Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki hitelt vesz fel az idióta?

Aki hitelt vesz fel az idióta?

Figyelt kérdés

Mert szerintem igen


Még akkor is, ha máshogy nem tudna lakást venni.


Próbáljon meg külföldön melózni pár évig és spórolni.

vagy bejön vagy nem



Ilyen kormányok mellett hitelt felvenni olyan, mintha kibiztosított pisztolyt tartanál a fejedhez, ujjadon a ravasszal.


2011. nov. 26. 20:18
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

IGEN, IDIÓTA!


Egyetlen indokolt hitelfelvétel van, a befektetési hitel, amikor kiszámolja a vállalkozó az üzleti tervében, hogy megéri-e a hitel felvétele.


Példa:

X cégnél 300 000 ft személyi kölcsön ~35%-os THM-re havi ~11 000-be kerül ~4 éves futamidőre. Bizonyára sokan felveszik, mert a cég szépen megél belőle.


Ezeket az embereket megkérdezném, ha lenne pénzük, fizetnének-e nekem 225 000 forintot azért, hogy kölcsönadjak nekik 300 000-et, amit persze 4 év múlva lejáratkor vissza kell fizetni?


Mert 35%-os thm-re 525 000-et fizetni van pénzük.

2011. nov. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
93%
Kedves kérdező, a kormánynak roadtul nincs köze ehhez, épp hogy próbál segíteni a devizahiteleseken amikor nincs is rá kötelezve, az eddig nyerészkedő bankokkal fizetteti meg az árfolyamveszteséget. A lehető legkorrektebb út!
2011. nov. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

"épp hogy próbál segíteni a devizahiteleseken amikor nincs is rá kötelezve, az eddig nyerészkedő bankokkal fizetteti meg az árfolyamveszteséget"



A nyerészkedő bankok pedig veled, velem, mindenkivel.


Realítás-Fidesz: 1-0

2011. nov. 27. 00:07
 14/26 anonim ***** válasza:
A sok "okos" régen felvette a 0%-os hiteleket ,aztán most meg szívják a fogukat hogy nincs miből fizetni ...
2011. nov. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

12., azért azt nem gondolod komolyan, hogy a a bankok majd lenyelik a veszteséget? Persze rövidtávon kicsengetik az adót, de hosszútávon te, én és a többiek fizetik ki!


Annyit tennék hozzá, hogy lakáshitelt megérheti felvenni, ha az ember csak bérelni tud, mert nincs hol laknia. Persze ilyenkor elveszíti az ember a mobilitását, ha máshol kapna melót, nem tudja felmondani a szerződést és elköltözni

2011. nov. 27. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy szidjátok, aki hitelt vesz fel, de közben meg azt írjátok, ti veletek is fizettetik majd a bankok a bankadót. Csak nem nektek is van hiteletek?

Amúgy meg nem idióta, mert sok esetben szükség lehet hitelre. Sőt az egész nyugati világ gazdaságában döntő szerepet játszik a hitel. És ezért nem a felvevők a hibásak, hanem azok, akik létrehozták ezt a gazdaságot.

A devizahiteleseket pedig meg kell menteni, mert ott csúnya átvágás történt, ugyanis a bankoknak nem volt devizafedezete a kiadott hitelekre.

2011. nov. 27. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Pontosan. DE hát ilyen kormányok alatt neghéz előre tervezni


-Sosem lehet előre tervezni. A világ változik, ezért tartunk most itt.


nem is neki mondtam. neki már gyakorlatilag úgyis mindegy.


-Akkor kinek mondtad? Általánosságban leidiótáztál mindenkit, aki hitelt vesz fel, vaktában vagdalkozol. Nem jelöltél ki pontosan egy célcsoportot, hogy na akkor a huszonéves pályakezdő, családalapítók idióták, mert ne vegyenek fel hitelt, hanem menjenek ki külföldre dolgozni.


Épp a kedvenc kormányod az, aki lenéz bennünket.

Ugyanis elveszik a rokkantsági nyugdíjat, az egekbe ugrasztják a gazdasági analfabetizmusukkal a törlesztőket, és akinek "nincsen semmije az annyit ér" Janikák vezetik ezt az országot.


- Nem a kedvenc kormányom. Eszednél vagy? Igazán agymosottnak kell lenni ahhoz, hogy valaki bízzon ilyesmiben. Viszont az is a hülyeség egy formája, ha valaki szidja és minden baj forrásának teszi meg, vagy egyáltalán foglalkozik vele. Élni kell a saját életünket, ha pedig ilyennel nem rendelkezik az ember, akkor kellenek ilyen kényszerpályák, ahol levezetheti a feszültséget.


Nyominak pedig a hozzád hasonlókat nézem, akik még mindig a Fideszt támogatják.

-Egy szóval sem mondtam, hogy Fideszes lennék. Nem vagyok egy párt híve sem. Nyomi. :P

2011. nov. 27. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
80%

Aki azt mondja hogy a Fidesz hibája hogy felmentek a hitelek törlesztői az nem érti a gazdaság működését. A kormány nem atyaúristen, hogy azt mondja: "jó, akkor mától leviszem a frankot 160ft-ra".


Én 1x vettem fel egy autóhitelt, soha többet.

Nem is értem hogy tudnak emberek milliókat felvenni 30-35 éves futamidőre. Ezzel kb azt írták alá hogy 30 évig nem lesznek betegek, és folyamatosan lesz munkájuk.

2011. nov. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Attól függ. Aki 7-es bömösre veszi föl, hogy utáná évekig éhezzen a család, hogy a havi részletet meg a benzint fizetni tudják, az igen. Aki hitelből arcoskodik, az idióta. Lakásvásárláshoz felvenni nem idiotizmus. Ja persze, mert a bankok majd elüldözik az ügyfeleket azzal, hogy minden kockázatot bevallanak mi? Hülye, aki szerint a bank nem tehet semmiről.

Menjen külföldre?! A semmire? Kanadától Új-Zélandig a fejlett államok csak olyan bevándorlókat fogadnak, aki tud is hasznot termelni az országnak. Marika néni hiába akar elmenni Németországba, nem fog kelleni takarítónőnek. Ennyit arról, hogy menjen ki, meg spóroljon... Mintha csak a szomszédhoz kellene átruccanni trécselni...

2011. nov. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Soroljátok már fel hogyan hárítják át rátok a bankok a veszteségüket, mert rám még egy fillér sem jutott!
2011. nov. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!