Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek drasztikusan...

Szerintetek drasztikusan fognak emelkedni a hitelek, miután így megadóztatják a bankokat?

Figyelt kérdés

ja, amúgy meg ígérték a devizahitelesek megsegítését, na annyit segítettek, padló szinte megint a Ft árfolyama, ok, nem lakoltatnak ez korrekt döntés, de nézzük csak hatalmas adóval terhelik a bankokat (amivel önmagában nincsen baj, megérdemlik) de ezt megint a meglévő hitelesek fogják megszívni, mert a por egy részét rajtuk verik le, hiszen ilyen mértékű kárt nyilatkozatok szernt (tv2 mokka)az ügyfeleken önmagában nem lehet "behajtani". Tehát emelkednek a törlesztők, valamit súgtak, hogy a pszáf is ott van, de az annyi mint halottnak a csók, tehát a megemelkeett törlesztőket már biztosan még nehezebben fogja a kisember fizetni, és ezért köszönjük, hogy nem lakoltatnak ki.

Továbba, ha egy külföldi bank nyeresége mind megy az államnak, és szinte behozhatatlan, akkor mi a fenének küzdene itt a külföldi bank? Ha? Tehát akkor én mit köszönjek nekik?????

Az adóval is a kisemberekkel basztak ki.


2010. jún. 9. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ilyen alapon senki sem lehetne megadóztatni, mert ráveri a vevőkre stb... Én közgazd. főiskolára járok és ott úgy tanultam, hogy nem tudja a kereskedő egy az egyben ráverni az adóemelést a vevőre. Tudom, hogy ez nem vígasz.
2010. jún. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Elvileg a bankokkal valamilyen formában meg fog egyezni az állam, hogy nem terhelhetik ezzel a hitelhez folyamodókat és a jelenlegi törlesztőrészleteket sem emelhetik az adózásból származó kiesések pótlására. Engem viszont az érdekelne, hogy akkor mégis miből lesz pótolva a bankoknál az a pénz, mert nem hiszem, hogy betéti kamatokat fogják csökkenteni mert akkor senki nem vinné a pénzét a bankokba. Szülhet ez még komoly problémákat a banki réteg meg az állam között, pedig szerintem rossz gazdasági helyzetben nem árt jó viszonyt ápolni a pénzügyi élet szereplőivel.
2010. jún. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Van egy olyan érzésem, hogy a többi csak mese, bár ne így lenne, hát arra mondjuk én is kiváncsi lennék, hogy a kieső pénzt akkor hogyan fogják pótolni, rejtély.
2010. jún. 9. 10:23
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

A kilakoltatási moratórium meghosszabításával annyit érek el,hogy még több ember nem fogja fizetni a hitelét(pláne jön a fűtési szezon és már nincs gázárkompenzáció),ezt meg a bankok nem fogják jó szemmel nézni.egyébként hozzá kell tennem bazira nem szívesen árvereznek,próbálnak egyezkedni,már nem kell az ügyfélnek bemenni a bankba,kimegy a bank,hogy hogyan tudnák megoldani...


Csakhogy ez olyan dolog,mintha Pistike,mikor nem éri el a cseresznyét,akkor mindenféle dolgot betolunk a lába alá,amin aztán egyensúlyozgat,amíg le nem esik,ahelyett hogy elmagyaráznánk neki,hogy Pistike,majd ha megnősz,akkor eléred,vagy csinálj egy stabil létrát magadnak.A legtöbb hitel azért dől be,mert az emberek azt hitték havi 80-100000 fizetésből 20-30M ház jár nekik.Már pedig nem.És ezt még mindig nem merik kimondani a politikusok.

2010. jún. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

Tuti hogy rajtunk fogják leverni.


Én kib@sznám az összes bankot, aztán létrehoznék egy Állami Bankot aki csak alacsony kamatra ad hitelt oszt jóvan.Meg amelyik bank hajlandó alacsony kamattal hitelezni, az még talán jöhet.

2010. jún. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is hasonlóan gondolom. Inkább nem kellene hagyni, hogy az emberek eljussanak odáig, hogy kilakoltassák őket. Abban is van igazság, hogy nagyon sokan erejükön felül felvették a hitelt, és ők vannak most a legnagyobb bajban. Nem azt mondom, hogy aki lakást akar persze, hogy máshogyan nem megy csak hitellel. De addig nyújtozkodj, amig a takaród ér. Mi 5 milliót vettünk fel 15 évre. Azért ez abban az időben 4 éve már "átlag" alattinak számított, 10 misi körül volt az átlag. De mindegy ez ár, most mindeki szív. A devizások jobban, de a forintosok is fognak.
2010. jún. 9. 11:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!