Mi valójában az IMF célja?
Általában az IMF új adók kivetését kéri a segítségért cserébe, kivéve Magyarországon, ahol a feltétel a kivetett adók csökkentése, aminek úgymond örülhetnénk is. Az adók csökkentése pedig az államháztartás egyensúlyának a rovására megy. Tárgyalási feltételként ugyanis kulcskérdésként szerepel a bankadók eltörlése.
Most az IMF-nek kell az államháztartási egyensúly vagy sem?! Vagy valami teljesen másról szól az egész?
Ahogy figyelem az IMF-hez fordult országokat nemhogy javulna a helyzetük de romlik. Két országban már segítségüknek köszönhetően EKB tisztviselők vezetésével bankárokból álló kormány vette át az irányítást.
Mi az IMF? Pont a bankadó eltöröltetése olyanná teszi, mintha valami olyasmi eszköz lenne, aminek nem az államok megmentése a célja, hanem a válságok közepette az irányításukkal a globalizáció szerveinek(bankok, multinacionális cégek, biztosítók) védelme a válság súlytotta országokban.
Mit gondoltok? Szerintem az IMF-et nem érdekli, hogy bedől-e egy ország vagy sem, csak az, hogy a globalizált tőke érdekei ne sérüljenek az adott országban, mégha az teljesen csődbe is megy.
"Mi valójában az IMF célja?"
"Általában az IMF új adók kivetését kéri a segítségért cserébe"
Kivéve, amikor nem. Mert mondjuk a 80-as évek végén a magyarországi IMF programok általában az újraelosztás csökkentését tűzték ki célul. A piacgazdaságra való áttérésnek ugyanis feltétele volt, hogy az országban piaci árrendszer működjön, és ehhez csökkenteni kellett az ártámogatások mértékét.
"Most az IMF-nek kell az államháztartási egyensúly vagy sem?!"
Az is "kell" neki, meg más is. Nem kell játszani a naivat.
"Ahogy figyelem az IMF-hez fordult országokat nemhogy javulna a helyzetük de romlik. "
Erről végtelen viták folynak. Van, ahol javult a helyzet, van, ahol romlott. Eléggé vegyes a mérleg.
"Két országban már segítségüknek köszönhetően EKB tisztviselők vezetésével bankárokból álló kormány vette át az irányítást."
Nem értem, mi a gond. Az itteni ellenzékiek ennek tapsikolnának, mert ugye az a "szakértői kormány", amiről álmodoznak.
"Szerintem az IMF-et nem érdekli, hogy bedől-e egy ország vagy sem"
Az igencsak érdekli őket, különben a programjaik nem szólnának főleg a stabilizációról.
"ha nem egy masik (felettuk allo) hatalomnak akarnak benyalni?
"
akkor csak neked:
FEL SEM FOGOD AMIT ÍROK, UGYE???
Ilyen a piacgazdaság. Ha nem tetszik, lehet menni terv és hiány gazdálkodni!
Persze, egyértelműen az a célja, hogy az adott nemzetállamok felett átvehesse az irányítást.
De nagyjából már meg is tették eddig is. OV azt mondta, hogy nem kell a segítségük, majd megoldjuk. Erre hónapok óta rajtunk a világ szeme, hogy összeomlik a gazdaság, hogy jaj, mi lesz akkor a nagyvilággal. Na, mégis mi lesz? Mondjuk a világgazdaságra igen csekély hatást gyakorolunk. Az ország súlyához képest igencsak fel lett fújva ez a dolog. De aztán jöttek a fenyegetőzések a leminősítéssel, a forint árfolyama elszaladt. Nem tudnak mást csinálni, vagy most összeomlik az ország gazdasága, vagy behódolunk neki.
Nem érdekli az ország az IMF_et, csak az, hogy hitelt tudjon kihelyezni búsás kamatért, és persze ezt vissza is tudjuk fizetni. Hogy közben az ország gazdasága fejlődik-e, a lakosság életszínvonalat hol tart, az őket nem érdekli.
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek adtam pluszot.
Épp most bukkantam egy videóra, amelyben elég megdöbbentő dolgokat mond az illető. Elsőre kicsit furán kezdi, de érdemes elkezdeni hallgatni.
Ő arról beszél, hogy két hatalom irányítja az országot, egy látható, és egy láthatatlan magánhatalom.
A láthatatlan magánhatalom a korrupción keresztül irányítja a látható hatalmat. A magánhatalom az euroatlanti térséget urallja, fő akadályozói a magánhatalom ellen összefogni képes rétegek, mint a nemzetállamok és a középosztály. Véleménye szerint a nemzetállamok kiiktatására jött létre az Európai Unió, a középosztály kiiktatását pedig láthatjuk Magyarországon hogy történt.
Ebben a képben az IMF-nek is helye van(ezt már csak én képzelem hozzá a filmhez), a magánhatalom mivel korrupcióval nem tudja irányítása alá vonni az országot. Az ország valutájának gyengítésével ráveszi országunk vezetőit, hogy a gazdasági irányítást adják át egy olyan szervnek, amely a magánhatalmat képviseli.
Eddig csak negyed órát néztem meg a filmből, de érdekes gondolatébresztőket mond.
Mit gondoltok erről? A magánhatalom szervei valóban összefonódnak egymással(bankok, hitelminősítők, multinacionális vállalatok, IMF, Európai Unió) és valóban ők irányítják különböző befolyásszerszési módszerekkel az országot?(korrupció, gazdasági nyomásgyakorlás)
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1ul4Z..
""ha nem egy masik (felettuk allo) hatalomnak akarnak benyalni?
"
akkor csak neked:
FEL SEM FOGOD AMIT ÍROK, UGYE???
Ilyen a piacgazdaság. Ha nem tetszik, lehet menni terv és hiány gazdálkodni!"
Egyaltalan nem lehet érteni, hogy mit gondolsz, azert kerdeztelek meg, hogy fejtsd ki!
Akkor még egyszer:
Mit ertesz azon, hogy a politikusok nem a zemberek kategoria? A háttérhatalomhoz tartozónak gondolod őket?
ma 00:25
Ha érteni akarod a világgazdaság és külpolitika működését, akkor ne ülj fel az agymosásnak, ne hallgass a kóklerekre (Drábikra, Bogárra, Szaniszlóra), hanem tájékozódj normális forrásokból.
Nem az az igaz, gondolatébresztő és tudományos, ami szenzációhajhász. Nem a bulvárt kell olvasni, hanem a szakmai anyagokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!