Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amennyiben lehetőségedben...

Amennyiben lehetőségedben állna törvénythozni az alábbiakkal kapcsolatban hogyan döntenél?

Figyelt kérdés

-államfoma: királyság vagy köztársaság

-fajtája: alkotmányos monarchia vagy parlamentáris monarchia

-elnöki köztársaság vagy a jelenleg is hatályos köztársaság

-végrehajó hatalom feje: államfő, kormányfő, országgyűllés

-törvényhozói hatalom feje. államfő, kormányfő, országgyűllés

-Terműföldet és ivóvízkészletet csak állampolgár - , vagy mindenki vásárolhat

-Honvédelem: sorozott és fizetéses vagy csak fizetéses katonák alkotják

-Hatalom forrása: Szent Korona vagy a nép, vagy Szent Korona ám ezt a nép érvényesíti.

-Egy vagy két kamarás parlament

Egyéb javaslat.


2011. júl. 8. 11:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Demokrácia, parlamentáris köztársaság, hatalommegosztás: kormányfő mint végrehajtó hatalom feje, államfő protokolláris leginkább, de bizonyos "végső" esetekben erős hatalom. Törvényhozó hatalom a szabad és egyenlő választási rendszerrel létrehozott Parlament, ami szerintem jó egykamarásan (nem támogatom, hogy az egyház, meg bármilyen mód "nemesnek" kikiáltott emberek külön "kasztként" legyenek az egyik kamarában). És semmiképp se egy párté legyen a Parlament, hanem lehetőleg legyen minden réteg képviselve.

Alkotmánybíróság mint törvényhozást ellenőrző szervezet, szabad és független bíróságok, szintén a jelenleginél függetlenebb ügyészség! A rendőrség esetében legyen egyértelmű, hogy milyen esetben hogyan intézkedhetnek.

Termőföldet és ivóvízkészletet (? - ez utóbbit nem teljesen értem) mindenki vásárolhasson, főleg hogy az UNIÓban nem is lehetséges teljesen kizárni ebből a külföldieket. Egyébként egy ésszerű "korlátozó" szabályozással semmi gond, és ilyen jelenleg is van.

Nem képzelek el kötelező katonaságot, hanem legyen fizetett, állandó állomány, megfelelően kiképezve.

Minden hatalom forrása a nép (Rousseau). Az állam létrehozása gyakorlatilag egy szerződés az államot alkotó egyének között, melynek keretében megállapodnak, hogy a közösség érdekében, a mindenkit érintő ügyek tekintetében a maguk sorai közül választott képviselők járnak el - akik természetesen leválthatóak, ha nem látják el megfelelően a feladatukat. Az adózás is ennek megfelelően a közjót, közösség céljait szolgálja, mértéke és jellege is ennek megfelelő kell legyen.

Fékek és egyensúlyok - a hatalmi ágak szétválasztása, és ezek egymás irányába gyakorolt korlátozó hatása. Ezt kéne működőképessé(!) kialakítani.

Hát valami ilyesmi az én utópiám röviden összefoglalva. :)

2011. júl. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem az államhatalmi szervezetrendszer jelenlegi felépítése nagyjából jónak mondható, az egyes hatáskörök illetve feladatok megosztásával, amennyire én tanulmányaim során átláttam a dolgokat nincs baj. Királyságot nem igazán pártolnám, sem az alkotmányos monarchiát, ugyanis az öröklődő tisztség nem feltétlen nyújt megfelelő szakmai hátteret is. Ebből is következik, hogy amiben esetleg változtatást tudnék elképzelni vagy egy olyan két kamarás országgyűlés, ahol az egyik kamarában csak megfelelő végzettséggel rendelkező szakemberek lennének választhatóak, vagy pedig egy területi alapon szerveződő kamara, ahol is az egyes önkormányzatok képviselői, küldöttei vehetnék részt közvetlenebbül az országgyűlés munkájában. Viszont mivel hatástanulmányt nem készítettem, nem tudom ez mennyire lenne megvalósítható, illetőleg hasznos.
2011. júl. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!