Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mik a jelei, hogy szélsőséges...

Mik a jelei, hogy szélsőséges a Jobbik?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 14. 09:55
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
89%

20:46-os:


"Kedves utolsó hozzászóló, érdekelne, hogy a rossz eszközök alatt mit értesz?"


Szerintem ezt te is jól tudod. Gyakorlatilag minden ide sorolható, aminek az "eltúlzott" a jelzője. Eltúlzott konzervativizmus, eltúlzott vallásosság, eltúlzott nacionalizmus, stb.


"Te is éltél az előbb az örök igazsággal, ami sokkal jobban idevág: akinek nem tetszik, el lehet menni! Tessék csak! Lehet menni!"


Nem éltem vele, hanem idéztem.


"Ez az ország a magyaroké, miért nekünk kellene alkalmazkodni másokhoz? Ne mi legyünk az elnyomottak azért, mert a cigányok, meg a zsidók, meg a mit tudom én kik...."


Itt nincs összefüggés.

Nem a "mások", zsidók, cigányok, meg ki tudja még mik miatt olyan a jogrendünk, törvényeink, adórendszerünk, amilyen.

A politikusaink, bármily meglepő, közülünk kerülnek ki. Volt idő, amikor mindegyikük csak egy volt közülünk, és ha máshogy alakul a sora, ugyanúgy panaszkodna velünk együtt. Mivel azonban lehetősége nyílt a vezető szerepvállaláshoz, élt vele... és nagyban is csak ugyanazt csinálja, amit nagyon sokan mások kicsiben: csalás, lopás, hazudozás... Csak náluk sokkal feltűnőbb, mert ők folyton szem előtt vannak. De nézzünk csak körül a hétköznapokban, saját környezetünkben: nem dettó ugyanezt tapasztaljuk MAGYAROKTÓL rendszeresen, napról napra? Akkor meg mit vagyunk kiakadva rajta, ha fent is ez megy?


Semmi köze ehhez semmi "másoknak". "Mások" mindig is csak kényelmes bűnbakok voltak, hogy ne kelljen magunkba néznünk. Mindenki más lehet hibás, mindenki más lehet oka annak, hogy nekünk rossz, de mi magunk még véletlenül se...


És mit gondolsz, ha a Jobbik kerülne hatalomra, vajon ők is kit tekintenek elsődleges bűnbaknak? A magyarokat, akik pedig még mindig a legtöbben vannak itt, vagy a "másokat"? Szerintem teljesen egyértelműen a "másokat".


És így menne tovább ugyanaz, ami eddig, csak kereszt alatt, nemzeti színekben.

2009. ápr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
59%

Tisztelt, Kérdező!


Valószínűsítem, ha a Jobbik Magyarországért Mozgalmát szélső jobboldalinak tartod, hogy nem ismered Őket. Javaslom, nézz szét, ezeken az oldalakon és olvasd el a programjukat.

Lehet, hogy nem értesz vele egyet, de elképzelhető, hogy szélsőjobbosnak, e programok ismeretében, már nem fogod Őket tartani.


[link]


[link]

2009. ápr. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
67%

A Jobbik szélsőséges párt, és persze radikális is. Előbbit nem hangoztatják, mert az negativ jelző,pedig ha megfigyelitek van pár dolog amivel ezt alá lehet támasztani.


Itt van egyből a cigánybűnözés kategóriája. Etnikai alapon bűnözés nincsen. minden ember azért bünöző,mert olyan dolgot követ el ami bűnnek számit,de ez nem azért van,mert ő cigány, vagy magyar, vagy akármelyik más népcsoporthoz tartozik. A cigánybűnözés a Jobbik propagandájában azt a célt szolgálja ,hogy egy csoportot kelmelve rájuk lehessen mutatni, hogy ők a bűnösek. klasszikus bűnbakképzés.

A Jobbik teremtette meg a Magyar Gárdát, ami pont a cigánybűnözés ellen jött létre. Sehol nincsenek jelen,ahol nem cigányok ellen kell fellépni, csak ahol cigányok ellen, vagy esetleg melegek ellen. Meg lehet nézni egy Magyar Gárda felvonulást. Megy a folyamatos zsidózás pld, ami megint csak gyülöletkeltés más nemzetek tagjai iránt.


A Jobbik vezetőinek beszédeit is érdemes meghallgatni (Vona Gábor, Morvai Krisztina) Süt belőlük a gyűlölet, folymatosan idegen hatalmakról beszélnek, elnyomott magyar népről. Itt is idegengyűlölet, és bűnbakképzés megy.


Szerintem ezért szélsőséges párt a Jobbik. És akkor még csak egy két nyilvánvaló tényről beszéltem. A kereszténység "kvázi" eröltetése az iskolákban, a nagytőke elleni kirohanások is mind radikális jobboldali duma.

2009. ápr. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
70%

A pártok választási programja általában elhihető,még akkor is,ha semmit nem tartanak be az igéreteikből.

A Jobbik programmja között viszont van olyan,amit józanul gondolkodó ember képtelenségnek tart.

Kötelező hittanoktatás az iskolákban?Melyik vallást tanítanák?Vagy minden héten más pap oktatná a saját tanait?Lenne katolikus,református,Jehova,Krisna hívő stb oktatás?Az ateista pedig végighallgatná mindet,és otthon elmondaná a gyerekének,miért marhaság,amit az iskolában hallott?Mire lenne ez jó? Aki vallásosan akarja nevelni a gyermekét,megteheti.

Annak volna értelme,hogy bajor mintára az iskolában választani lehetne,hogy hittanórára jár a gyerek,vagy etikát tanul (Ez még az egyházi iskolákba is így van náluk.)

Azután : Magyarország legyen a magyaroké!(Most kié?)

Hogy akarják ezt megvalósítani?

Államosítjuk külföldi kézben levő vállalkozásokat,kiűzzük a külföldi tőkét stb.Miből működne a gazdaság? (Rákosiék ezt kölcsönökből és a Béke-kölcsönből próbálták megoldani )

Hogyan állapítanák meg,hogy :Ki a magyar,akinek joga van az országhoz?

Az a magyar,aki itt született? Akkor nem magyar a háború után betelepített,vagy később betelepült,erdélyi, stb,vagy nem magyar a menedékjogot kapott görögszármazású

ember.

Magyar-e a több száz éve itt élő sváb,bunyevác,tót stb.

Egyáltalán hogy kellene igazolni a magyar származást,és hány ősig kellene visszamenni?

Ezek szépen hangzó lózungok,de lehetetlen megvalósítani.

Ha mégis megpróbálnánk,Magyarországon megismétlődne Koszovó.Okosabb lenne tisztességes politikusokkal békében élni egymással.(Ez persze éppolyan illúzió,mint a Jobbik programja.)

Legalább próbáljunk meg mi reálisan gondolkodni,ha a politikusaink erre nem képesek.

2009. ápr. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
76%

Az előttem szólónak.

"Magyarország legyen a magyaroké!(Most kié?)"

Most nem a magyaroké. Mert te mint magyar alsóbbrendű vagy a cigányokkal és a zsidókkal szemben. Ha ők erőszakot alkalmaznak az helyes, ha te megvéded magad bűn.

"Ki a magyar?"

A cigány az például cigány de nem magyar. Ha lemagyarozom minimum nekem ugrik érte.Az ide települt kínaiak, grúzok és egyéb harmadik világbeli bevándorlók sem magyarok még ha állampolgárságot kapnak akkor sem.

2009. júl. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
33%

Az itt a nagy baj kérem szépen h a rendszerváltás nem ment teljesen végbe.Itt vannak a maradványok(lsd.mszp),amik visszavetnek bennünket a fejlődésben.Az ország nagyon rossz állapotban van,mondhatni romokban hever(ezúton köszönjük az mszp és szdsz szíves közreműködését ebben!)Itt valami nagyon elromlott.Az emberek televannak bizonytalansággal,indulattal,dühvel és szomorúsággal,a kitörni akarás vágyával egy jobb jövő reményében.Ezt a jobbik pedig mesterien kihasználja.Nagy szerűen használja ki az emberek bajait,a saját önös érdekére.A többi párt se szent ilyen tekintetben,de amit a jobbik művel az gyalázatos.Szép dolog a termőföldek és vízkészletek megvédésével példálózni,meg szebb jövőt kívángatni,de ez nem más,mint hatni akarás."Magyarország a magyaroké",a szimpatizánsok nem érzik,hogy ez nem más,mint a nemzettudat álcájába rejtett undorító radikalista szenny.Én is magyar és feltűnt nekem is h mennyi idegen van az országban,de nem hagyom magam ily módon befolyásolni.Sugárzik belőlük a gyűlölet,a szélsőég és ezt magyarságnak állítják be,az embrerek meg bekajálják,sajnos.Lepaktálnak egy egyenruhában masírozgató gárdával.Egyik kezében árpádsávos zászló,másikkal meg a mellét veri,hogy milyen ku.va nagy magyar.Nem igaz,hogy az ilyen ostoba hőbörgő barmokkal nem lehet mit csinálni.Nem igaz,hogy nincs olyan ítélőtábla,amelyik azt mondja,hogy pápá...vlt gárda,nincs gárda,nem kérünk belőletek.Méghogy a nemzet érdekében,perszepersze.Nekem ne vonulgasson és ne tüntessen.Kinek az érdekében van ez???A magyarokéban biztos nem.Nem akarom megvárni azt a napot,amik ezek nagyobb hatalmat kapnak a kezükbe.Na akkor lenne igazán nagy baj.Akkor sipákolhatnátok,ti,akik rájuk szavaztatok,hogy dehát mi nem ezt akartuk,hanem egy jobb Magyarországot,de ők időközben mégis csak megmutatták alattomos szélsőséges(hogy csúnyábbat ne mondjak)énjüket.

A scalád,meg nemzeti érdek mögé bújnak,de nem többek egy sunyi,fasiszta bagázsnál,akiknek vétek lenne hatalmat adni a kezébe.A szélsőség bizonytalan,nem alkalmas az ország vezetésére,márpedig most arra van szükség,nem sujtásos öltönyökbe bújt,álszent,álmagyar nagyszájúakra.Nem az a fontos,hogy hány magyar zászló,meg címer van a házadban,meg hogy piros-fehér-zöld kővel van-e kirakva a kapubejáród,hogy van-e legalább 3 Nagymagyarország térképed,hanem az hogy hogyan gondolkodsz.Térjetek észhez!Az áhított javulás és szebb jövő nem azon az úton van amerre a jobbik halad.Erre nincs kiút,szerintem még a szimpatizánsok közt is van olyan aki ezt tudja,csak jó valamibe kapaszkodni.Na ezt aktívan ki is használja a jobbik.

A jól hangzó magyarság mögé bújtatja a radikalizmust,ami semmiképp se lehet kiút és ne is legyen!!!

2009. júl. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
38%
A Jobbik nem szélsőséges, csupán csak a cionista média állítsa be őket + maguk a nagypártok a helycsere elkerülése végett.
2009. júl. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
77%

A szélsőség az relatív fogalom. Ha Gyurcsányt vesszük a centrumban akkor olyan messze állnak mint Jeruzsálem Makótól. A jobbik egy olyan párt ami az ország érdekeit nézi. Nem fog becsapni mint a többi párt! Miért is? Mert nacionalista az ideológiája,nem hibázott eddig,nézzél vidiket youtubeon.


pl: Vona Gábor várpalotán 3részes vidi! Csak ajánlani tudom!

2009. okt. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
90%

Előzőnek: A politikai szélsőség fogalma nem keverendő össze a szélsőséges szó általános köznapi értelmével. Ha politikai értelemben beszélünk szélsőségről akkor szélsőjobboldalról,és szélsőbaloldalról beszélhetünk. Ebben az értelemben a szélsőség az általánosan elfogadott demokratikus értékek,intézményrendszer (vélményszabadság,szabad választás) erőszakos megváltoztatását,megkérdőjeleződését jelenti.

Az ilyen pártok programjában szerepelnek ezek a szélsőséges elemek, nyíltan vállalják azokat is,és tagjaik

igyekeznek is ezeket erőszakkal (ha tehetik és hatalmuk van rá) meg is valósítani.

Ezek nem mondhatóak el a nem szélsőséges pártokra. Az olyan szélsőséges cselekedetek, amiket elkövetnek: lopás, sikkasztás,hazugság stb egyszerűen csak köztörvényes bűnök nem tartoznak a politikai fogalomtárba. Ez a köznapi szélsősségesség.

Idővel,ha kicserélődhet a demokratikus elvű párt korrupt tagsága olyanokra,akik már nem lopnak, csalnak stb. (ideális eset).


Végeredményben a Jobbik azért szélsőséges,mert azok a tettek pld Magyar Gárda, cigánybűnözés cimszó alatt a cigányok elleni uszítás, TV székházrombolás kijelentése, idegengyűlölet, magából a pártprogramból fakad,és minden tagjuk meggyőződéséből. Attól eltérni nem is fognak,és nem is tudnának. Míg más demokratikus értékeket valló pártoknál csupán a tagok személyéből erednek a szélsőséges tettek,és nem jellemző az egész pártra és a szavazótáborukra.

Összekeverni a szélsőségesség politikai és köznapi fogalmát csúsztatás.

2009. nov. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
96%

Ez,hogy szélsőséges a Jobbik szempontjából reklámkampány,mert aki szélsőségesnek vallja magát,az rájuk fog szavazni,ha nem tud más alternatívát. Azzal,hogy Vona azt mondja,hogy a Jobbik nem szélsőséges,tulajdonképpen a saját szavazóbázisát rombolja.

És tényleg,a Jobbik csak szerkezetileg szélsőséges: van mindenre kész magánhadserege (Gárda) és karizmatikus,tehetséges vezetői,akik képesek céljuk eléréséhez gyűlölködést szítani is akár.

2009. dec. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!