Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2011-ben is megadóztatják a...

2011-ben is megadóztatják a hideg étkezési utalványt?

Figyelt kérdés

Mit jelent ez pontosan? Pl egy 10 ezer ft-os hideg étkezési utalványnál? Hogyan kell ezt elképzelni? Most fogok először dolgozni és nem értek hozzá. Olyanoktól szeretném megtudni, akik benne vannak, tehát kapnak utalványt. Miben nyilvánul meg ez pontosan? Mikor kell leadózni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

21/L


2010. dec. 20. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:
hideg kaja utalvány után az adó 19,04% 5000 forintig nincs kajautalványra adó bővebben [link]
2010. dec. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
oké, ezt én is elolvastam, de én arra vagyok kíváncsi, hogy hogy néz ez ki az életben? Pl egy 10 ezer ft-ot utalványból nem kapom kézhez az egész összeget? vagy majd csak májusban kell leadóznom?
2010. dec. 21. 17:53
 3/4 anonim válasza:
Nálunk a munkahelyen ez úgy van hogy a munkáltató válalja az adó megfizetését. Vagyis én kapok 6000 ft meleg étkezési utalványt, és ez után a munkáltaó befizeti az adót. Amit most nem tudok pontosan hogy mennyi is volt tavaly. Tegyük fel hogy 19% volt. Így az én 6000ft-os utalványom 7140ft-ba fog kerülni a munkáltatómnak. Tehát neked a hideg étkeztetési utalványod nem 10000 ft-ba hanem 11900 ft-ba fog kerülni a munkáltatódnak.
2011. jan. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm szépen! :)
2011. jan. 6. 17:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!