. Vannak itt is s.ggfejek, mint minden népben, nem kell mindenkit szeretni, de a nemzetnek épp az a lényege, hogy az a másik lehet, hogy s.ggfej, de magyar s.ggfej, tehát van valami közöm hozzá.

Ha ez nincs meg, akkor az egész "nemzet" dolog csak f@szverésre jó, bár sokaknak csak arra is van igényük.


- összefoglalva: nem veri szét azt az összekötő kapcsot, amit nemzetnek nevezünk.

2011. dec. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
19%
Madárkám ha én antiszemita vagyok, te hungarofób.
2011. dec. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
70%
Én nem vagyok hungarofób, de a te hozzászólásaidból süt a rasszizmus és antiszemitizmus.
2011. dec. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
31%
Belép a Munkáspárt 2006-ba és dolgozik érte, hogy ez újra a dolgozó emberek hazája legyen, ne 10%-nyi tőkésé, akik élősködnek a munkások nyakán.
2011. dec. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
75%
Dug már fel magadnak a Munkáspártodat. Köszi.
2011. dec. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!