Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ebben mennyi igazság van?

Ebben mennyi igazság van?

Figyelt kérdés

Apám azt mondta, hogy nem az arany kell hogy legyen a pénz fedezettje, hanem az ipari teljesítmény. Ezt azzal kapcsolatban hozta szóba, hogy meghallotta, hogy a legbiztosabb deviza az arany, vagy mit tudom én.


Nem sértődök meg, ha szidjátok, én se nagyon tudok egyetérteni. Pláne, hogy nem tudom igaza van-e vagy sem.


2011. aug. 19. 13:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"az igazi értéke a munkának és a vele előállított termékeknek van"


Az arany árában erősen tükröződik az, hogy ritkasága miatt sok munkába kerül kitermelni.

2011. aug. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nehéz hozzáférni, megtalálni, kitermelni is költséges.

Ritka.

Könnyen megmunkálható.

Nem korrodálódik.

Feldolgozott állapotában esztétikus.

Ötvösiparban megkülönböztetünk fehér-, vörös-, zöld aranyat, - ez attól függ, hogy mivel ötvözik.

Az ékszereknek szabványosított "finomságuk" van, amelyet ezrelékben fejeznek ki, - hány ezreléke arany az adott ötvözetnek.

Nagyon régen tanultam ezeket, úgyhogy nem vesznék el a szabvány-ezrelékekben.

Ugyanezt fejezik ki "karát" értékkel.

14(?); 16; 18; 20; 22 karátos, szabványos finomságú aranyat különböztetnek meg az ötvösiparban.

24 karátos aranyat klasszikusan értelmezett kereskedelmi forgalomba nem hoznak.

2011. aug. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!