Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól jártam szerintetek?

Jól jártam szerintetek?

Figyelt kérdés
1hete lett munka helyem és tegnap kérdeztem a főnököt hogy lesz-e jövőre fizu emelés hogy meg is tudjak majd élni.Mondta hogy bejelentve kizárt dolog hogy emelni fog de feketén a oda tudja adni a dupláját annak amit most kapok (76080Ft) így bele egyeztem.Ma megyek elintézni hogy magam után fizetem a TB-t úgyhogy ha baleset érne el is látnának és a főnököm ilyen esetben ha lebetegednék stb a fizum 30%át is kifizeti havonta
2011. szept. 20. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Azt nem tudom hogy hol jartal,de bator gyerek vagy az biztos ha egy het utam meg mered kerdezni jovore lesz e fizetesemeles!
2011. szept. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Persze hogy megmertem hisz tök rendes a főnököm.Ha bent van ö is meló helyen állandóan mondja a poénjait és azon szakadok.Nagyon nagy arc a csávó.És mellesleg nem hatja ki a beledet nem ugat hogy meddig cigizel,eszel stb mint a legtöbb munkáltató.

Egyébként ez a fizu emelés szóba jött beszélgetés közben én meg rákérdeztem.Szóval nem állítottam meg hogy hé főnök lesz jövőre fizetés emelés

2011. szept. 20. 15:47
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Mész intézni, hogy magad után fizesd a TB-t? Tehát be se vagy jelentve? Jó főnök lehet...
2011. szept. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De okos vagy:D

Ha kijelent akkor elkel menni elintézni nem?Amúgy az elintézést úgy értettem hogy megkérdezem mennyit kell havonta fizetnem stb

2011. szept. 20. 16:03
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Rövid távon mindenképpen jól jártál.

Én például bejelentve dolgozom, igaz többet keresek mint amit te kaptál volna, de azzal együtt elfogadtam volna azt amit te most elfogadtál.

Hogyha Matolcsy miniszter úr, és az adócsökkentés kormánya azért emeli rekord magasságba az adót, hogy a fekete jövedelmet adóztassa, akkor az a minimum, hogy ebben a segítségére legyünk a fekete jövedelmek megemelésével.

Legalább lesz miből támogatni a támogatni a főnöködet.

Nyilván ez is a célja. A közeljövőben én is rákényszerülök majd mellékesként a feketemunkára, hogy kipótoljam az adócsökkentés áldásos gazdaságélénkítő hatásait, és azok következményeit. A kormánynak persze ez érdeke, mert nő a bevétel, de nem több a kiadás, ami például a szigorúbb ellenőrzéssel járna együtt.


Nincs más megoldás, mint a nemzeti radikalizmus.

2011. szept. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én nem gondolkodtam fekete munkán max bejelentve egy 80000Ft-on de ha igy kereshetek több mint 140000Ftot akkor miért ne főleg igy hogy a TB-t magam után fizetve is jobban jövök ki mint ha bejelentve lennék.Mire öreg leszek 60év még addigra szerintem nyugdíj már úgysem nagyon lesz
2011. szept. 20. 16:14
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

A nyugdíj végülis a szociális rendszer része, de mint látod ezekbe semmi szociális érzékenység nem szorult, szerintem leépítik, illetve hagyják összeomlani a nyugdíjrendszert, és az egészségügyi ellátást is.

Nekik nem számít, mert nekik van elég pénzük öregkorukra, és be tudnak feküdni egy jó magánklinikára. Őket nem érdekli, hogy lesz-e neked TB-d, vagy nyugdíjad, sőt tesznek arról, hogy ne legyen.

Akkor meg most minek húzzák azért le rólad ezeket a pénzeket?

Nyilván azért, hogy befoltozzák azokat a lyukakat a költségvetésben, amelyikekhez neked például semmi közöd nincsen. Így értelmezik ők a közös társadalmi teherviselést, és a nemzeti összefogást.

Vagyis úgy, hogy mi viseljük a terheket, mi összefogunk, hogy nekik, és az ő köreiknek jobb legyen a helyzete.

Részemről, ha ez a kormány is minden eszközzel hadat üzent a népnek, akkor mindenki úgy "harcoljon", minden eszközzel, ahogyan tud.


Nincs más megoldás, mint a nemzeti radikalizmus.

2011. szept. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
26%

A magam részéről én sem akartam feketén dolgozni, örültem, hogy annyi év után végre normálisan bejelentettek, ha nem is rózsásan, de nagyjából átlagosan megfizettek.

Úgy számoltam, hogy ha valóban nem hagyják romlani az átlagos keresetűek fizetését, és a felpörgetik a munkahelyteremtést, akkor hamarosan továbbléphetek, és vagy találok egy szakmámnak, képzettségemnek jobban megfelelő munkát, vagy kihúzom ebből a pénzből a néhány éven belül jó eséllyel bekövetkező fellendülést, és kicsit javul a helyzetem, addig közben esetleg tanulok valamit, hogy később könnyebb legyen a helyzetem.

Sajnos azonban most én is rá fogok kényszerülni a feketemunkára, mert Matolycsy úr nem hagyott más lehetőséget.


Nincs más lehetőség, mint a nemzeti radikalizmus.

2011. szept. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!