Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ne lehetnék igazi Magyar?

Miért ne lehetnék igazi Magyar?

Figyelt kérdés
Nem állok egy oldalon sem,de a bal szimpatikus.Ezért?
2009. ápr. 14. 13:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
azért mert jelenleg a "bal oldal" irtja a magyarságot, mivel ők többségében nem magyarok származásukat tekintve,ha ezt nem látod, buta vagy. Az igazi baloldali értékeket nem ők képviselik.
2009. ápr. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Félre értesz,nem a mostani helyzet szimpatikus,hanem általában a baloldali nézet.Viszont ha ezt kijelentem,egyből hazaáruló leszek.Lám egyből buta lettem nálad is,holott nem is ismersz.
2009. ápr. 14. 14:34
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha bal oldali értékrendű vagy, sorolj fel egy pár tulajdonságot, amelyek egy bal oldali pártot jellemeznek. Mondhatsz pártot is. Nem kell, hogy magyar legyen. Inkább azt írd le, mik azok az alapértékek, amelyek szerinted fontosak! Így könnyebben elindulhat a beszélgetés.
2009. ápr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A kisember(melósok,akár értelmiség)érdekeinek képviseletét,egyenlő esélyeinek elérését gondolnám a legfőbbnek.Persze a jogbiztonság,a szociális biztonság,szólásszabadság sem utolsó szempont.
2009. ápr. 14. 15:12
 5/13 anonim ***** válasza:
43%
Ezeket a - hagyományosan baloldali - értékeket, vicces, de a Jobbik képviseli most a legerősebben. Az MSZP kizsigereli a kisembert, jogbiztonságról, létbiztonságról nem is beszélhetünk. Az oldalak megcserélődtek. Érdekes, mi?
2009. ápr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
ezek szerint én is baloldali vagyok:)(az első válaszadó vagyok), mert nekem is ezek fontosak, csakhogy a mostani világban a baloldaliként emlegetett pártok a globalista nagytőkét szolgálják, ami az emberek rabszolgaként való dolgoztatásával jár, és amit rabszolgaként megkeresel náluk azt a multiáruházaikon keresztül "visszalopják", elnyomják a hazai termelőket, vállalkozókat, a nemzeti értékeket, a nemzeti összetartást stb....szóval ma ezt jelenti baloldalinak lenni. Manapság a bal és jobboldal már nem létezik, vagyis biztos nem úgy ahogy régen, a társadalom két táborra szakadt: aki felismeri hogy tudatosan irtja a hatalom a magyarokat, és aki nem
2009. ápr. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy Magyarországon nagyon fel vannak cserélve a szerepek.


A wikipedán, az első sör:


"A baloldal a modern politikai eszmék azon csoportja, melyeknek jellemzője, hogy nagy súlyt fektetnek a társadalmi egyenlőség érvényre juttatására és az általános (szociális) jogokra, a személyes (magán-) érdekek ellenében. A baloldali irányzatok általában támogatják a nagyobb állami szerepvállalást és az egyenlőségre törekvést és a kulturális sokszínűséget[1]. A baloldal meghatározása történelmileg és országonként is változó. "


Ha megfigyeled akkor az MSZP és az SZDSZ is a kisebb államot hirdeti, a kisebb állami szerepvállalást tehát ebből a szempontból a Fidesz sokkal inkább baloldali. hangsúlyozom: ebből a szempontból.


Sokan nincsenek tisztában a viszonyokkal és összekeverik a dolgokat.


Teljesen rendben van, ha te baloldalinak vallod magad. Mert mint említettem az mszp <> baloldal. Sajnos sok Fidesz szimpatizáéns sem tudja ezt és alaptalanul fikázza az igazi baloldalt képviselőket.

2009. ápr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Erről beszélek emberek!Nem az mszp szimpatikus,hanem a balos lényeg.Mégis lehazaárulóznak,idegenszivűznek...
2009. ápr. 14. 17:21
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk össze vannak keveredve a dolgok.Aki baloldali politikus mind kapitalista milliárdos,semmi köze a baloldalhoz,népjóléthez.Mindig a kisembert húznák meg.Ha nem így lenne én is bíznék bennük.
2009. ápr. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

Aki a fenti baloldali értékeket vallja magáénak, az aligha szavaz jó szívvel az MSZP-re vagy az SZDSZ-re.

A Fidesz náluk sokkal többet képvisel ezekből a baloldali értékekből. Jó magyar az, akit foglalkoztat a saját közössége jóléte. Nem annyira az a baj, hogy nem mindenki Fidesz-szavazó, hanem hogy bármit elnéz az állítólag baloldali MSZP-SZDSZ párosnak (a pannon pumától a Valóság nevű médiasón át egészen a rendőrattakig). Én már évek óta csodálkozom, hogy a jobb- és nem a baloldal tüntetett az őszödi beszéd miatt. Pedig akinek fontosak a baloldali értékek, már ekkor igen erősen gyanakodhatott volna. Bocs, kedves kiíró, de te tényleg és igazán a baloldali értékekkel szimpatizálsz, vagy csak abban vagy biztos, hogy a Fidesszel nem?

2009. ápr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!