Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon úgy jár Orbán is mint...

Vajon úgy jár Orbán is mint Gyurcsány?

Figyelt kérdés

Már talán látszanak az Orbáni igazságbeszéd előjelei.

És bár lehet hogy nem lesz közel sem annyira dúrva az Orbáné mint a Gyurcsányé, de talán csak azért mert nem kiszivárogni fog. Viszont az átlag magyar számára már az idei év is elég kemény, ha a jövőt nézzük 2014 ig, az meg katasztrofális lesz.


De sokaknál már az is kiverte a biztit hogy egy elhibázott adó stratégia " egy kulcs" okán eltékozolt 500lilliárdot, amit mind a 200 e netó keresetűekkel fizetteti ki.


De ez még csak a kezdet?


2011. szept. 21. 22:08
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

"son of satan válasza:


Nem akarlak megbántani,de te ha ezt komolyan gondolod akkor a demagógia csapdájában élsz!


Tisztázzuk hogy az adórendszer az nem arról szól hogy valami igazságos-e vagy sem. Hanem hogy egy ország gazdasági szerkezetébe, társadalmi felépítésébe, szocszférájába mennyire alkalmazható és mekkora haszna van. Semmi köze akisember nagyember dilemához, vagy egyébb személyes érzelmi hangulathoz.

Az egykulcs megbukott,ez nem kétséges és 500 milliárd bukót hozott. Ezt igazolja a kormány reakciója, hiszen extra adót vetnek ki a 220e nettósok 16% ra jövőre.

Az az, + egy marginális kulcsot bevisznek az amúgy egykulcshoz. 100% bukó.


Az meg a demagógia netovábbja hogy csak akik sikat tanultak vagy valamiben "világbajnokok" élhetnek élhető és tisztességes életet. Ugyanis egy társadalomban a segédmunkások sem halhatnak éhen! És nem csak a sikeres vállalkozól előjoga hogy Európaihoz méltó életet élhessen, ha már egyszer itt él.


Ezt az aroganciát soha nem értettem, pedig én sem 100e ből élek, sőt nem is tudnék megéli annyiból.

2011. szept. 21. 23:11
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

"Vajon úgy jár Orbán is mint Gyurcsány?"


Attól függ, mikor.


Egyelőre a tény annyi, hogy a Medián szeptemberi felmérése szerint Orbán a legnépszerűbb politikus, Gyurcsány pedig sehol sincs a listán.


A Fidesz 51%-ot kapna a Medián szerint egy mostani választáson, az MSZP és a Jobbik 20-20 %-ot.


Tehát "úgy járhat" Orbán, de egyelőre nem "jár úgy", hiába várjátok ezt a választás óta.


" Viszont az átlag magyar számára már az idei év is elég kemény"


És a 2009-es év milyen volt? Amikor 2009 nyarán 5%-kal emelték az áfát, azt mindenki élvezte, csak mert Bajnai Jókisfiú Gordon vezette be?


"De sokaknál már az is kiverte a biztit hogy egy elhibázott adó stratégia " egy kulcs" okán eltékozolt 500lilliárdot, amit mind a 200 e netó keresetűekkel fizetteti ki."


Ne hazudozz. A "kiskeresetűek"-nek is előnyös az új adórendszer, ha van gyerekük, lehetőleg 2.

2011. szept. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

ma 23:06


Hány diplomás utcaseprő van?


Tudom, hogy vót egy a tévébe', de hányan vannak összesen?

2011. szept. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

23:11


"Az az, + egy marginális kulcsot bevisznek az amúgy egykulcshoz. 100% bukó."


Marhaság. Nem lesz visszatérés a 2009-es állapotokhoz, tehát szimpla hazugság azt állítani, hogy "100% bukó".

2011. szept. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

"""Helmet válasza:


Nem hiszem hogy úgy járna, de annyira beszűkült a kormány mozgástere a gazdasági helyzet miatt, és amiatt, hogy a válságkezelés nem az előzetes terveknek megfelelően alakult, hogy mostanra sajnos "béna kacsa" a kormány".

Ezt sietős kapkodással, ötleteléssel, és tettetett magabiztossággal igyekeznek leplezni.



Na ne!

Lehetett volna sok alternatíva, hisze az 500millárd bukót az egykulcs miatt, vagy a magyán nyp 3000 ét, vagy a Mol árát gazdaság élénkítésre, egyfajta átgondolt protekcionista gazdaságpolitika elindítására is fordíthatták volna. Ami szorgalmazta volna az import kiváltásokat, néhány olyan gazdasági irányt amihez van affinitásunk és sok szinergikusan csatlakozó ágazatot "stratégiai" húzhatott volna maga után.

Az adósságot meg az elvárt ütemben törleszthettük volna.


Ok hogy a lehetőségek beszűkültek de nem annyira hogy alternatíva nélkül írtsuk ki a reálgazdaságunkat, hogy ne nőjön a fogyasztásunk, hogy ne legyen hibahatáron kívüli növekedésünk, mert avvaltényleg a jövőnket éljük fel.

Hisz ha nem folyik be annyi bevétel jövőre, akkor megint megszorítunk hogy ismét csak papíron legyen meg a költségvetés?

2011. szept. 21. 23:22
 16/25 son of satan ***** válasza:
92%
"a diplomás utcaseprők sem tettek semmit azért, hogy jól élhessenek" Attól hogy valaki diplomás, még nem azt jelenti hogy kiváló is a szakmájában. Mindenesetre vannak olyan kiváló tudású diplomás barátaim, akik simán el tudtak helyezkedni komoly fizetésekért, és vannak olyanok is akiket maguk az intézmények kerestek meg állás ajánlattal mert hallották hírüket. Milyen érdekes, én is az utóbbiak közé tartozom. Immunológusként, kutatóként dolgozom egy nagy gyógyszergyártó cégnél, a fizetésemet hadd ne írjam le ide, nem szeretnék kolopele sorsára jutni, bár mellettem még ő is csak második lehetne. Az egy kulcsos adó csak azoknak nem kedvez, akik valamilyen oknál fogva nem tudnak feljebb lépni, mert vagy nincs meg bennük a képesség, vagy nem is akarnak tovább lépni, csak lázadoznak hogy itt minden milyen rossz. Ez nem arrogancia, ez az igazság.
2011. szept. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja


Sajnos én nem hazudom! "Bár csak én hazudnék."


Linkeld be kérlek mitől is jár jól az akinek van 2gyereke!

Aztán matek, és kiderül hogy mégsem jár jól,már csak a jövedelme alacsony mivoltából kifolyólag sem. " abból kevés a kedvezmény."


Szóval, vagy 1 kulcs van és semmi extra %, vagy 16% + 220e nettó felett még néhány % ( ami már két kulcs)

Bár a retorika ugyan az mint hogy nem lehet a megszorítás szót kiejteni.


Kérlek ne személyeskedj a jövőben, még ha izgatottá tesz az az előre megjósólható állapot hogy Orbán veszni látszik.Az meg tény hogy a Fidesz a biztos párt szavazókból sokat bukott az elmúlt időben, ami a legnagyobb " vérveszteség" egy párt szempontjából.

Hisz ebből a rétegből alakulnak ki az aktivisták, az agitátorok stb stb.

2011. szept. 21. 23:31
 18/25 A kérdező kommentje:

""son of satan válasza:



A kedvedért eg példával leegyszerűsítem a lényeget!


Egy olimpiára ha csak az előző olimpikonok mennének el, az megrendezhető lehetne? Sem a 2ik 3ik vagy 10ik.

Ugye hogy nem!


Nem vagy képes megérteni, hogy akik tisztességesen ledolgozzák az életüket de nem a legjobbak, azoknak is meg kell élniük a jövedelmükből. Nem lehet mindenki a legjobb, kell lenni átlagosoknak is. A baj az, hogy ma már az átlagosak sem képesek lassan megélni. Az az nem az a baj hogy egy kulcs van, hanem hogy a nagy átlag rovására valósították meg, akik ezáltal nagyon nehéz helyzetbe kerültek. Csak tudod ha ez a sok átlagos ember nem lenne, te a zseni is éhen halnál, nem jutnál el a munkahelyedre, megölhetnének az utcasarkon, vagy éppen elvinne egy egyszerű begyúlladt vakbél stb stb.

De nem szeretnék veled vitatkzni és megbántani főleg, csak egy kis érzékenységez és mélyebbre látást kérek annál hogy miért nem az első valaki valamiben.

2011. szept. 21. 23:41
 19/25 son of satan ***** válasza:
100%
Nekem sem az a célom hogy megbántsalak, hiszen amint láthatod éppen az emberekért dolgozom nem is keveset, persze nem tagadom hogy a pénz egyáltalán nem motivál, mert hazudik az aki ezt mondja, de nekem már inkább az a siker jelent igazi örömet, amikor sikerül kikísérleteznem valamit ami esetleg életeket is megmenthet. Nekem nem azokkal az emberekkel van bajom, akik keményen, becsületesen dolgoznak, családot nevelnek tisztességesen, tisztelettudóan viselkednek, persze hogy szükség van rájuk és meg is kellene fizetni őket normálisan, főleg gondolok itt az orvosokra, nővérekre. Azt mondjuk nem értem hogy miért nem juthatnék el nélkülük a munkahelyemre a saját autómmal, és ki védene meg ha le akarnának szúrni egy kietlen helyen, de ezt most hagyjuk. A lényeg hogy minden munka fontos, csak van egy sorrend, amit sokan nem tudnak elfogadni. Egy egyszerű segédmunkástól hallottam egyszer fél füllel amikor építették a házamat hogy nekem soha nem lesz ilyen csak az ilyen rablóknak. Ez az emberi felfogás az ami dühít engem, mert ugye mindenki aki nem az átlag emberek szintjén van az biztos egy nagy csaló, szélhámos lehet csak. És sokszor ezek az emberek azok akik már néha szinte hasonló szintű fizetést követelnek maguknak mint amennyit mondjuk én is kapok. Mint mondtam, én is megadnám a rendesen dolgozó és élő embereknek legalább a 300 ezer forintos havi fizetést, hiszen szerintem ez az az összeg ami már elég lehetne egy kissé jobb életre. De ilyenre egyenlőre senki ne számítson, mert ez képtelenség ma ebben az országban egyenlőre, ehhez előbb komoly változásokra lesz szükség minden téren.
2011. szept. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, ez az egy kulcs még sokáig vita tárgya marad. Megegyezés borítékolhatóan nem lesz.
2011. szept. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!