Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy tudnánk a bankokat...

Hogy tudnánk a bankokat kipurcantani?

Figyelt kérdés

Konkrétan többről szól a kérdés, mint ahogy feltettem. Inkább azt szeretném kérdezni mert itt nem csak szimplán a bankokról van szó, hanem a globális multi világról ami tönkre teszi az országunkat, élőhelyünket.


Új világrendről hallottatok már? Hogy 13 fő a háttérből irányítja életünket, vagyis amit ők kitalálnak, az hatással van az életünkre, közérzetünkre?


Ők a mi gyengepontunkra építik a hatalmukat:


-szegénység

-média által elért butultság

-megfélemlítés, félelem

-megosztottság, nem fognak össze az emberek

-MINDENKI A SAJÁT ÉRDEKÉT HEHYEZI a köz érdekek elé, vagyis az ember eredendően, vagy tanultan ŐNZŐ

-lustaság kényelem


Mit szólnátok ezekhez az ötletekhez:


Egyszerre mindenki kivenné a bankból a pénzzét?!

Nem Néznénk tv-t jó ideig (nincs agymosás!) Gondolok a híradókra, meg a selejtes műsorokra, meg ameylyek trendeket sugalnak.


Nem vásárolnánk, összeroppanának a multik!

Mindent a piacon vennénk meg.


Az álam nagyon durván megadóztatná a bankokat! Miért ne? Akkor ők a törvényhozók, azt tesznek amit akarnak!

Fejvesztve rohannának ki az országból a bankok, nincs több manipulálás energiaelszívás!


Az állam borzalmasan megadóztatná a multikat! A hazai kisebb cégeket meg ebből jól megtámogatná?


Oktatásban bevezetnék a hazai értékek mély tanítását.

(tudom, hogy ez is agymosás féle, de tudniuk kell az embereknek, a vérükben kell lenni, h a közösség érdeke az első)


Parlamentet, önkormányzati helyeket minimálisra csökkentenénk, a korupció visszaszorítása érdekében, kapnának olyan munkát amiben nem tudnak mutyizni!


TV-ben, orvosi rendelőben komoly pszichológia értékrendközvetítés, pozitív gondolkodás hírdetése.


Kilépnénk az Eu-ból. Kit érdekel, mindent meg tudunk termelni, amit meg nem azt megveszük külföldről.

Annyira szeretném látni az Eu vezetők pofáját akkor, ha hirtelen beintenénk nekik h l.f.sz a s.ggükbe!


Kilépnénk a Nato-ból. ki a francot érdekel a más politikai küzdelme?


A Kárpát medence alatt amúgyis nagy olajmezők, földgáz van!


Milyen ötletetek van még? mennyi idő kéne a regenerálódáshoz? A Gdp megugrana!


2011. szept. 22. 22:13
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

22:43 miért lennék idealista? Miért vagyunk kishitúek? ez a média hatása fölöttünk h úgyse lesz jó, nem lehet semmit tenni, én ilyen hülyeséget nem veszek be, ez csak altatás!


Úgy látom, h a külföldi multik bankok a politikai rendszerünkön keresztül nagyon erőszakosan kizsákmányolnak, médián keresztül elhülyítenek.


Ilyen erőszakos dologra csak radikálisan felépve, nagyon határozott ugyanolyan erőszakos lépésekkel lehet kivédeni!

2011. szept. 23. 00:14
 12/18 A kérdező kommentje:

23:41! Nézz utána aztán gyere ide ezt mondani!!!


Attól h a homokba dugod a fejed még működik a rendszer kiépítése. Lehetsz te naív!


Ha nem látnám a hatásait akkor én is azt mondanám h összeesküvés elmélet, de sajnos így csak azt látom h valóság:(

2011. szept. 23. 00:17
 13/18 A kérdező kommentje:

23:47 te még nem hallottál az olajmezőkről? Van, csak állítólag nehéz kitermelni.


Miért ragaszkodsz te ahoz h más országoktól függjünk? Vannak még Eun kivüli független országok, és nagyon jól elvannak s.ggnyalás nélkül is. A nélkül már van aki meg se tud lenni. Én nem vok ilyen kishitű! Én tudom, h mi erős gazdag ország vagyunk, csak el vagyunk nyomva mert a külföldieknek erre fáj a foguk, meg a vezetőink hazaárulók:(

2011. szept. 23. 00:22
 14/18 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, Batman?
2011. szept. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

bankok kicsinálása... hát ezt imádom :D mindenki képében úgy él a bank, mint egy hatalmas tolvaj... :D tipikus magyar mentalitás: amikor kölcsönt ad, akkor jó, ha van, de ha visszakéri a pénzét, akkor mocskos tolvaj... :D


Ami hitelt te kapsz a banktól annak a pénznek ők csak a töredékével rendelkeznek. (Pontosan nem tudom, mennyi ez jogszabály szerint, de nincs több 10%-nál.) Tehát a pénz úgy "teremtődik", hogy te aláírod a papírt, hogy ki fogod a banknak azt fizetni. A bank virtuálisan létrehoz a bankszámládon egy ekkora összeget és táádámmm. De ha nem tudod fizetni a hitelt, akkor viszont nem csak a tényleges 10%-ot kéri vissza, hanem a teljes hitelösszeget plusz a kamatokat, így ráteszi a kezét valódi értékekre, mint a ház vagy az autó. De ha tudod fizetni a hitelt, akkor is jól jár a bank, hiszen megtízszerezte a pénzét, + még kamatot is szed utána.


Most, hogy ezzel tisztában vagy, még mindig nem tolvaj a szemedben a bank?

2011. szept. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy sohasem veszel fel hitelt és sohasem helyezel el betétet.
2011. szept. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A kérdező tökéletesen leírta a megoldást. Mindezt meg kellene valósítani és az összes problémánk megoldódna.

Nem tudnának többé kizsákmányolni, rabszolgasorba kényszeríteni.

2011. szept. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nekem is tetszik az ötlet! :)

[link]

2011. szept. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!