Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki ért eggyet az alábbiakkal?...

Ki ért eggyet az alábbiakkal? Ezen az úton lehetne előrehaladni?

Figyelt kérdés

1, A duális gazdaság aránytalanságának csökkentése.

" egyenlő támogatás, sőt még több a magyaroknak mint a multiknak, külön ösztönzés a termelő magyar cégek részére stb"

2, A magyar temékekkel szembeni burolt piacvédelem megvalósítása. " más Eu s ország példáival"

3, Jelentős import kiválltásra történő ösztönzés.

4, A fogysztás szélesítése a munkajövedelmek emelkedése révén. " ami a lendületet megadná a gazdaságnak"

5, Párhuzamos és arányos csökkentése az állami szoc és egyébb rendszereknek, ahogy az öngondoskodás mértékének lehetősége nő hogy csökknehessenek a munkára tapadó adók.

6, Protekcionista gazdaság, amennyire csak lehetséges.


Természetesen sok pontot lehetne írni, de talán az irány látszik. Írj hozzá te is!


2011. szept. 27. 06:06
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Kizárólag ezen az úton lehetne előrehaladni. Csak valahogy Orbánéknak ez az előrehaladás rohadtul nem érdekük.
2011. szept. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
A véleményem az, hogy persze ezek jórészt beillenek választási pontoknak. Ebben jók vagyunk. Csak a leírtakat meg is kell valósítani - na az az ami ritkán sikerül. Ez nemcsak nagypolitikára igaz. Én egy kistelepülésen lakok, ott a polgármester szintén ilyen. Ötletek megvannak, el is mondja, de a megvalósítás... közel zéró. A közeli városban, ahol dolgozok, ott ugyanez a helyzet. Tehát tök jó, hogy vannak mindenféle "perszehogykell" dolgok, kb minden nap két ilyen kérdés is van. De ezeket (na jó, nem mindet, de...) meg is kéne valósítani!
2011. szept. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kiegészíteném azzal, hogy a hazai vállalkozásokat kellene támogatni, indulásukban segíteni és nem a multikat pozitív irányba diszkriminálni.

Az adóztatási rendszert is át kellene szervezni. Élhetőbb törvények, szabályok kellenének (életszerű mértékű adók) és nem lenne annyi "adócsaló", mert nem kényszerítenék bele az embert.

Érdekes példa. A minap hallottam ismeretségi körben, hogy van egy német üzletasszony, aki szállodákat működtet Németországban. Ott az adóhatóság nem mumus, hanem partner. Van minden vállalkozónak egy kontaktszemélye a hatóságnál, akihez fordulhat tanácsért, a hatóság embere pedig segítőkészen áll a dolgokhoz és ha gondja van, felhívja, elmondja miben szorult meg, ekkor a hatósági "kontaktszemély" segítségével együtt kiötölnek egy betartható megoldási tervet. A hölgy vett egy komoly szállodát Magyarországon, a Balatonnál. Azzal kívánta vonzóvá tenni, hogy a saját magán stílbútorgyűjteményéből rendezte be. Jött egy nehezebb időszak, lett valamennyi adóhátraléka. Osztott, szorzott, nagyjából (az otthoni szokásokból kiindulva) kiszámolta, hogy mi módon tudná rendezni, kb mennyi idő alatt érné magát utol. (És még nem szóltam, hogy mennyire leképedt a hazai járulékok nagyságán is először) Felhívta a NAV-ot, elmondta, hogy mi a gondja és milyen - tartható - megoldást eszelt ki. Pár szóval elmondta a bútorokat is. Erre mi volt a navos első szava??? Na mi??? Az, hogy a bútorok jók lesznek, már küldi is a végrehajtót, hogy lefoglalja. No comment :(

2011. szept. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Népszerűségem ellen szólok :)

Magyarországról nem lehet kizárni a multikat, mert nincs akkora potenciál az országban, hogy munkát adjon annak a több százezer embernek akik ott dolgoznak. Ez nem egy ledegradálás. Az ország nincs akkora, hogy ezt elbírja. Marad a szolgáltatás, mint iparág, mivel a termelés távol keleten zajlik, tőke meg nincs akkora az országban, hogy új magyar multikat kreálj. Ez érvényes a második és harmadik pontodra is. Ne a Német, vagy a Francia gazdasággal hasonlítsd össze a magyart és vedd figyelembe, hogy sok mindent nem tud megtermelni az ország (és sok mindent meg nem akar a gazda, de ez egy másik kérdés).

A jövedelem emelés nem kinyilatkoztatás eredménye, hanem a gazdaságé (ezt valaki a regnáló kormánynak is megmondhatná...). Minél inkább beleszól az állam ebbe, annál inkább szorul valahol másutt. Pl. magasabb munkabér ergo kevesebb alkalmazott. Az ötödik pontoddal maximálisan egyet értek, a hatodikról az a véleményem, hogy egy rövid időre lehet, pont az ellenkezője kéne.

2011. szept. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek.


Az adózásról pedig itt: [link]

2011. szept. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1, A duális gazdaság aránytalanságának csökkentése.

" egyenlő támogatás, sőt még több a magyaroknak mint a multiknak, külön ösztönzés a termelő magyar cégek részére stb"


Én boldogan vásárolnék magyar boltban, magyar árut, magyar termelőtől. Sőt, meg is tettem, amikor pl. a Mórakertnek nyílt boltja a Blahán (nem tudom, megvan-e még, vagy tönkrement). Aztán húztam vissza a Tecsóba ezerrel, mert éretlen Tecsó paradicsom 400 Ft, éretlen rohadt magyar paradicsom a Mórakertnél 800 Ft. Banán Tecsóban 250 Ft, "magyar" banán a Mórakertnél 400 Ft.

Nyáron a piacon vásárolok, az "őstermelői" részen, de ki tudja, hány őstermelő van egy pesti piacon. A nem őstermelői részen van 10-15 zöldséges, ugyanazt árulják, ugyanolyan minőségben, ugyanannyiért. Gondolom, ugyanott veszik... Csak éppen nem lehet tudni, honnan származik az áru.


Boldogan vennék magyar élelmiszert, még ha kicsit drágább is, mint az import (de nem kétszer annyi, mert az felháborító!), amennyiben LEGALÁBB olyan a minősége, mint a külföldinek.


3, Jelentős import kiválltásra történő ösztönzés.


Én ösztönöznélek a helyesírási szótár lapozgatására. A magyarra, hogy félreértés ne essék...

Amúgy egyetértek. Csak ne pazarold feleslegesen az l betűket.


4, A fogysztás szélesítése a munkajövedelmek emelkedése révén. " ami a lendületet megadná a gazdaságnak"


Ez nem a gazdaságnak adna lendületet, hanem az inflációnak. Nem lehet puszira emelni a jövedelmeket. Hadd ne magyarázzam el, vegyél egy makroökonómia könyvet, és olvasd el. Az elejétől.


5, Párhuzamos és arányos csökkentése az állami szoc és egyébb rendszereknek, ahogy az öngondoskodás mértékének lehetősége nő hogy csökknehessenek a munkára tapadó adók.


Nem hinném, hogy lehetséges. Az emberek nehezen mondanak le arról, amit "ingyen" kapnak (persze tudjuk, hogy nincs ingyen, mert az adóban megfizeted), és nehezen fizetnek olyanért, ami korábban ingyen volt. Ha megpróbálod fizetőssé tenni az egészségügyet, az emberek kimennek az utcára. Ha megpróbálod bevezetni, hogy van alapbiztosítás meg lehet venni drágábbat, amiért jobb ellátás jár, akkor jön a szöveg, hogy sorsukra hagyod a szegényeket, és diszkriminálsz, mert nekik is az jár, ami a gazdagoknak.

A mai hangulatban ezt nem lehet megtenni szerintem, mert egy ilyenbe belebukik az aktuális kormány, bármelyik legyen is az. És senki nem akar belebukni... Azért is nem változott 1990 óta semmi.

A nagyobb kérdés viszont itt mégis az, hogy mindezt MIBŐL? Mert pénz nincs rá.

2011. szept. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"egyenlő támogatás, sőt még több a magyaroknak mint a multiknak"


A "magyarok" azok a magyar nemzetiségű emberek. De vajon kik lehetnek a "multik"? :)))


"A magyar temékekkel szembeni burolt piacvédelem megvalósítása"


Ezek csak üres szavak. Mi az a "burkolt piacvédelem"? Minden konkrét helyzetben más.


"Jelentős import kiválltásra történő ösztönzés"


Miért, blokád alatt áll az ország? Hülyeség.


"A fogysztás szélesítése a munkajövedelmek emelkedése révén"


Értelmetlen felvetés egy nyitott gazdaságban az EU közepén. A munkajövedelmek emelése csak az importot hajtaná fel, semmi mást.


"Protekcionista gazdaság, amennyire csak lehetséges"


És mennyire lehetséges egy EU-tagországban? Kb. semennyire :)))

2011. szept. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!