Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lehet Magyarországon...

Miért nem lehet Magyarországon bevezetni, hogy Vasárnap legyenek zárva az összes boltok, benzinkutak, stb?

Figyelt kérdés

Természetesen az ügyeletek, valamint egyébb LÉTFONTOSÁGU üzemek legyenek kivételek... Apunak jár egy hirlap, és van sms vittaforum, és pont a nyitvatartás volt a téma, az egyik sms-ö beirta, hogy ö csak Vasárnap tud vásárolni...Pfujj. Miért nem lehetnek a családok együtt legalább Vasárnaponként? Hiszen akkor Isten is megpihent!! Miért van ennyi agymosott ember aki nincs tekintettel a másikra...?

Én is a kereskedelembe dolgozom, és elégg sokszor 7végén is! De nekem nincs családom még de akkor sem megyek boltba Vasárnap. "9/f vagyok.

Köszönöm elöre is a válaszotokat!


2009. ápr. 13. 13:59
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Ja igen Horvátországban már bevezették. Ja is állitolag külföldön(nyugaton)sincsenek nyitva a boltok 7végén. Ugy halottam.
2009. ápr. 13. 14:00
 2/38 anonim ***** válasza:
86%
Basszus téged miért zavar ha vasárnap nyitva van egy üzlet? Ha nem tetszik, maradj otthon! Másnak csak ekkor van ideje normálisan bevásárolni (pl nekem), valahogy hét közben a 12-14 óra meló és a suli után már nem nagyon jut rá időm...
2009. ápr. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
98%

Vasarnap Nemetorszagban sem, vagyis a varosban, ahol en elek, tartanak nyitva a boltok, csak a vendeglato egysegek.

Amugy ez a fogyasztoi tarsadalom miatt van. Majd figyeld meg holnap, hogy sehol meg csak parkolo helyet sem fogsz talalni, mert az emberek 2 egesz napig nem vasarolhattak... mindig igy van az ilyen zarva tartasok utan, ami szerintem egy vicc... egyszerüen ilyen pazarloan elünk, de hogy mi volt elöbb a tyuk, vagy a tojas, azt nem tudnam megmondani. Marmint en meg emlekszem, hogy amikor kicsi voltam (23 eves vagyok), akkor vasarnap meg azrva voltak a boltok, szombaton jartunk piacra, aztan kezdödött, hogy mondjuk egyig nyitva voltak, vagy delig, most meg mar mindig minden nyitva van...

2009. ápr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
87%

Sok embernek szüksége van a vasárnapi vásárlásra.

Nem értem, hogy mi a problémád? Én sem vásárolok vasárnap, de attól még más hadd menjen. Az üzletekben pedig törvény szerint dupla pénzért dolgoznak az eladók, hodd el jónéhányan vannak, akik felháborodnának, ha el akarnád venni tőlük ezt a kis pluszpént.

Tehát vásároljon és dolgozzon hétvégén aki akar, és maradjon otthon az aki nem.

2009. ápr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
A "duplapénz" nálunk 50% potlékot jelent...
2009. ápr. 13. 14:34
 6/38 anonim ***** válasza:
90%
masodik vagyok.... annak ellenere, amit irtam, a harmadik valaszolo elgondolkodtatott, es alapvetöen igazat kell adnom neki, en ilyen szempontbol vegig sem gondoltam, raadasul, ha jol tudom, akkor a hetvegi beosztas sokszor valaszthato...
2009. ápr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
A legelsö válaszadonak szerettném üzeni, hogy nem maradhatok otthon, ha egyszer Vasárnapra osztanak be... Amugy én Nagyon ritkán Vásárolok Vasárnap.
2009. ápr. 13. 14:37
 8/38 anonim ***** válasza:
92%

Ha egy 7 napon át nyitva tartó üzletbe mész el dogozni, akkor ezzel vállalod a hétvégi munkát. Vagy a munkaszerződésed megkötésekor ki kell kötni, hogy te csak hétköznap dolgozol.

Ha egy ápolónő kórházba megy dolgozni, és nem köti ki a hétköznapi munkát, akkor vállalja a hétvégéket is. Ha nem akar hétvégén dolgozni, akkor rendelőintézetbe, orvoshoz áll be.

2009. ápr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
89%
Ne is vezessék be soha,hogy zárva legyenek a boltok vasárnap.Szerintem így a legjobb,mert tényleg sokan csak olyankor érnek rá.(főleg,ha szombaton is dolgoznak.)Na meg miért kell "agymosottnak" nevezni azokat,akikből te is élsz? Meg annak az 50% plussz bevételnek is örülhetnél amit kapsz.Szerintem a hétköznap délelőtti nyitvatartásokat kellene inkább lecsökketeni,mert akkor a kutya se jár a hipermarketekbe.Na és képzeld el,nem csak a kereskedelemben dolgoznak Vasárnap,hanem legtöbb helyen a gyárakban,és máshol is!
2009. ápr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
88%

A boltosok szempontjából értem, hogy nem szeretnének vasárnap dolgozni, de a jómunkásembernek nem jön azért rosszul. Igaz, ahol én lakok nem nagyon vannak nyitva vasárnap a boltok csak a bevásárlóközpontok, de hétköznap egyszerűen lehetetlen vásárolni, ha az embernek pl ruha, cipő, vagy valami elektronaikai stb dologra lenne szűksége. Nálam pl csak a szombat jön szóba, de sok bolt már szombaton sincs nyitva.


De ha 4ig tart a munkaidő és 5-6körül már midnen bezár, akkor az ember nem tud máskor vásárolni, csak hétvégén. Van itt egy bolt ami pl számomra olyan mintha nem is létezne: csak hétköznap van nyitva 8-16ig :S

2009. ápr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!