Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy tudnánk a bankokat...

Hogy tudnánk a bankokat kipurcantani?

Figyelt kérdés

Konkrétan többről szól a kérdés, mint ahogy feltettem. Inkább azt szeretném kérdezni mert itt nem csak szimplán a bankokról van szó, hanem a globális multi világról ami tönkre teszi az országunkat, élőhelyünket.


Új világrendről hallottatok már? Hogy 13 fő a háttérből irányítja életünket, vagyis amit ők kitalálnak, az hatással van az életünkre, közérzetünkre?


Ők a mi gyengepontunkra építik a hatalmukat:


-szegénység

-média által elért butultság

-megfélemlítés, félelem

-megosztottság, nem fognak össze az emberek

-MINDENKI A SAJÁT ÉRDEKÉT HEHYEZI a köz érdekek elé, vagyis az ember eredendően, vagy tanultan ŐNZŐ

-lustaság kényelem


Mit szólnátok ezekhez az ötletekhez:


Egyszerre mindenki kivenné a bankból a pénzzét?!

Nem Néznénk tv-t jó ideig (nincs agymosás!) Gondolok a híradókra, meg a selejtes műsorokra, meg ameylyek trendeket sugalnak.


Nem vásárolnánk, összeroppanának a multik!

Mindent a piacon vennénk meg.


Az álam nagyon durván megadóztatná a bankokat! Miért ne? Akkor ők a törvényhozók, azt tesznek amit akarnak!

Fejvesztve rohannának ki az országból a bankok, nincs több manipulálás energiaelszívás!


Az állam borzalmasan megadóztatná a multikat! A hazai kisebb cégeket meg ebből jól megtámogatná?


Oktatásban bevezetnék a hazai értékek mély tanítását.

(tudom, hogy ez is agymosás féle, de tudniuk kell az embereknek, a vérükben kell lenni, h a közösség érdeke az első)


Parlamentet, önkormányzati helyeket minimálisra csökkentenénk, a korupció visszaszorítása érdekében, kapnának olyan munkát amiben nem tudnak mutyizni!


TV-ben, orvosi rendelőben komoly pszichológia értékrendközvetítés, pozitív gondolkodás hírdetése.


Kilépnénk az Eu-ból. Kit érdekel, mindent meg tudunk termelni, amit meg nem azt megveszük külföldről.

Annyira szeretném látni az Eu vezetők pofáját akkor, ha hirtelen beintenénk nekik h l.f.sz a s.ggükbe!


Kilépnénk a Nato-ból. ki a francot érdekel a más politikai küzdelme?


A Kárpát medence alatt amúgyis nagy olajmezők, földgáz van!


Milyen ötletetek van még? mennyi idő kéne a regenerálódáshoz? A Gdp megugrana!


2011. szept. 22. 22:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Irány menni csicsikálni! Holnap isi! :)
2011. szept. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

csak nem matolcsy elvtárshoz van szerencsénk?

ő képes ilyen eszement marhaságokat kitalálni, vagy még ő sem...

2011. szept. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Gugu Gabor ***** válasza:
89%
Akkor most gondoljuk végig azt is hogy ezeket hogy lehetne megvalósítani vagy ha megvalósítanánk akkor annak milyen hatásai lennének (csak mert én naiv hülye gyerek nem nagyon tudom elképzelni hogy csak a pozitív hatásokkal kéne számolni)
2011. szept. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%
Teljesen önállósodni semmiképp nem tudnánk, hosszas lenne a példákat taglalni. Mindenesetre van pár méltányolandó gondolatod: selejt műsorok ellen, iskolák, pozitiv gondolkodás. Véleményem szerint az sem jó, ha hagyjuk, hogy úgy irányitsanak bennünket ahogy akarnak...Több TENNI vágyó ember kellene...
2011. szept. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

ez sok így estére....

Aludj egyet rá és holnap gyere vissza, ezt te sem gondolod komolyan. Van amiben igazad van

"Nem Néznénk tv-t" nem is kéne nézni tv-t, csak butít és még a szemet is rontja

"Mindent a piacon vennénk meg."

ez sem rossz ötlet


de azért van pár önygyilkos gondolatod is:D

2011. szept. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem kell rögtön leüvölteni, ha valaki szokatlant mond/gondol.


1. Ez nem működik állami rendelkezésekkel.

Nincs olyan erős párt vagy párt mögötti lobbicsoport, ami el tudná érni az értékteremtést.


2. Azt gondolom, hogy az értékteremtés nem megy parancsszóra. Valakiben vagy ott van az igény az értékre és az értékteremtésre, vagy nincs. A gond az, hogy sokak, akikben ott van, vagy elnyomják magukban (mert kényelmesek), vagy elnyomják őket (mert kicsik).


3. Én személy szerint egyetlen megoldást látok: alulról jövő kezdeményezéseket és összefogásokat, amelyek a hosszú távú építkezéseket preferálják. Pl. ha lenne néhány felelős magyar nagyvállalkozó (azonos kistérségben), akik elhatározzák, hogy számukra nem a profit az elsődleges, hanem az értékteremtés, akkor megtehetnék, hogy - összefogás révén - csak annyi profitra törekednek, amennyi a fennmaradáshoz és a minimális fejlesztésre kell. A többi profitról hajlandóak lennének lemondani, azért, hogy magyar beszállítók, kistermelők, magyar kézben lévő bankok szolgáltatásait és termékeit vehessék igénybe (esetenként drágább áron, mint ahogy a multik kínálják a saját termékeiket és szolgáltatásaikat). Második lépésként ezek a nagyvállalkozók egy országos szövetségbe tömörülhetnének, ahol tapasztalatcsere folyik. Szerintem valami hasonló hozhatná a megoldást. Én bízom benne, hogy ez a küszöbön van...

2011. szept. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

bankok kicsinálása... hát ezt imádom :D mindenki képében úgy él a bank, mint egy hatalmas tolvaj... :D tipikus magyar mentalitás: amikor kölcsönt ad, akkor jó, ha van, de ha visszakéri a pénzét, akkor mocskos tolvaj... :D


mindent a piacon venni, multikkal el... miért utálja mindenki a multikat? Mert kiviszi a pénzünket az országból! - kiabálják az emberek. hát, teljesen jogos: hogy is meri hazavinni azt a pénzt, amit megkeresett?

dolgozz 10 évig Angliában, aztán amikor már félretettél eleget és haza akarsz jönni, akk mondják meg neked, h nem viheted a pénzed... fel lennél villanyozva, gondolom :D


parlamenti helyek csökkenése - na, ezzel egyetértek. egy párt minden tagja ugyanarra szavaz, minek kell ide annyi képviselő? ma pl. lenne 4 ember a parlamentben, mindegyiknek akkora e beleszólása, ahány %-kal van jelen a párt az ogy-ben.


kilépni az EU-ból: felőlem oké, de akk légyszi te fizesd vissza azt a pártízezer milliárd € kölcsönt, amit tőlük kaptunk a válság csúcspontján, h lehetőleg de boruljon be az egész ország...

egyébként, ha mész a saját városodban végig, és látod a szépen felújított főteret, sétálóutcát, iskolát, önkormányzati hivatalt, orvosi rendelőt, és látod mindenhol kinn az EU-s táblát, jusson eszedbe, h nélkülük ez sem jöhetne létre.

Mo-nak kötelező beadni vmennyit a nagy közösbe, amiből aztán visszaosztanak nekünk vmennyit ilyen formában.

ha Mo-nak ezt a pénzt nem a nagy közösbe kéne adnia, akk azt vki szépen zsebre tenné


kilépni a NATO-ból - ez nem rossz ötlet, egyet kivéve (tudom, most kissé paranoiás leszek) ha Szlovákia megtámadna csak úgy passzióból, akk a jelenlegi helyzetben a NATO nézné, h mennyire volt jogos és így választana támogatottat.

ha kilépünk és ugyanez megtörténik, automatikusan a saját tagjuk oldalára állnak.


"TV-ben, orvosi rendelőben komoly pszichológia értékrendközvetítés" - gondolom a saját, nagyszerűnek tartott értékrendedről beszélsz, ami biztos megfelelne mindenkinek és itt egy csapásra akkora kánaán lenne, hogy csak na!


"(nincs agymosás!) Gondolok a híradókra" - miért hiszi mindenki, h a híradókban minden hazugság? mert nem

tetszik, amit hallanak?


"a vérükben kell lenni, h a közösség érdeke az első" - csak nem a szoci időket sírod vissza?


"A Kárpát medence alatt amúgyis nagy olajmezők, földgáz van!" - szerinted eddig miért nem aknáztuk ki? az EU megadna minden segítséget, mivel nekik is csípi a szemüket Oroszo. "önkényuralma" a gázszolgáltatás terén.


nem vagy te egy kicsit idealista? egy mintaállamot akarsz létrehozni, ahol minden nagyon szép és jó, mindenki a másért él, a fiatalok nem dohányoznak és nem járnak diszkóba, hanem a főtéren csárdásoznak és ünnepelik a nép hatalmát.

van 1-2 jó ötlet, am block azonban egészen bitangpusztulatosan fostos...


azért így tovább, nem baj, ha az embernek van saját elképzelése egy ideális államról :) csak kérlek ne azért pontozz majd le, mert egyszerűen nem értettem egyet veled.

2011. szept. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

22:40 nek: köszi h megvédtél! Nem szeretem azokat akik egyből lehurrognak közbe meg nem indokolják meg h miért.


Az alulról szerveződő dologban nem hiszek nagyon, mert ott is mindig mindenki a saját érdekét helyezi előtérbe az ország érdeke helyett. Mindenki megvásárolható, lefizethető. Ha alulról szerveződik is a dolog lesz egy vezetője, és bárki is az a multik, bankok azt is megkörnyékezik h hozz ilyen rendeletet meg olyan törvényt ami nekik jó lesz.

2011. szept. 23. 00:00
 9/18 A kérdező kommentje:

22:43 nak:


Hát ha szerinted ez jól van így amit a bankok csinálnak akkor neked ennél még vérmesebb bankállamban kéne élned!


szerintem azért íros ezeket, mert még nem hallottál eleget a bankokról, meg a médiáról...!


Tény, h jó megfigyelőnek kell lenni h a sorok mögé láss!

Üjságírós ismerőseimtől hallottam h a média el van adva, egyik tv mszp-s másik fideszes. ami azt jelenti h vagy elhallgatnak vmi, vagy fényezik magukat, vagy kiforgatnak. Lehet te ezt nem érzékeled.


Én nem vok olyan aki összef.ssa magát ha kilépünk az Eu-ból. Pont az a baj, h rajtunk élősködik!

Nem vetted még észre h mik mennek az országban???

Zeigeist, vagy a Ébresztőfilmet nézd meg.

2011. szept. 23. 00:07
 10/18 A kérdező kommentje:

23:02 Te menj aludni mackósajt ! Látom eddig is azt tetted, és azt se látod ami kiveri a szemedet! azt mondom nézz utána a dolgoknak, mert tévedésben vagy!

Azért van az ország elszegényesedve, merta magyar vezetők kijátszották a külföldi nagytőkének, rajtunk élősködnek!

2011. szept. 23. 00:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!