Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért állítják sokan, hogy a...

Miért állítják sokan, hogy a 1980-as évek elején kivándorolt 200 ezer magyar a Magyar népköztársaságból és azért kezdett fogyni a lakosság? Ebben tényleg van némi igazság?

Figyelt kérdés
2011. máj. 7. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha 10 millió magyarból elmegy 200 ezer, az éppen 2 %, ez sem oszt sem szoroz. Viszont már elötte se nagyon vállaltak 2-nél több gyereket, ma meg inkßabb csak egyet. Ahoz, hogy a népesség ne csökkenjen, legalább 2,5 gyerek kell páronként. (Ez statisztikai adat, nem fél gyereket kell szülni...)
2011. máj. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem vándoroltak ki 200 ezren a 80-as évek elején.


'56-ban volt egy kb. ekkora kivándorlási hullám, illetve néhány tízezren disszidáltak 1956 és 1990 között. A lakosság elsősorban az alacsony termékenység miatt fogy 1980 óta. Ez már kb. 1940 óta látható volt, akkor csökkent a reprodukcióhoz szükséges szint alá a termékenység. 1941 óta kétszer volt csak a kritikus szint fölött (a Ratkó-korszakban és a 70-es évek elején).

2011. máj. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem azért van ez a folyamat; de jelentős szerepe van ma is benne, mert a legtöbben versenyképes, tanult fiatalok - akik szintén nem Mo-n fognak gyereket szülni; az ittmaradtak sem; az ország gazdasági teljesítménye is csökken - a feltételek nem kedvezőek több gyerek vállalásához. Ördögi körben van ez az ország.
2011. máj. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

Az igazság az, hogy egy felelősségteljes dolgos magyar pár 1, max 2 gyereket tud vállalni, mert többet nem bírna anyagilag tisztességesen felnevelni munka mellett.


A kátrányos helyzetűek meg szülnek 8-at és élnek az előbb említett becsületesen dolgozó magyarok adójából (segélyből).


Ezért fogy a magyar, 2 generáción belül cigányfölde lesz, nem magyarország.

2011. máj. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Az államszocializmus időszakában a népesség nagyon enyhe ütemben, de növekedett, a vadkapitalizmusban csökken.

Az államszocializmus időszakában országunkat nem akarták a Szovjetuniohoz csatolni, és a szovjetek nem vásárolták fel az országot, a vadkapitalizmusban beléptettek minket az Unioba, és kivásárolták az államot a saját vagyonából.

Az államszocializmusban széles tömegeknek volt munkájuk, és anyagilag gyarapodtak, a vadkapitalizmusban sorra megszűntették a munkalehetőségeket, és rengetegen elszegényedtek, elszegényednek.

Azt gondolom, hogy a rendszerváltásnál valamt nagyon elrontottak, kidobtak 20 évet az ország életéből.

2011. máj. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:


Arról az apró tényről megfeledkezel, hogy a csodálatos szocializmusban úgy tartották fenn az általad leírt életszínvonalat és a rengeteg "kamu" munkát, hogy annyi külföldi kölcsönt vett fel az ország amit a mai napig nyögünk. A rendszerváltás nem azért következett be, mert hirtelen 50 év után kinőttek a magyarok golyói, hanem mert már lehetetlen volt azt az álszent mesterséges rendszert fenntartani.

2011. máj. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Ez igaz, de mégis az államadósság ma már többszöröse annak, mint amit a Kádár-rendszertől örököltünk, miközben annak a rendszernek a néhány előnyét is sikerült elherdálni.

Azt a szocializmust ERRE A KAPITALIZMUSRA kevesen cserélték volna el, ha tudják előre, hogy mi következik.

2011. máj. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az alapvető különbség, hogy akkor azért volt magas az államadósság, mert maga rendszer fenntarthatatlan volt, most meg azért, mert szétlopják az országot.


Az egyik ellen semmit sem lehet tenni, mert a rendszer sajátja, a másik ellen meg simán nem tesz semmit a birka nép.

2011. máj. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!