Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Soroljátok fel KINEK - MILYEN...

Soroljátok fel KINEK - MILYEN jót tett az Orbán kormány?

Figyelt kérdés

Kérlek benneteket ,hogy ne viccelődjetek tényeket írjatok.

Köszi.


2011. dec. 4. 22:02
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
57%
Az egykulcsos adóval több pénzt juttatott a gazdagoknak.
2011. dec. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
52%

Jól indultak, mert a családi adókedvezmény az nagyon jó, szerintem, mert több pénzt visznek haza a keresők. (Na, én pont nem, mert GYED-en vagyok, mire visszamegyek dolgozni, addigra meg úgyis eltörlik.) Behozták azt, hogyha félállásba veszik vissza az édesanyát, akkor kapnak a munkaadók járulékkedvezményt, ami szerintem nagyon jó ötlet, csak még önmagában nem eléggé motiválja a munkaadókat, hogy kisgyerekes anyát foglalkoztassanak. De legalább elindult valami. Amit aztán be is fejeztek azzal, hogy az Új Munkatörvénykönyvében leírták, hogy az anyukát nem kötelesek visszavenni.

De nem indult be a gazdaság az adócsökkentések miatt, és most már fogalmuk sincs mit kéne csinálni. Inkább rossz döntéseket hoznak, nem mérlegelik eléggé mi lesz az egyes döntések eredménye.

2011. dec. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
55%
A családi kedvezmény is csak a magas keresetűeknek jó. Az alacsonyabb jövedelműek nem tudják igénybe venni.
2011. dec. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:

Mi a büdös francnak választották meg,ha mindenki szidja ?

Milyen dumának dőltek be az emberek választáskor ?

2011. dec. 4. 22:25
 5/57 anonim ***** válasza:
66%
Hát, azért ez nem igaz, mert a férjem igénybe tudja venni, pedig nem keres valami jól, igaz nem 100 %-ban. Ha elveszik az adójóváírást, akkor viszont nagyobb arányban tudja majd kihasználni. Viszont tuti, hogy a következő kormány vissza fogja vonni, mert jelenleg, amilyen fizetések vannak, akinek van gyereke, nem fizet SZJA-t, és ezt nem engedhetik meg maguknak.
2011. dec. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
70%

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

....................

2011. dec. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
69%

Ellenzékben évek óta szajkózták, hogy adócsökkentéssel kell élénkíteni a gazdaságot, és hogy közgazdászaik kiszámolták, hogy ez működik. Megcsinálták, nem működött.

Ígértek 1 millió munkahelyet, sehol sincs.

Megígérték, hogy visszahozzák a 3 év GYES-t, megtették, viszont maradt 28 e Ft, bölcsődéket azóta sem nyitottak, éhen halnak a családok ennyiből, anyuka nem tud visszamenni dolgozni. Ja, és azt is megszüntette, hogy GYES mellet lehessen dolgozni.

A Jobbiktól átvették a felelősök számonkérése dumát, ami azóta sem történt meg.

Mondjuk másra nem emlékszem, mert én nem rájuk szavaztam.

De az biztos, hogy az MSZP bármit tett, azt ellenezte, mert rossz a lakosságnak. Gondolom a buta nép meg elhitte, hogy a FIDESZ ezt nem lépte volna meg.

Pl. hogy mondták a 300 Ft körüli benzinárnál, hogy csökkentsék az adótartalmát, erre most majdnem 500 Ft, és növelik az adótartalmat.

2011. dec. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
52%
Kivett a zsebemből havi tíz ezer forintot. Ellopta a magán nyugdíjpénztári megtakarításom, megdrágította a megélhetésem, tönkretette az üzletem.
2011. dec. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
43%
Tetszik, hogy szabályozzák a szociális juttatásokat. Röhej, hogy most a "hátrányos helyzetű" (adott esetben Audival járó) úriember több pénzt kap a semmittevésért, mint egy mindennap keményen güriző ember. Sokat várok attól is, hogy a "segílykét" ne pénzben, hanem utalványokban folyosítják, így talán nem a kocsmában landol az adóforintom.
2011. dec. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
51%

"Behozták azt, hogyha félállásba veszik vissza az édesanyát, akkor kapnak a munkaadók járulékkedvezményt, ami szerintem nagyon jó ötlet, csak még önmagában nem eléggé motiválja a munkaadókat, hogy kisgyerekes anyát foglalkoztassanak."


Nem is motiválni kell őket, különösen nem támogatásokkal. Egyszerűen nem kellett volna minden gyárat eladni meg a teszkót beengedni és akkor annyi munkahely lenne, hogy legtöbbjük örülne ha egyáltalán akad jelentkező.

2011. dec. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!