Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pártállástól függetlenül...

Pártállástól függetlenül egyetértesz az alábbiakkal? Vagy van valami hozzáfűzni valód?

Figyelt kérdés

Szerintem a korrupció nem olyan, ami csak úgy hipp-hopp kialakul!

Egyidős a magántulajdon megjelenésével „ és nem csak politikai értelemben”.

Az is olyan hogy, erjed, gerjed, és eljut egy elviselhető szintre.

A demokratikus berendezkedésünkre utal a jel, hogy ezt erőteljesen túlhaladtuk.

Nem csak az etikailag, és erkölcsileg léptük túl az elviselhető szintet, de az ország materiális lehetőgégeit tekintve is. Ez nem a 8 évnek köszönhető, hanem a 20éve folyamatos töretlenséggel túlburjánzó szabadrablásnak is.

A probléma pedig nem abban fejti ki mára, ez elviselhetőségnek a határain túli hatását, hogy a tárgyi vagy vagyoni értékeinket, „ az ország tőkéjét” adták el a semmiért. „bár tőke nélkül nehéz „tőkés” piacgazdaságot játszani” hanem hogy a nemzetközösségünk életszükségleteit ellátó, fenntartó közműveinket és szolgáltatásainkat, a humán szerkezetünk versenyképességét és bázisállományát is nagyrészt elveszítettük, leamortizáltuk. A gazdasági szuveneritásunkat gyakorlatilag elvesztettük. De abban egyet érthetünk hogy a 20 év kapcsolati rendszereit kell felülvizsgálni, hiszen az elmúlt 20 év teljesedett ki, nem csak a légüres térből jött az utolsó 8 év!


2010. ápr. 23. 17:44
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

""Korrupció mindig volt és mindig lesz is, megszüntetni szerintem lehetetlenség.



Én sem ezt állítottam.



"Az is olyan hogy, erjed, gerjed, és eljut egy elviselhető szintre."

2010. ápr. 23. 18:49
 12/20 A kérdező kommentje:

A korrupció nálunk nem 20 éve van. Olvasd el pl.Móricz Zsigmond:Rokonok c.regényét. Csak azért hisszük,hogy ez új dolog,mert napjainkban ezt tapasztaljuk.



Én sem azt mondtam hogy 20éve kezdődött.


Egyidős a magántulajdon megjelenésével „ és nem csak politikai értelemben

2010. ápr. 23. 18:50
 13/20 A kérdező kommentje:

nekem is vannak ilyen nem köznyelvi közgadasággal, politikában használatos irtókacifántos kamuszövegeim. ez azért jó, hogy a mási ne értse és az ember hülyének érezze magát , mert a cikornyás kifejezés oda van téve, ahol annak nem is kéne lenni. de attól jó, csak hülyeség.



Akkor egyszerűsítek!

Mindig is loptak, csak az elmúlt 20 évben, sokkal, és egyre nagyobb pénzek kerültek a politika segítségével és tőkeerős külföldi vállalatok zsebébe.

Természetesen ez csak 20 éve regnáló politikai elitünk aktív közreműködésével volt lehetséges, ami abban csúcsosodott hogy csak azért hagyták abba mert elfogyott a pénz. Most egy újabb lehúzásra kötelezte a nagytőke a végrehajtó képviselőiket, arra hogy az életkörülményeit rontsák le, a közellátások anyagi forrásának a fogyasztási végfelhasználások segítségével.

2010. ápr. 23. 19:00
 14/20 X. Maté ***** válasza:
50%
Honnan tudod, hogy 30 éve, 200 éve nem volt hasonló helyzet? Ezt nem tanítják...
2010. ápr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 X. Maté ***** válasza:
38%
ui.: Ahogy a mostanira se fog emlékezni senki 100 év múlva.
2010. ápr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Honnan tudod, hogy 30 éve, 200 éve nem volt hasonló helyzet? Ezt nem tanítják...


Gyerekek.

A világban 20 év alatt hihetetlen technológiai és organikus fejlődés ment végbe. Mi ehez képest a civilizált országokhoz képest messze elmaradtunk.

Ezzel nem azt akarom mondani hogy a történelmünkben nem jobb és roszabb "inkább rozsabb" időszakok változtak.

De az állítom, hogy általánosan a társadalom számára, még az átkosban sem voltunk fiziológiailag, mentálisan, és gazdaságilag sem ennyire messze Európától.

Még a 1920 évek után sem, amikor az I, villhábról nem beszélve a 2/3 unkat lecsípő Trianon után is voltunk.

Pedig Trianon nagyobb érvágás volt mint akár a I-II vilháb együtt.

2010. ápr. 23. 19:12
 17/20 anonim ***** válasza:

te most őszíntén, csak így kettőnk között... csak dobálod egymás után a szavakat, vagy miként keletkeznek ezek a szövegek?

próbálj már meg rövidebb mondatokat megfogalmazni jelzőhalmozások nélkül, akkor talán kisebb mértékben fog átütni rajtuk a káosz a fejedből...


egyébként:

nincs igazd.

2010. ápr. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Az én nagyapám,nagyapjának a nagyapjának az ük ük ük ük apjának a papája mesélte, Ő Mátyás király uralkodása alatt volt bíró és ha valaki felesége kedves volt hozzá, sok mindent könnyebbé tett neki...
2010. ápr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ez mi ez amit itt össze hordtál? Ha most tanulsz magyarul akkor még gyúrj rá a nehezebb szövegekre. A helyesírás már egész jól megy. Nehéz nyelv, való igaz.
2010. ápr. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Igazad van, de ne a panaszkodásnál rekedjünk meg, hanem lépjünk tovább! Inkább a probléma megoldéásáról szeretnék itt ötleteket hallani, meg kérdésekkel találkozni!

2010. ápr. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!