Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lehet Magyarországon...

Miért nem lehet Magyarországon bevezetni, hogy Vasárnap legyenek zárva az összes boltok, benzinkutak, stb?

Figyelt kérdés

Természetesen az ügyeletek, valamint egyébb LÉTFONTOSÁGU üzemek legyenek kivételek... Apunak jár egy hirlap, és van sms vittaforum, és pont a nyitvatartás volt a téma, az egyik sms-ö beirta, hogy ö csak Vasárnap tud vásárolni...Pfujj. Miért nem lehetnek a családok együtt legalább Vasárnaponként? Hiszen akkor Isten is megpihent!! Miért van ennyi agymosott ember aki nincs tekintettel a másikra...?

Én is a kereskedelembe dolgozom, és elégg sokszor 7végén is! De nekem nincs családom még de akkor sem megyek boltba Vasárnap. "9/f vagyok.

Köszönöm elöre is a válaszotokat!


2009. ápr. 13. 13:59
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
92%
nálunk kész áldás hogy pár hónapja nyílt egy vasárnap is nyitvatartó bolt a városunkban....régebben mindig át kellett autóznunk a szomszéd városba, ha hirtelen kellett valami... pl legutóbb vasárnap napközben találtuk ki a barátainkkal, hogy milyen jó lenne szalonnát sütni...ha nincs nyitva egy bolt sem, nem tudtunk volna bevásárolni hozzá...vagy pl ha anyukámnak vasárnapi ebéd főzése közben jut eszébe, hogy elfelejtett pl. zsemlemorzsát venni, hová küldene el gyorsan, hogy vegyek neki? a szomszédokhoz? mert az undorító, ha kunyerálni kell...
2009. ápr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

Amugy nemcsak én morgok, hanem egyik munkartársam is akinek a párja szintén ott dolgozik, és sokszor kerülik egymást...mintha nem is együtt élnének...

Tisztábba vagyok, hogy a vásárloktol "kapom" a fizetést, de nem értem a ezt a gondolkodási modot. Mindenesetre köszönöm mindenkinek a válaszát!

2009. ápr. 13. 15:30
 13/38 anonim válasza:
100%
Nálunk vasárnap minden zárva van(kivétel a kávézók, sörözők,cukrászdák és persze az éjjel nappalik.:)) És Magyaro.-on élek.
2009. ápr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim válasza:
92%
ja, aki akkor dolgozik annak rossz lehet, de cserébe mikelőtt megsirítnánk, gondoljuk át.....akkor bizotos van egyszer hétközben szabadnapja és el tud intézni pl. szerdán egy ügyet pl. a hivatalban ahová én pl nem jutok el, mert dolgozom. és én is vasárnap járok vásárolni.
2009. ápr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
90%
A a benzinkút is létfontosságú, meg sok családnak az egy közös program, hogy elmennek bevásárolni..
2009. ápr. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim válasza:
90%

Most gondolj bele sokal többen vannak azok akik vasárnap érnek rá!

Abba is belegondolhatnál hogy a gyárakat is belehetne zárni hétvégére folyamatosban dolgozom nagyon ritkán vagyok otthon hétvégén.De nem panaszkodom örülök hogy van munkám.Én nagyon önzö dolognak tartom amit kérdeztél mert ne csak a bolti dolgozokat nézd hanem a többi embert is.

2009. ápr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
89%
Ja értem, Te lusta vagy dolgozni, ezért szívjon mindenki, aki hétköznap látástól mikulásig melózik.
2009. ápr. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
85%

Ez egy LEHETŐSÉG azoknak, akik nem érnek rá máskor, mert például olyan a munkabeosztásuk. Engem meg idegesít néhány ezen az oldalon található ostoba kérdés, és úgy "védekezek" ezek ellen, hogy nem kattintok rájuk, nem pedig alapos cenzúrát követelek az oldalon, mert az szerintem sérti a véleménynyilvánítási szabadságot. És az ember miért ne menjen akkor üzletbe, amikor akar. Nem akarok demagóg lenni, de ez nem férne bele egy demokráciába, hogy törvényileg megszabják, hogy mikor legyenek nyitva az üzletek. Egy nap, ha jól tudom 24 óra. Ebből alszik az ember mondjuk 10-et, mivel vasárnap van. Marad még 14 órája, bevásárol 2-3 óra alatt, és még így is ÓRÁK maradnak a családra.

Amúgy bárki is kért arra Téged, hogy menj üzletbe vasárnap??? Szerintem nem... Maradj otthon, menj a barátaidhoz, menj templomba, tanuld a helyesírást, de az alapoktól (én azt javaslom leginkább).

Amúgy miért nincs tekintettel a másikra az, aki vasárnap vásárol. Talán mert munka után nem fárasztja magát még egy kiadós vásárlással, hanem inkább hazamegy a családjához? Agymosott...no comment, szerintem ez az agymosás, hogy az ember a saját lehetősegeit akarja elvenni magától, ezzel mástól is. Most lehet, hogy egy kicsit hosszú voltam, de én ezt gondolom.

2009. ápr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
35%

Ez vásárlói magatartás otthon, az emberek nem tudnak mit kezdeni magukkal vasárnap, így felkerekednek egy nagy bevásárló központba és szorják a pénzt.


èn németországban lakom, és itt nincs nyitva csak a benzinkutak, éttermek vasárnap. Szombaton az emberek bevásárolnak, vagy hétköznap mert 10-ig nyitva vannak az üzletek és vasárnap a családdal töltik, pihennek, kirándulnak stb...


Sokszor mondják, mert a németeknek könnyü ök megengedhetik a pihenést. a magyarok miért nem? Miért kell vasárnap a bevásárló központokat róni? Miért nem lehet péntek, szombat este bevásárolni és vasárnap csak lazítani.

2009. ápr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
50%

Nincs egy olyan szavad se szinte, amiben ne lenne egy hiba se, egy elsős is jobban ír. Kb az agyad olyan lehet, mint a helyesírásod. Mi a "fene" közöd van ahhoz, hogy ki mit csinál hétvégén??? Egyébként van aki családdal megy bevásárolni.

Egyébként a pl. vallásnál nagyobb agymosás aligha van, csak azt jól el lehetett adni párszáz - ezer éve, és még szép nagy hasznot is húzott belőle a papság. Olyan az egész szerintem, mint egy szép mese. Inkább a valóságban kéne élni...

2009. ápr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!