Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ebben mennyi igazság van?

Ebben mennyi igazság van?

Figyelt kérdés

Apám azt mondta, hogy nem az arany kell hogy legyen a pénz fedezettje, hanem az ipari teljesítmény. Ezt azzal kapcsolatban hozta szóba, hogy meghallotta, hogy a legbiztosabb deviza az arany, vagy mit tudom én.


Nem sértődök meg, ha szidjátok, én se nagyon tudok egyetérteni. Pláne, hogy nem tudom igaza van-e vagy sem.


2011. aug. 19. 13:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Az arany nem deviza. Viszont értékes.
2011. aug. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Gondold el dögivel van arany de nics élelmiszeripari teljesítmény.Nincs áram fűtés nincs ipari teljesítmény mi van? Katasztrófa!
2011. aug. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

Igaza van, mivel az aranyat nem tudod megenni. De egy valamit jó ha tudsz. A pénznek nincs értéke, fedezete. Ha a világ teljes pénzkészlete most mind a tiéd lenne és el akarnád költeni tudod mit kapnál érte jelenlegi névértéken?


Elárulom:


Másfél földet, a rajta lévő megtermelt javakkal együtt.

Az érthetőség kedvéért: A pénz nem ér lófaxt sem. Sokkal többet adtak ki belőle mint amennyi fedezet mögötte van. Ezért fenntarthatatlan és működésképtelen minden rendszer a kommunizmuson kívül.

2011. aug. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Amúgy mitől értékes az arany? Apám szerint nem lehet semmit se csinálni vele, csak van és fénylik. Én meg azt az érvet hoztam fel, hogy az arany az egyik legritkább érc a földön, de nem vagyok jó az érvelésben. Szerintem lehet igaza van.
2011. aug. 19. 14:02
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha semmi nem lesz, akkor hiába van aranyad, akkora mennyiséged nem lesz, hogy tetőt ácsolj belőle magad fölé pl. A másik meg majd gyufát akar, aranyból nem csihol tüzet.
2011. aug. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az aranynak azért van értéke, mert közmegegyezés tárgya, hogy értékes és ha egy államnak van aranya, akkor azt oda tudja adni egy másik államnak vagy cégnek és ő ad érte szükségleti javakat.

Ha szintén közmegegyezés tárgyaként elfogadnánk, hogy ezentúl az arany nem ér semmit, akkor nem tudnál adni aranyat például kőolajért, mert annak, aki adná a kőolajat, nem kellene arany, mert semmit nem tudna vele kezdeni azon kívül, hogy a vajdáknak meg az úrihölgyeknek puccos nyakláncokat készít belőle. De mivel minden állam közösen megegyezett, hogy az aranynak magas értéke van, ezért Magyarország tud adni aranyat - tegyük fel az egyszerűség kedvéért - Oroszországnak földgázért, az oroszok pedig oda tudják adni Japánnak és a japánok adnak nekik érte számítástechnikai eszközöket. De ha a japánoknak nem kellene az arany (és senki másnak sem) és nem adnának érte az oroszoknak semmit, akkor az oroszoknak sem kellene az arany, mert semmire nem tudnák elcserélni más államokkal.


Egyébként apádnak igaza van, az arany az tényleg csak úgy van és fénylik, semmi több. Az igazi értéke a munkának és a vele előállított termékeknek van, amit meg lehet enni, fel lehet venni, amivel közlekedhetsz, amivel főzhetsz a konyhában, amivel villamosenergiát állítasz elő, amivel mosol. Ezért van az, hogy Magyarország sok terméket, szükségleti cikkett állítana elő, akkor el tudnánk adni azt külföldön, például Németországban (export) és az így nyert eurókon olyan szükségleti cikkeket lehetne vásárolni az eurót használó országoktól, amikre nekünk szükségünk van.

2011. aug. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, támogatom a felvetésed.
2011. aug. 19. 14:28
 8/12 anonim ***** válasza:
35%

azért értékes az arany mert kevés van belőle régota ismerik de nem annyira kevés h csillagászati értéke legyen.

alapvetően az arany fizetőezköz volt sőt most is az de az értéke a piacon lévő menyisége miatt változik(bár viszonylag állando. viszont sokkal nagyobb értékű valuta van forgalomban mint amit fedezni tudna az aranyalap. egy darabig csakis annyi "papirpénz" volt forgalomba amenyinek volt aranybeli fedezete de a javak értékessége miatt ez már tarthatlan volt ezért a valutának akkora az értéke amennyi javat tudsz rajta venni. tehát gyakorlatilag tényleg az ipari teljesítmény az alapja. a pénz értékét az határozza meg milyen mennyiségű adott javat tudsz belőle venni. és gyakorlatilag ez a fedezete is.

2011. aug. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Apám azt mondta, hogy nem az arany kell hogy legyen a pénz fedezettje, hanem az ipari teljesítmény."


Most nekiállhatnánk szőrszálakat hasogatni, de tkp. igaz.


"meghallotta, hogy a legbiztosabb deviza az arany, vagy mit tudom én."


Az arany nem deviza. Az arany egy áru a többi mellett. Mint minden árunak, az aranynak is ingadozik az ára.


Most éppen nagy divat az arany, mert az ára emelkedik. Pl. most $1800 körül van, míg 2001-ben $300 volt. Ne feledjük azonban el, hogy 1980-ban $850-on tetőzött, ami az eddigi csúcsárfolyam volt. 1980-tól 2001-ig, azaz több mind 20 éven át gyengült az arany.

2011. aug. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

14:02


"Amúgy mitől értékes az arany? Apám szerint nem lehet semmit se csinálni vele, csak van és fénylik. Én meg azt az érvet hoztam fel, hogy az arany az egyik legritkább érc a földön, de nem vagyok jó az érvelésben. Szerintem lehet igaza van."


Valami nem lesz csak attól értékes, mert kevés van belőle, noha persze ami ritka, az drágább, mint ami ugyanolyan, de gyakoribb.


Az aranynak sok olyan tulajdonsága van egyszerre, ami miatt pont ebből lett az értékmérő. Egyrészt tényleg viszonylag ritka. Másrészt nagyon jól megmunkálható, azaz felosztható. Mégis, nagyon tartós, mert nem rozsdásodik, nem patinásodik stb. Tehát tartós, miközben jól megmunkálható. Emellett persze szép is, ami biztosítja a presztízsét. Egyébként nagyon hasznos anyag, egy sereg ipari alkalmazása lenne, ha nem lenne túl drága.

2011. aug. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!