Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lehet Magyarországon...

Miért nem lehet Magyarországon bevezetni, hogy Vasárnap legyenek zárva az összes boltok, benzinkutak, stb?

Figyelt kérdés

Természetesen az ügyeletek, valamint egyébb LÉTFONTOSÁGU üzemek legyenek kivételek... Apunak jár egy hirlap, és van sms vittaforum, és pont a nyitvatartás volt a téma, az egyik sms-ö beirta, hogy ö csak Vasárnap tud vásárolni...Pfujj. Miért nem lehetnek a családok együtt legalább Vasárnaponként? Hiszen akkor Isten is megpihent!! Miért van ennyi agymosott ember aki nincs tekintettel a másikra...?

Én is a kereskedelembe dolgozom, és elégg sokszor 7végén is! De nekem nincs családom még de akkor sem megyek boltba Vasárnap. "9/f vagyok.

Köszönöm elöre is a válaszotokat!


2009. ápr. 13. 13:59
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
83%

Abban igazatok van,hogy a nyugati országokban alltalában vasárnap nincsennek nyitva az uzletek, de unnepek elott még a nagy katolikus Luxemburgban is nyitva voltak az árúházak egész vasárnap. Ott voltam 2,5 honapig úgyhogy pontosan tudom, máskor csk szombaton délelott vannak nyitva .Ellenben a benzinkutak egy néhány kivételével ejjel nappal nyitva vannak.

De engedjetek meg ezzel kapcsolatban egy megjegyzést, amíg Luxemburgban vagy Németországban nem fontos két munkahelyen dolgozni, hogy a családod megéljen,ott 15 vagy 16 orátol este 21 oráig van a dolgozonak ideje bevásárolni, mert nem túlorázik. Amig nálunk Szlovákiában vagy Magyarországon sajnos nem a 8 orás munkaido az amibol meg lehet élni, így vagy túloráznia kell vagy vállalni egy másodállást,hogy eltartsa a családját. Nem hiszem, hogy ez után még hányzik neki az árúházi sorbanállás a bevásárlásnál. Ezért szerintem idoszeru a vasárnapi vásárlás.

2009. ápr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
76%

"Miért van ennyi agymosott ember aki nincs tekintettel a másikra...? "

És ha nekem pont vasárnap kell vásárolnom? Meg vasárnap, megyünk mindenhova látogatni, úgyhogy jó ha esetleg van benzinkút is. Nehogy már más mondja, hogy ne menjek, sehová vasárnap, mert az ő istene szerint nem lehet, mert szerintem megint erről szól a dolog.

2009. nov. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
11 02-es Te kis egoista :-D
2009. nov. 27. 13:00
 34/38 bumbi02 ***** válasza:
teljesen egyszerü a válasz.. gondolj bele hogy vasárnap utazol a családoddal és kifogy a benzin... opp de vasárnap van és bevan zárva a benzinkut.. na mihez kezdesz? vagy mihez kezdesz hogyha vasárnap fözni akarsz és opp nincsen otthon só, de sajnos bolt sincs nyitva? mért zavar téged h vasárnap is vannak nyitva? vasárnap csökkentett nyitvatartással vannak általában.. és ez nem agymosottság hanem az hogy bármikor ki lehessen elégiteni a szükségleit az embernek... és lehetnek együtt a csaádok vasárnaponként.. elmondom neked hogy n amikor pici voltam örültem amikor mentünk bevásárolni, mindig szerettem.. és különben is vasárnap h ha jól emléxem 24 óra, legalábbis felénk, egy hónapeleji nagy bevásárlás maximum 1 óra!... 23 óra van még a családra...:)
2009. nov. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
A munkahelyemen 5 napos a munkarend főleg azért mert így kifizetik a túlórát ami kevesebb mintha a hétvégi órabért kéne fizetni. Ölni tudnék egy melóért ahol hétvégén is van meló dupla órabérért.
2009. nov. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
56%

Lusta bevásárolni meló után.....

Hát képzeld lusta vagyok de még mennyire.Mert reggel 8-ra bemegyek az egyetemre hétfőtől szerdáig fél hatig,csütörtökön fél hétig van órám.Ez nem elég mert van egy rendezvényszervető vállalkozásom....Ami azért necces mert ha szombaton van egy esküvő annak szombatra kell készen lenni.Ezért az egyetem után inkább fogom a telefont végigellenőrzök mindent esetleg ha mennem kell indulok.És igen örülök hogy vasárnap valami nyitva van mert nekem az az egyetlen napom amikor el tudok menni és nem kell rohannom.Persze nem akarok panaszkodni mert miért is tenném...Örülök hogy tovább tanultam és most is ezt teszem ezért nem kell sírnom hogy vasárnap miért kell bemennem a mókuskerékbe.

21L

2009. nov. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
Örülj neki jól tetted, hogy tanultál! Én is tanultam de nem elegett. Én nagyon udvarias vagyok a vevökel, de valahogy Vasárnap leeresztek, kölömben is Vasárnap vásárlok között sokkal több a b.u.k.o p.ar.a.szt.
2009. nov. 27. 20:35
 38/38 anonim ***** válasza:
Na azt aláírom hogy sok a paraszt közöttük.
2009. nov. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!