Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lehet Magyarországon...

Miért nem lehet Magyarországon bevezetni, hogy Vasárnap legyenek zárva az összes boltok, benzinkutak, stb?

Figyelt kérdés

Természetesen az ügyeletek, valamint egyébb LÉTFONTOSÁGU üzemek legyenek kivételek... Apunak jár egy hirlap, és van sms vittaforum, és pont a nyitvatartás volt a téma, az egyik sms-ö beirta, hogy ö csak Vasárnap tud vásárolni...Pfujj. Miért nem lehetnek a családok együtt legalább Vasárnaponként? Hiszen akkor Isten is megpihent!! Miért van ennyi agymosott ember aki nincs tekintettel a másikra...?

Én is a kereskedelembe dolgozom, és elégg sokszor 7végén is! De nekem nincs családom még de akkor sem megyek boltba Vasárnap. "9/f vagyok.

Köszönöm elöre is a válaszotokat!


2009. ápr. 13. 13:59
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
18 02-es te vagy lusta munka után vásárolni, inkább én szivjam a rezzet Vasárnap is. Kivánom neked, hogy te se lásd a családodat Vasárnap!
2009. ápr. 13. 18:27
 22/38 anonim ***** válasza:
80%
hát akkor válts munkahelyet ha nem tetszik! én örülnék neki ha lenne munkám!
2009. ápr. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim válasza:
78%

Önző disznó! Nem láthatod a családodat, és ezért ne nyissanak a boltok vasárnap? hova sz*rjak... legközelebb már azon leszel felháborodva, hogy miért kell egyáltalán dolgozni. Egyáltalán örülj, hogy van munkád... szerintem sokan cserélnének veled.


Egyébként meg szerintem kamuzol, hogy dolgozol és nem látod a családodat, mert a helyesírásodon az látszik, hogy még az általánost sem fejezted be.

2009. ápr. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

De van négy elsöm, és két másodikom. :-D

A többségnek kellemes vásárlást kivánok!

Nem baj!

Éljen Csurka Isván sokáig, és nyerjen a jobbikal együtt!

2009. ápr. 13. 19:36
 25/38 A kérdező kommentje:
Jav.:István
2009. ápr. 13. 19:37
 26/38 anonim ***** válasza:
86%

Nyugat-Európában tényleg nem tartanak nyitva szombat délután és vasárnap a boltok (a benzinkutak igen). Ez a jóléttel járó öntudat előnye. Keleten még fogyasztási őrület van, már csak évtizedek kérdése, hogy a környezet- és társadalombarát fogyasztói öntudat is megjöjjön hozzá. Tekintettel kell lenni mások hétvégéjére is. A szombat-vasárnap vásárolt cuccok nagy részét hét közben is meg lehetne venni, és nem kéne elvenni a hétvégi dolgozók szabadidejét.

Ugyanakkor: láthatóan nagy az igény a hétvégi nyitva tartásra, ezért nem lenne célszerű most megszüntetni. Ha változást akarunk, előbb a társadalmat kellene tudatosabbá tenni. Ha lecsökken a hétvégi forgalom, az üzletek maguktól fognak bezárni. Minden társadalmi változást ilyen módszerrel lehet igazán jól elérni.

Három éve Székelyföldön jártam, ott a kis faluk boltjai még éjjel is nyitva tartottak, ami azért túlzás. Látható, hogy a fogyasztói társadalom fejlődésének megvannak a maga állomásai. Ki kell őket várni.

2009. ápr. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon elgondolkoztato amitt irtál...
2009. ápr. 13. 19:55
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előttem szóló nincs teljesen igazad.

Amerikára nem mondhatjuk, hogy nincs jóléttel járó társadalomtudat és mégis minden nyitva van 24 órán át.

Ez egyszerűen hozzáálálás kérdése. Nyugateurópában a szakszervezetek megakadályozzák a hétvégi nyitvatartaást, az USA-ban és kelet Európában, ahol nincsenek szakszervezetek, valamint fontos az ott dolgozó embereknek a hétvégi bérük, bérpótlékuk itt van hétvégi nyitvatartás.

2009. ápr. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
89%

Ha neked nem tetszik a vasárnapi munka, menj el máshova dolgozni, de mivel az emberek többsége hétköznap (sokan még szombaton is) dolgozik, hétvégén és sokszor csak vasárnap VAN IDŐ elmenni bevásárolni, hogy legyen mit enni következő héten. Egy orvosnak és hasonló létfontosságú munkakörben dolgozónak meg teljesen mindegy, milyen nap van, ha riasztják, akkor MENNI KELL, mert életek múlhatnak rajta, és pl. egy szülésnél se mondhatják azt, hogy "vasárnap van, nem dolgozok", ha a gyerek akkor jön.

De mondom, ha nem tetszik, dolgozz máshol, és nem fognak beosztani hétvégén. De lehet, hogy akkor te is vasárnap fogsz vásárolni, mert máskor nem lesz időd.

2009. ápr. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
89%

Ne haragudj, de ha hétköznap dolgozok és suliban vagyok reggel 8-tól este 8-9ig mégis hova a jó égbe menjek el utána vásárolni? Örülj, hogy van munkád és ne nyavajogj légyszi. Te hétköznap láthatod a családod + a vas után plusz pénzt is kapsz. Szerintem kapásból vagy 20 ember lenne, aki örömmel elfoglalná a helyed...

18 02 voltam

2009. ápr. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!