Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tartanak népszavazás...

Miért nem tartanak népszavazást az új alkotmányról? Fontosabb mint as vizitdíj, de erről nem akarják megkérdezni a választókat.

Figyelt kérdés
Vagy félnek, hogy az emberek elutasítanák az új alkotmányt? Kiderülne, hogy a 2 millió fidesz szavazón kívül van még 6 millió másik.
2011. júl. 16. 16:19
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Alkotmányt a parlament módosíthat, a parlament pedig mindezt megszavazta. A parlamentben azok a képviselők ülnek, akik a választók megszavaztak.


Azon választók, akik nem szavaztak, azon választóknak nincs semmi jelentőségük, függetlenül attól, hogy melyik pártot utálják jobban, esetleg mindegyiket egyformán utálják, vagy nem utálják egyiket sem egyáltalán mert nem is érdekli őket az egész.


Minden nem szavazó nevében kikérem, hogy megmondja akárki is, hogy a nemszavazóknak mi volt a véleménye. A nem szavazóknak, ha volt is véleménye, azt nem tartották olyan fontosnak, hogy kinyilvánítsák amikor lehetőségük lett volna erre, ez gyakorlatilag egyenértékű azzal, hogy nem volt és nincs is véleményük. A következő választáson ezen nemszavazók ugyanúgy elmehet szavazni ahogy korábban is, de zömük ugyanúgy otthon marad majd ahogy eddig is. Nyerjen akármelyik párt is, a nemszavazók nincsenek a győztes ellen, és nincsennek mellettük sem, nincsenek az ellenzék ellen, de nincsennek mellettük sem. A nemszavazók politikailag nem léteznek.

2011. júl. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

ma 23:29


Ha lehetne, ők miért nyújtanának be népszavazást erről? Ha a parlament elfogadja a Fidesz javaslatát (és már miért is ne fogadná el?), akkor a Fidesz miért akarna erről benyújtani Népszavazást, mikor a javaslattal egyetértenek?


Népszavazásra igényt az nyújt be, aki nem ért egyet a kormány/parlament döntésével. Ha lehetne benyújtani ilyen indítványt, akkor úgy gondolom, hogy az Mszp ezt meg is tenné, vagy valamilyen magánszemély. De mivelhogy nem lehet, ezért nincs értelme ennek az egész vitának.


Egyedül a Fidesznek állna jogában és hatalmában, hogy módosítsa az alkotmányt úgy, hogy lehessen Népszavazással is módosítani. A Fidesz viszont nem így módosította az Alkotmányt. Ha szeretnéd, hogy ez a jövőben így legyen, akkor szavazz olyan pártra, ami az alkotmány ilyen irányú módosítását tervezi, de én nm tudok ilyen pártról. ddig is jó volt mindegyiknek így, ezután is jó lesz.


Ez az egész meg semmi más csak vihar a biliben.

2011. júl. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 bix ***** válasza:
89%

kérdező: már az első oldalon megkaptad a választ... ezt két oldalon kereszt

ül totálisan ignorálod, fröcsögsz mint egy élszoci a rendszerváltás előtt, aztán azzal jössz hogy mi lenne ha. kvára nem mi lenne ha. az előzőben miért nem népszavaztatták meg? mert az emberek 90%-a a mai napig el se olvasta azt se tudja miről fog szólni, de elmenne fröcsögni mint te.


ahhoz hogy ezt az elb@szott országot rendbe tegyék meg kell fogni mindenhol a kiadásokat, és ez sokaknak fáj. nefélj majd a segélyek átszervezése és a közmunka jobban fog fájni az őslakos 12 gyerekeseknek...


ha nem tetszik lehet menni a dánokhoz pl, csak nehogy ott is szavazósdit akarj kezdeni a 60 % fölötti adókulcsról...

2011. júl. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
70%

"ahhoz hogy ezt az elb@szott országot rendbe tegyék meg kell fogni mindenhol a kiadásokat, és ez sokaknak fáj. nefélj majd a segélyek átszervezése és a közmunka jobban fog fájni az őslakos 12 gyerekeseknek... "


Ez mind szép és jó, csakhogy a mostani kormányzó párt 8 évig mantrázta, hogy nem kell a népet sarcolni, a pénzt oda kell adni az embereknek, ők megszorítások nélkül is képesek felpörgetni a gazdaságot, és ezért szavaztak rájuk annyian, amennyien. Ha azt mondták volna, amit írsz (illetve amit most csinálnak), akkor nemhogy 2/3-ot nem kaptak volna, de könnyen lehet, hogy kormányra sem kerülnek.

2011. júl. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Nem kellett volna eladósítani így az országot az elmúlt pár évben, és akkor most nem kellenének a megszorítások sem ilyen mértékben. Vagy esetleg további hiteleket kellene felvennünk, hogy továbbra is lehessen segélyeket osztogatni egy feneketlen kútba?

Még szerencse, hogy a Fidesz igyekszik a további hitelfelvételektől megkímélni az országot. Ez pedig nem megy másképp, mint megszorításokkal, és a segélyosztogatások helyett munkával.

2011. júl. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 bix ***** válasza:

höhö

" Ha azt mondták volna, amit írsz (illetve amit most csinálnak), akkor nemhogy 2/3-ot nem kaptak volna, de könnyen lehet, hogy kormányra sem kerülnek."


jaja és az mszp és társai szépen becsődöltették volna az államot:D deccrájt. még egy tudatos ember, aki csak a jót akarja, de az oda vezető út az büdös. ez van. tény hogy nem volt alternatíva, de hagytuk hogy lopjon az előző gárda 8 évet akkor várjuk már ki hogy mi lesz itt. ha a szociális segélyeket megreformálják ahogy az benne van az alkotmányban, akkor már nem éltem hiába. évek óta verem a fejem a falba a sok ingyenélő miatt, akit én és a dolgozó emberek tartanak el... ha ez nem lesz megoldás akkor az emberek még radikálisabb pártra fognak szavazni, kérdés hogy akkor mi lesz...

2011. júl. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Ebcsont válasza:


"Az a helyzet, hogy Népszavazást kiírni az alkotmány módosítására csúnyán alkotmány ellenes. Nemcsak az új alkotmány szerint, hanem a régi szerint is. Nem akarhattok olyan dolgot, ami sértené a régi alkotmányt nem? Mert ha jól vettem ki a szavaitokból nem a régi alkotmánnyal van a gondotok, hanem az újjal, mégis olyan dolgokról megy itt a vita, ami sértené a régi alkotmányt is.


Alkotmányról nem lesz népszavazás, ezt le kell nyelni, ugyanis ha lenne, az az alkotmányba ütközne. Ez a nagy büdös helyzet jogilag. :-)"


Mivel a Fdesz annyira tiszteli a torveny es alkotmanyt,hogy meg csak veletlen sem sertene az meg igy nem lehet alkotmany ellenes dolgokat muvelni,pl visszamanoleges torvenyek,szerzet jogok megszuntetese, meg meg lesznek erdekes dolgok.

2011. júl. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 bix ***** válasza:
hanyagoljuk már ezt a demagóg sz@r dumát. ekkora gödörbe úgy kerültünk ugye hogy betartották az összes pontban az előző alkotmányt ugye? akkormeg? nem mindegy hogy rombolni akarsz, vagy építeni...
2011. júl. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
70%

"jaja és az mszp és társai szépen becsődöltették volna az államot:D"


A történelem nem arról szól, hogy mi lett volna, hanem arról, hogy mi volt. Nézd meg ezt a riportot, amely a Fidesz-kormány beiktatása után néhány héttel készült:


[link]


Ebben Orbán Viktor maga mondja, hogy az ország gazdasága stabil. Ezt is mondja ugyanebben az időben:


[link]


És közben persze a saját jövedelmét is megnövelte havi nettó félmillió forinttal, mert akkora nagy csődben volt az ország...

2011. júl. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Tényleg páran leírták már, hogy miért nem tartanak az alkotmány egyes rendelkezéseiről népszavazást. Úgy látom, hogy tényleg nagyon kevesen olvasták az új alkotmányt....meg a régit is. Véleményem szerint ez a pont nem véletlenül került bele az alkotmányba, hiszen, ha lehetne minderről szavazni, akkor adót sem fizetnénk, de úgy gondolom, hogy egy átlagos választópolgár nem látja annyira át a gazdasági-politikai helyzetet, hogy meg tudná ítélni az egyes pontok hasznosságát. A vizitdíjról, a kórházi napi díjról, valamint a tandíjról szóló népszavazás egy nagyon okos politikai húzás volt, hogy az ellenzék a kormányt meggyengítse, a szavazók előtt sárba tiporja a tekintélyét, ami sikerült is (nem igazán az egyesek véleményére voltak kíváncsiak). Míg az alkotmány egyes pontjairól tartandó népszavazás alkotmányellenes, addig egyes rendelkezéseinek (vagy éppenséggel az egésznek) az összes országgyűlési képviselő 2/3-ának szavazatával való megváltoztatása teljesen alkotmányos. Próbáltam csak jogi-politikai szempontból megközelíteni a kérdést, pártszimpatizációtól függetlenül. Szóval ezért nem tartanak róla népszavazást, és nincs is erre irányuló kezdeményezés.
2011. júl. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!