Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mik a jelei, hogy szélsőséges...

Mik a jelei, hogy szélsőséges a Jobbik?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 14. 09:55
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
76%

Ehh... Ennyi erővel azt is mondhatnád, hogy akkor váltsunk már vissza királyságra, mert hát az ezer éven át milyen jól bejött, és gyakorlatilag azóta vagyunk sz*rban, amióta nincs királyunk.


Szóval egyszerűen azért nem jó a példád, mert az ő korát össze sem lehet hasonlítani a mostanival, annyira más volt minden - köztük a vallás szerepe is. Tény persze, hogy akkoriban is rendszeresen visszaéltek már vele és elferdítették, szó se róla, de ott és akkor ez valóban szükséges volt a túléléshez. Ma viszont már ez az előnye sincs meg, így csak a hátrányai és a veszélyei maradnak.

2009. ápr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
71%

Nem mondom, ugyanis nem értek vele egyet. Ha belegondolsz, már akkor is javában sz*rban voltunk, amikor volt királyunk. Például Habsburgék nem voltak a javunkra, de nem ők az egyetlenek, akik sz*rba sodortak minket. Gond azóta van, amióta Magyarország burkoltan vagy éppenséggel nyíltan idegen kézben volt/van.


Én nem vagyok vallásos, nem is vagyok megkeresztelve, de semmi bajom nincs a kötezelő hittan oktatással. Általánosban is tanultunk rengeteget a kereszténységről délutánonként, pedig nem volt a sulim kimondottan vallásos. Középiskolában kötelező anyag más vallásokkal együtt, ezt persze részletesebben vesszük. Nyilván más egy hittan óra mint ezek a töri órák, ám általánosban mi ezeket az órákat élveztük, annak ellenére, hogy a 24 fős osztlyból max. 5-en jártak csak hittanra. Én nem látok problémát benne.


Egyébként a Jobbik szélsőséges, igen. Normál esetben nem lenne az, de a mai politikai viszonyok között, ahol elsősorban a mutyi a lényeg, másodsorban az ország rombolása, és ezen csak egy gyökeres változtatás segítene, amire csak egy nemzeti párt hajlandó, mert csak ők nincsenek benne a piszkos ügyletekben, valóban annak tűnhet. Ezért kell ordibálni, hogy a Jobbik és a szimpatizánsai szélsőséges csürhe, hogy elijesszék a szavazókat, nehogy a végén nagypárttá nőjék ki magukat és még a végén felelősségre tudjanak vonni.

2009. ápr. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
59%

12:00 Nagyon egyet tudok érteni veled! Nem értem, a kötelező hittan oktatást hogy lehet a közel-keleti vallási háborúkhoz hasonlítani?! És ha a politikának tényleg semmi köze a valláshoz, akkor milyen jogon tiltották a vallást a kommunizmusban? Ott nem csak a hittan órákat tiltották, hanem a templomba járást is! A Jobbik pedig hol beszél kötelező templomba járásról?? Az, h a gyerekek 14 éves korukig heti 1 óra hittant hallgatnak, és utána felnőttként eldöntik, h vallásosak lesznek-e vagy sem, nem tudom, miért lenne vallási fanatizmus!

Akinek ellenvetése van, ne (csak) lepontozzon, hanem kérem, indokolja is!

2009. ápr. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
71%

12:08-as: Nyugi, lepontozni általában engem szoktak szó nélkül (nevetek is rajtuk jókat), nekem ez nem szokásom.


És mint mondtam korábban, egész egyszerűen úgy lehet, hogy SZINTE minden, ami végül nagyon csúnyán eldurvul, eleinte csak egészen ártatlan apróságokkal kezdődik. Egy kis kötelező hittan itt, egy kis vallásos szöveg ott, jaj, hát mi abban a rossz... Aztán minél jobban megerősödnek, úgy növelik szépen az adagokat. Több hittan, több vallásos szöveg, aztán szép lassan az egyházakkal is megindul az összefonódás, fokról fokra szövik jobban a hálót, és végül egy nap arra ébredsz, hogy már nem is szavazhatsz, ha nincs róla igazolásod, hogy rendszeresen jársz templomba és rendszeresen támogatod az egyházat - nem csak az adód 1%-ával, hanem jóval többel.

Ami meg a gyerekeket illeti... Azt hiszem a jezsuitáknak volt valami olyan mondásuk, hogy adjanak nekik egy gyereket néhány hónapra-évre, és örökre az övék fog maradni. Kétségkívül vannak olyan tanárok, nem mondom, akik képesek valóban mindenféle térítési szándék nélkül tanítani, de sajnos ők vannak kevesebben. A többségnél hittanóra = térítés.

Szóval csak ennyi a bajom - hogy a nagy disznóságok mindig ártatlan apróságokkal indulnak, és éppen ezért szinte sose veszik észre őket idejében.



12:00-ás: Jó, csak egy példa volt. Lényeg, hogy a nagyon régi múltból hoztál példát, amit éppen ezért nem lehet összevetni a jelennel, ennyi.


Hittant lásd feljebb; ezek szerint szerencsétek volt, jó nektek, örvendetes. Viszont semmi nem garantálja, hogy ez mindenhol így lenne, mint anno nálatok.


Ami meg a mutyikat illeti, kíváncsi volnék, meddig maradna tiszta a Jobbik is, ha odakerülnének a húsos fazékhoz. De mindegy, próbáljuk ki, miért is ne - legalább kiderülhet majd róluk, hogy milyenek is valójában.

2009. ápr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:
Attól tartok ez így lenne.Mármint a húsos fazék...
2009. ápr. 14. 13:21
 16/46 anonim ***** válasza:
69%

Ezek nem érvek,csak riogatás.Semmi sem támasztja alá ezeket a feltételezéseket.Szándékosan akarnak így hatni az emberek félelmeire,és ellehetetleníteni a jobbikot.


"Nem csináltak semmit,ami fasiszta,de majd biztos fognak..."

2009. ápr. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:
Nem kell sarkosítani.
2009. ápr. 14. 15:18
 18/46 anonim ***** válasza:
55%

:)


Igen. Pontosan így reagál a nagy többség mindig. Így reagáltak annó Hitlerékre is, amikor még csak egy kis kocsmai bagázs voltak. Így reagáltak Leninékre is, amikor még csak kis asztalok fölött sustorogtak egymásnak. Így reagáltak a nyilasokra is, amikor még épp csak kezdtek szerveződni...


És pont ez a lényeg, pont ezért működik ez a fokozatosság ilyen jól. Mert soha senki nem vesz észre semmit addig, amíg már nem késő, aki meg mégis, azt a többség kiröhögi.


Ez van. No mindegy, válasszátok csak meg őket szépen, ahogy fentebb is mondtam, erősítsétek meg őket szépen. Nyeljétek csak be szépen újra az ősrégi trükköt, ne tanuljatok a történelemből, elvégre az nem arra való...

2009. ápr. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
87%
Én csak leírtam magyarul,amit előttem vázolt valaki.Nem én mondtam,hanem ő.
2009. ápr. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
61%

Nem vagy te egy kicsit paranoiás?


Mondjál már légyszíves egyetlen konkrét dolgot,ami alátámasztja azt,amivel érvelsz?

2009. ápr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!