Milyen intézkedések kellenének a munkahelyteremtéshez?
Úgy tapasztaltam, hogy nagyon eltérőek a vélemények erről a kérdésről.
Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre!
Csak egy ötlet. Szerintem a mezőgazdaságban lennének lehetőségek, és akkor a segély helyett foglalkoztathatnák az embereket. Rengeteg föld hever parlagon olyan térségekben ahol nagy a munkanélküliség. Az nagyobb támogatás lenne, mint a szociális alamizsnák. Persze ez egy beruházás lenne az államnak, de hosszútávon kifizetődne.
Az hogy tönkremegy a magánpénztárak nagy része, párezer mínusz munkahelyet teremtettek. Én drukkolok nekik, hogy sikerüljön a beígért számot létrehozni, mármint munkahelyteremtésben.
1/. Stabil,kiszámítható,tartósan érvényes adó és jáulékterhek. A kormány nem vethet ki külön adókat,visszamenőlegesen semmiképpen. Ez lehetetlenné teszi a gazdálkodási és jövedelmezőségi terv készítését.
2./ Piacképes árút kell termelni,szolgáltatást nyújtani,amely árban és minőségben jobb,mint a versenytársaké.
3./ Csak megfelelő felvevő piac,és gazdaságossági mutatók alapján termelni.
Azon lehet vitatkozni,hogy valóban akkorák-e a terhek,amik akadályozzák a bővítést és a vállalkozó nyereségét. (elég magasak,az igaz)
Amíg a vállalkozók többsége tisztességtelen,síránkozik,de a család minden tagjának kocsit tart fenn,extra helyeken nyaral,addig nem a feltételekkel van baj,hanem a vállalkozó mentalitásával.
16.23.
A mezőgazdaságban vannak ugyan lehetőségek,de nagyon időjárásfüggő a haszon. Ahhoz,hogy hosszútávon nyereséges legyen,nagyon sok beruházásra lenne szükség. Sokkal többe,mint amennyi segélyt ad most az állam.
A piac sem mindig kedvez a mezőgazdaságnak.
Két részre osztanám a kérdést, mert szerintem két fő csoport van: az 50+-os korosztály és/vagy a nyolc osztályt/azt sem végzettek.
Az öregeket részmunkaidőben szerintem lehetne alkalmazni, keresnének annyit, mint a nyugdíjjal - de csak ha akarnak! Kényszeríteni senkit sem szabad. Kaphatnának járulékkedvezményt a munkáltatók.
Az alacsony végzettségűeknél pedig sajnos, szinte lehetetlen megoldani a helyzetet. Itt nem lehet azzal motiválni a gyárost, vagy a kisvállalkozót, hogy vegyen fel 20 éve munkanélküli, félanalfabéta embereket, és akkor elengedik nekik a járulékot, mert az ilyen ember egyszerűen - ez nem hangzik szépen, tudom- az esetek jó részében még a szalag melletti munkára is képtelen. Nagyon el lett ez rontva.
Hosszú távú képzési program kell, amivel fokozatosan visszavisszük a munka világába az ilyen embereket.
A közmunkaprogram meg nagyon jól hangzik bizonyos körökben, de 1: értéket nem teremtő, sikerélményt nem adó munka 2: nem adózik, márpedig adózó munkahelyek kellenek 3: ugyanúgy az állam fizeti.
Mezőgazdaság lehet hogy jó ötlet de mit is csináljanak ott?
Pl: Mennyi cigány kell egy kombánj kiváltásához 100 ember talán? vagy eke helyet adjanak ásót vagy szántsanak tehénel mint a régi időben?
16.40. Dehopgyx nincs olyan,hogy hónapokig nem esik az eső.
A tavalyi év egyenesen katasztrófa volt a mezőgazdaságban. Váltotta egymást az eső nélküli,aszályos időszak és a folyamatos özönvíz.
Egyes növényfajták akkor nem kaptak esőt,amikor kellett volna és kiszáradtak, a másik fajtának száraz idő kellett volna,a sok esőtől kirohadt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!