Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Orbán: Szokatlan intézkedések...

"Orbán: Szokatlan intézkedések jönnek", mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
[link]
2011. szept. 23. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon helyes.
2011. szept. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak ne érintsen ez is negatívan.
2011. szept. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kolopele:


Nekem már az is szokatlan, hogy egymásnak ellentmondó nyilatkozatok, és intézkedések jönnek, azután megint más nyilatkozatok, és újra más intézkedések.

Lassan az a nyugtalanító érzésem támad, hogy mi még a szakadék felé sem tudunk egyenesen rohanni, nem hogy az ellenkező irányba. :)

2011. szept. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Várható volt...
2011. szept. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
Helmet, ebben a beszédben semmi kivetni valót nem találtam, sem ellentmondást. Mire céloztál? Mert itt konkrétan arról beszélt hogy a deviza hiteleseknek akar segíteni, munkát akar biztosítani annak aki dolgozni akar, magasabb szintű iskolai képzést ígér, ami jól hasznosítható lesz az országban. Eddig is ezekről volt szó.
2011. szept. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fejenállva el kell tudni énekelni az új Alkotmányt a Nenyi asztala mellett.
2011. szept. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Valójában inkább az adózáskörüli nem lehet egy kulcs-csak egy kulcs lehet-kettő kulcs lesz, és majd valami kompenzáció.

Én ennek vagyok kissé a hatása alá szorulva, és nehezen tudok most hinni más témában is.

Egyébként nagyon szép lendületes beszéd. Itt lényegében azt mondta, amit eddig is, csak helyenként nem azt teszi amit mond.

Nekem már úgy elverte a csalánt a "izémmel", hogy lehet a többit már nem is érzem majd.

Amúgy támogassuk ha beleszakadunk is mert visszafelé semmilyen utat nem látok. Amit eddig nem támogattam, azt ezután sem fogom. Ha szenvedni kell, akkor legalább legyen valami értelme.

Csak ugye kicsit sok a vállalás, sok a beszéd, és kevés a produkció.

Többek között a leszázalékoltak felülvizsgálata, az elszámoltatás, a BKV konszolidáció, az ország átszervezése kicsit úgy készül mint a "luca széke".Reméljük elkészül ez még karácsonyra mint rendesen.

Egyrészt tudjuk hogy "fájni fog", legyünk túl rajta mielőbb, másrészt ha akkora kakiban vagyunk, hogy a szája széléig ér a népnek, akkor legalább ne lötyögtessék.

Az utóbbi időszak némi "bénáskodásra" utal.

Amúgy a beszéd tetszik, szép beszéd, de tudtuk mindíg hogy szépen beszél...

A sok lendületből eddig lett egy adócsökk...emelés, azután egy másik kulcs, majd ki tudja.

Most már iduljon el valamerre ez az ország, mert a bizonytalanság a biztos rossznál is rosszabb.

Tudom hogy jobb nem lesz, de ne aprózzák már.


Olyan kicsit, mint amikor az egyszeri ember leakarja vágni a kutyája farkát, de hogy ne szenvedjen annyira, minden nap vág egy kicsit belőle.


Itt is beszél, beszél. Tessék akkor levágni!

2011. szept. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23%
Én is pont ezt kifogásoltam eddig is, hogy nem merik meglépni azt amit eddig is meg kellett volna. Talán nem akartak mindent egyszerre a nép nyakába zúdítani, próbálták eddig kíméletesen adagolni, amelynek valóban kissé egy helyben toporgás lett az eredménye. Jövőre ez meg fog változni, mert nem lehet tovább halogatni. Nem lesznek népszerűek a döntéseik sok ember szemében, de azt hiszem most már nem a szegényebbek pillanatnyi érdekeit kell szem előtt tartani, hanem hogy kitörhessen végre az ország ebből a kínlódásból, a gazdaság végre elkezdjen felfelé indulni. Egyetértünk, Helmet?
2011. szept. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Annyiban mindenképpen igen, hogy ha a népszerűség vesztése mindenképpen elkerülhetetlen, akkor jobb előbb lépni, mint utóbb.

A szakadékot sem lehet apró lépésekkel átugrani.

Azután, hogy az egyszeri választópolgár képes lesz-e követni belátással, főleg ha netán koplalni kényszerül, azt most nem lehet megmondani, ha másért nem, akkor azért mert más,külső tényezőktől is függ.

Ez egy bátor kísérlet az alacsony adóval, de a kimenetele kétséges. Viszont ha tényleg úgylátják hogy nincsen más lehetőség, akkor most kellene meglépni.

Legrosszabb esetben nem sikerül, de legalább kderül akkor az is.

Attól tartok ugyanis, hogy ha a külső piacaink nem bővülneka válság miatt, akkor a belsők kevesek lehetnek.

A második világháború előtt, amikor az országnak sikerült kitörni a Trianon utáni szorult gazdasági helyzetből, akkor ez nagyban múlt azon, hogy a (fegyverkezés miatt) fellendülő Németország hatalmas felvevőpiacot tudott nyújtani a magyar gabonának, és ipari termékeknek.

Ma nincsen ilyen nyitott piac, nagyrészt nem vagyunk versenyképesek sem.

Ha pedig nincsen hová eladni a temékeket, akkor hiába a kísérlet a foglalkoztatás bővítésére, a fejlesztésre.

Csak a bővülő kereslet tudná megindítani a gazdaságot, vagy (és) a belső piacot kell élénkíteni, de ezt nem lehet egy ilyen nemzetközi közösségben "elszigetelten" megoldani.

Valóban izgalmas őszünk lesz.


Jóéjt. Megyek feküdni, ötkor kelek.

2011. szept. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
16%
Jó éjt, virtuális barátom!
2011. szept. 24. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!