Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen intézkedések kellenének...

Milyen intézkedések kellenének a munkahelyteremtéshez?

Figyelt kérdés

Úgy tapasztaltam, hogy nagyon eltérőek a vélemények erről a kérdésről.

Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre!


2011. febr. 10. 15:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha a munkavállalók után nem kéne olyan sokat adózniuk a cégeknek biztos több embert alkalmazának na meg csak ugy álltalánoságban kevesebb terhük lennének a cégeknek könnyeben boldogulnának.
2011. febr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Csak egy ötlet. Szerintem a mezőgazdaságban lennének lehetőségek, és akkor a segély helyett foglalkoztathatnák az embereket. Rengeteg föld hever parlagon olyan térségekben ahol nagy a munkanélküliség. Az nagyobb támogatás lenne, mint a szociális alamizsnák. Persze ez egy beruházás lenne az államnak, de hosszútávon kifizetődne.

Az hogy tönkremegy a magánpénztárak nagy része, párezer mínusz munkahelyet teremtettek. Én drukkolok nekik, hogy sikerüljön a beígért számot létrehozni, mármint munkahelyteremtésben.

2011. febr. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1/. Stabil,kiszámítható,tartósan érvényes adó és jáulékterhek. A kormány nem vethet ki külön adókat,visszamenőlegesen semmiképpen. Ez lehetetlenné teszi a gazdálkodási és jövedelmezőségi terv készítését.

2./ Piacképes árút kell termelni,szolgáltatást nyújtani,amely árban és minőségben jobb,mint a versenytársaké.

3./ Csak megfelelő felvevő piac,és gazdaságossági mutatók alapján termelni.

Azon lehet vitatkozni,hogy valóban akkorák-e a terhek,amik akadályozzák a bővítést és a vállalkozó nyereségét. (elég magasak,az igaz)

Amíg a vállalkozók többsége tisztességtelen,síránkozik,de a család minden tagjának kocsit tart fenn,extra helyeken nyaral,addig nem a feltételekkel van baj,hanem a vállalkozó mentalitásával.

2011. febr. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

16.23.

A mezőgazdaságban vannak ugyan lehetőségek,de nagyon időjárásfüggő a haszon. Ahhoz,hogy hosszútávon nyereséges legyen,nagyon sok beruházásra lenne szükség. Sokkal többe,mint amennyi segélyt ad most az állam.

A piac sem mindig kedvez a mezőgazdaságnak.

2011. febr. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Értem én, de miért tudott sokáig olyan jól működni? És viszonylag jó időjárás van magyarországon, nálunk nincs olyan hogy hónapokig nem esik az eső. És miért is esszük a spanyol paradicsomot, meg a jordán paprikát? Szerintem szerényebb költségvetésből is össze lehetne hozni.
2011. febr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Két részre osztanám a kérdést, mert szerintem két fő csoport van: az 50+-os korosztály és/vagy a nyolc osztályt/azt sem végzettek.

Az öregeket részmunkaidőben szerintem lehetne alkalmazni, keresnének annyit, mint a nyugdíjjal - de csak ha akarnak! Kényszeríteni senkit sem szabad. Kaphatnának járulékkedvezményt a munkáltatók.

Az alacsony végzettségűeknél pedig sajnos, szinte lehetetlen megoldani a helyzetet. Itt nem lehet azzal motiválni a gyárost, vagy a kisvállalkozót, hogy vegyen fel 20 éve munkanélküli, félanalfabéta embereket, és akkor elengedik nekik a járulékot, mert az ilyen ember egyszerűen - ez nem hangzik szépen, tudom- az esetek jó részében még a szalag melletti munkára is képtelen. Nagyon el lett ez rontva.

Hosszú távú képzési program kell, amivel fokozatosan visszavisszük a munka világába az ilyen embereket.

A közmunkaprogram meg nagyon jól hangzik bizonyos körökben, de 1: értéket nem teremtő, sikerélményt nem adó munka 2: nem adózik, márpedig adózó munkahelyek kellenek 3: ugyanúgy az állam fizeti.

2011. febr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mezőgazdaság lehet hogy jó ötlet de mit is csináljanak ott?

Pl: Mennyi cigány kell egy kombánj kiváltásához 100 ember talán? vagy eke helyet adjanak ásót vagy szántsanak tehénel mint a régi időben?

2011. febr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

16.40. Dehopgyx nincs olyan,hogy hónapokig nem esik az eső.

A tavalyi év egyenesen katasztrófa volt a mezőgazdaságban. Váltotta egymást az eső nélküli,aszályos időszak és a folyamatos özönvíz.

Egyes növényfajták akkor nem kaptak esőt,amikor kellett volna és kiszáradtak, a másik fajtának száraz idő kellett volna,a sok esőtől kirohadt.

2011. febr. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%
Munkára szorítás. És elegendő munkahely (munka lenne, csak senki nem koordinálja, lehetne állami szinten autópályát építeni, utcákat takarítani, stb)
2011. febr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha munkahelyteremtésről beszélünk, akkor a meglévő vállalkozások fejlesztése, illetve új vállalkozások létrejötte a fő cél. Ennek a legegyszerűbb módja, ha a jegybank pénzt pumpál a gazdaságba. Ha van hitel, fejlődnek a vállakozások. A hiteleket olcsóbbá kell tenni, magyarul a jegybanki alapkamatot folyamatosan csökkenteni kellene, ami egyébként annak is feltétele, hogy bekerüljünk az euróövezetbe. Manapság már megrendült a bizalom az olcsó devizahitelekben az árfolyamkockázat miatt, ezért lenne jó, ha a forint hitelek is olyan olcsók lennének, mint az Euró, vagy CHF hitelek. Elsősorban szerintem jegybanki intézkedésekre lenne szükség.
2011. febr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!