Pártállástól függetlenül egyetértesz az alábbiakkal? Vagy van valami hozzáfűzni valód?
Szerintem a korrupció nem olyan, ami csak úgy hipp-hopp kialakul!
Egyidős a magántulajdon megjelenésével „ és nem csak politikai értelemben”.
Az is olyan hogy, erjed, gerjed, és eljut egy elviselhető szintre.
A demokratikus berendezkedésünkre utal a jel, hogy ezt erőteljesen túlhaladtuk.
Nem csak az etikailag, és erkölcsileg léptük túl az elviselhető szintet, de az ország materiális lehetőgégeit tekintve is. Ez nem a 8 évnek köszönhető, hanem a 20éve folyamatos töretlenséggel túlburjánzó szabadrablásnak is.
A probléma pedig nem abban fejti ki mára, ez elviselhetőségnek a határain túli hatását, hogy a tárgyi vagy vagyoni értékeinket, „ az ország tőkéjét” adták el a semmiért. „bár tőke nélkül nehéz „tőkés” piacgazdaságot játszani” hanem hogy a nemzetközösségünk életszükségleteit ellátó, fenntartó közműveinket és szolgáltatásainkat, a humán szerkezetünk versenyképességét és bázisállományát is nagyrészt elveszítettük, leamortizáltuk. A gazdasági szuveneritásunkat gyakorlatilag elvesztettük. De abban egyet érthetünk hogy a 20 év kapcsolati rendszereit kell felülvizsgálni, hiszen az elmúlt 20 év teljesedett ki, nem csak a légüres térből jött az utolsó 8 év!
Okos fejtegetés, de szerintem a globalizáció miatt nincs olyanb gazdaság, amibe ne lenne nagy befolyása a külföldi tőkének!
A korrupciós hálózatot meg 20 éve építjük és ez a következő 4 évben (bár szerintem inkább 100 évben) se fog abbamaradni és egyre inkább kiteljesedik! De ismered a mondást!? Aki benne van, annak lobbi, aki kimarad belőle, annak korrupció!
se füle, se farka...
Csak szerényen!
A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 17:55
Pontosan ez nálunk a baj! Próbáld meg a két problémát együtt értékelni.
A nyugati országokra egy kifejlett középosztályra ”tört rá” a globalizmus!
Nálunk meg a privatizáció és a tőkehiány okozta, hogy a politika elmerült benne! Egyrészt mert nem volt erős ellenhatás a számukra, akik erős középként, nyomást gyakorolnak a politikára, másrészt meg a nagytőke részéről érkező korrupt tőkeerő! Kb ez a kettő tette be a kaput. Jelzem teljesen előre megfontoltan. És mielőbb jönnének az összeesküvés elméletet cáfolók, csak megjegyezném. D-Amerikába, és Afrika egyes részein ez a fajta neoliberális globális akció lezajlott. Ez azt jelenti hogy csak replikák vagyunk, és hogy ott egy kontinens esett ennek áldozatául, itt meg K-Eu. Ott az USA volt a finoman szólva „tőkebefektető” gyarmatosító” itt meg az Eu. És bár nem akarok etnikai párhuzamokat lebegtetni, de egyes tőkéscsoportok itt és ott is megtalálhatók a haszonélvezők palettáján.
Szerényense fülefarka..
Komolyan, inkább ne. Mert a szellemi újlenyomatoddal köszönsz be.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!