Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Soroljátok fel KINEK - MILYEN...

Soroljátok fel KINEK - MILYEN jót tett az Orbán kormány?

Figyelt kérdés

Kérlek benneteket ,hogy ne viccelődjetek tényeket írjatok.

Köszi.


2011. dec. 4. 22:02
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
Ja és azt elfelejtettem: ebben tele vagyok hétvégi, szombati és vasárnapi munkavégzéssel illetve egy csomó délutánozással... Jól megfizetnek...
2011. dec. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak akik megírták ,hogy mennyi a havi nettó .Kérlek egészítsétek ki milyen munkát végeztek ezért a pénzért, ki dolgozik három műszakban ,ki dolgozik termelésben ( ezalatt azt értem -aki termeli az értéket, a termelés irányító irányít , NEM TERMEL / még akkor is ha a stresszes a " munkája " /

NE FELEJTSÉTEK AKI AZ ÉRTÉKET ( AZ ELADHATÓ TERMÉKET ) MEGTERMELI AZ TARTJA FENT AZ EGÉSZ ORSZÁGOT . Természetesen tiszteletben tartom a más jelegű melót is Pl: betegápoló nem termel , de mi lenne nélkülük ?

A párom is ápoló . A vérlázító az ,hogy 2009 -ben 13 . havi fizetés ( külön papíron számolták el ) címszó alatt 285 Ft nettó ,ezért jobb minőségű egy kilós kenyeret ma nem lehet venni -Tescós szart igen.És még egy tény : egy ápoló ,negyven beteg ,három műszak ,és mindezért 93 000 -105 000 Ft nettó .HÁT ITT TARTUNK , NEM CSODA ,HOGY UTÁLOM AZT A KORMÁNYT AKI LESZARJA AZT AKI A TÁRSADALMAT ELTARTJA . Nem kívánom ,hogy ilyen legyen de jusson eszetekbe a román példa amikor a ZSÍRVÖLGYI BÁNYÁSZOK elindultak Bukarestre. Nagy buli volt !!!!!!!

2011. dec. 14. 17:15
 53/57 anonim ***** válasza:

A zsilvölgyi bányászok azért voltak legutóbb 93-ban felháborodva ;mert felemelték nálluk is az áram árát 1,25 lejről 8 lejre( máshol 14 lej volt akkor az ára), mert arról mertek beszélni a parlamentben ,hogy be fogják zárni a bányákat, mert ráfizetésesek(ami igaz volt).

Csakhogy akkor már nem kaptak vonatot mint 90-ben amikor Iliescu azért hívta be őket ,hogy verje szét az ellene tüntető egyetemistákat(amit készségesen és brutálisan meg is tettek).

Ezekkek a "bányászjárásokkal" még a legfanatikuasbb Iliescu fanok sem értettek egyet, mint ahogy rajtuk a bányászokon kívül elenyészően kevesen.


Azt hogy mennyit keresek nem tudom megmondani mert változó.Egyéni kisvállakozó vgayok.Egyszer hopp ,sokszor kopp.Menségemre legyen ,hogy nem vagyok Fideszes(bár vannak nézeteik amikkel egyet értek).

Inkább elmesélem neked azt , hogy amikor a negyedévi adómat személyesen befizetem, 3 irodában 5 en láttamozzák, van amelyik a számítógéphez ért ,van amelyik tud olvasni.Az első két irodában 6 an és 8 an "dolgoznak".Legalábbis ott vannak és egyást éri az íróasztaluk. Ezek esznek ,kávéznak ,jönnek mennek, beszélgentek szal élnek:). A 3. iroda (ott már csak ketten vannak) a kassza az hely ahol az egyáltalán nem könnyen összekapirgált pénzemet átveszik, gondosan megszámolják és adnak egy elismervényt.

Van egy negyedik iroda (2en vannak)ahol külön fogalkozik velem egy nőci. Van egy 5. iroda is ahova behívatni szoktak , hogy eligazodjanak a könyveléseimen .Álatában igen kevés keresgélés után ,sikeresen találnak benne annyi hibát, hogy a szerintük a még tőllem behajtható külön büntetést kirójják rám.Amit fizethetek részletekben is!

És van még abban az épületben jónéhány iroda amiben munkahely gyanánt megbújik legalább 60 személy de hogy mivel bírják eltölteni a szép fizetésükért a napot ott arról nekem fogalmam sincs.

Persze van külön adóhivatal a vározázán is még.

Ha pedig be kell menjek a megyszékhely adóhivatalába... öregem az már egy palota!!! és full tele ezekkel!!!Annyira ,hogy ott már ők sem tudják ki miért van ott és összesen mennyien is vannak.

Ez most csak az egyik fajta adónem. Mert ugye van még a tb, a nugdíj.Na azok a helyek is dettó. Mint ahogy az önkormányzat irodatöltelékei is megnégyszereződtek az utóbbi 20 évben.

Ha pedig arra vetemednél ,hogy építs valami vagy csinálni valamit a hivatalok dzsungelében fogsz elveszni , megőrülni és csúf véget érni és megbánni azt is amikor erre a földre pottyantott a gólya...anno.

Az összes állami cég ,intézmény ilyen. Rendörség is full tele van , csak ép Nemecsek járőr alig akad.

Azt igérték egyablakos ügyintézés lesz...hát , várom vajon megérem e?:)

2011. dec. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 A kérdező kommentje:
Veled egyet értek.Nagyon szeretném ,ha egyértelművé tenné mindenki AKI MEGTERMELI AZ ÉRTÉKET AZT KELL MEGBECSÜLNI, ha úgy tetszik MEGFIZETNI !!!! Hát ezért utasítom vissza az összes pártot .Írjatok egy ( legalább ) rendeletet ami a " kis ember érdekeit szolgálja ". Az adó visszatérítést ne mondjátok mert az szemétség ,egyszerűen nem lenne szabad elvenni és nincs mit visszatéríteni.
2011. dec. 15. 11:43
 55/57 anonim ***** válasza:
47%

Azt nem szavazták meg, hogy mindenkinek autópálya matricát kéne venni, csak egy ötlet volt, de hamar elvetették.


Az meg, hogy nyelvvizsga nélkül is jár a diploma egy nagy hülyeség. Ezzel is a diploma értékét degradálják. Ne ám, hogy gond legyen letenni egy középfokú nyelvvizsgát 3-5 év alatt, amikor már a gimiben is oktatták? Ennyire okosak a mai diplomások? Szégyen, nekem még két középfokú kellett.

2011. dec. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly 86 e Ft volt a GYED-em, most a gyerekkedvezmény miatt 94 ezer Ft. Pedig nem hiszem, hogy a felső tízezerbe tartoznék, de azért ez jól jött. Az más kérdés, hogy ennyivel (vagy még többel) drágább is azóta az élet.
2011. dec. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 A kérdező kommentje:
A GYED előtt milyen munkát végeztél ? Mennyiért ? Nem akarlak téged bántani , de belegondoltál ,hogy 95 000 Ft -ért három műszakban dolgoznak emberek 25 éves szakmai gyakorlattal ? Tudom ,hogy nem sok a te pénzed ,de bízok benne ,hogy látod milyen alapvető ellentétre akarok rávilágítani .Hát ez a mindenkori kormány bűne .De főleg az ,hogy EZEN NEM IS AKAR VÁLTOZTATNI .
2011. dec. 16. 16:50
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!