Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az új alkotmányról, gondolom...

X. Maté kérdése:

Az új alkotmányról, gondolom már mindenki megkapta a kis kérdőívet, amiben véleményed kérik. Mi a véleményetek az egyik pontról?

Figyelt kérdés
Amiben azt kérdezik, hogy ha valakinek kiskorú gyermeke van, az több szavazattal rendelkezzen. (A többi pont nem érdekel, mivel vicc, számomra ez pedig felháborító)
2011. márc. 7. 13:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Felháborító. Milyen jogon rendelkeznek a szülők a gyerek szavazati jogával, milyen jogot előlegezik meg a véleményét? Egyszerűen nevetséges maga az ötlet is. Egyébként ez nagyon is hajlik a mai törekvésk felé: az emberek ne gondolkozzanak, csak csinálják a dolgokat, butítás jön mindnfelől. Sok gyereke általában az alacsonyabb szintű rétegnek van (anyagi és szellemi szintet is nézve), a műveltebb és jómódúbb rétegnk 2-3 általában. A 10 gyerekes alacsony réteg szava háromszor annyit érjen, mint a gondolkodó, műveltebb rétegé. Csak ez lehet a cél. Másképp fel sem merülne... nem szretnék általánosítani, és elnézést ha z valakit bánt, de tény, hogy manapság így van. Kivétlek persz vannak.


(Az "e" betűm léggé rosszalkodik mostanság, elnézést, ha valahol lemaradt.)

2011. márc. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az első válaszolóval. Felháborító!
2011. márc. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
én dobtam ki az egészet lendületből.
2011. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Én kaptam egy e-mailt, a következő szöveggel:

Adjon az Isten! Nem sokára kiküld a kormány egy kérdőívet, az új alkotmány véleményezésére. Ne töltsd ki, helyette ezt írd rá: A Szent Korona Tan alkotmányunk jogfolytonosságának visszaállítását követelem./ ne kérd, nem vagy te koldus/.

A Magyarság fennmaradását csak ez biztosítja. Szent Koronára tett fogadalmam is erre kötelez.

Isten áldását kérem minden jóakaratú Magyar emberre.

Hittel, szívvel, becsülettel, erővel.

www.magyarhon.eu

2011. márc. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is marhaság, de nem kell feltétlen butításra gondolni. Lehet az indok akár az is, hogy többet számítson annak a véleménye, aki a gyermekére gondol döntéskor, mint a totálisan a társadalom perifériáján elő nyugdíjasé... nem tudom.
2011. márc. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
és szerinted a nyugdíjasoknak nincs gyerekük? nem nevelték fel a mostani társadalmat?
2011. márc. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon sok országban gondolkoztak/gondolkoznak ezen Többször beterjesztettek ehhez hasonló javaslatot Németországban, Franciaországban és biztos másutt is. MIvel eddig nem találtak olyan megoldást ami sokaknak megfelel ezért sehol nem fogadták el. De nem kell rajta kiakadni, sok-sok éve merült először fel az európai politikai gondolkodásban.
2011. márc. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hülyeség.Semmi értelme.Azt gondolná az ember,hogy így a többgyermekesek akarata fog elsősorban érvényesülni a választásokon.De hát manapság nem sok a nagy családos,azok is elsősorban a kisebbségek között találhatók,ők meg úgysem járnak szerintem szavazni.
2011. márc. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
57%

Ti elhiszitek, hogy ezt a Fidesz komolyan figyelembe veszi? Majd ráfogják, hogy ennyien visszaküldték, nem kell az ellenzék az alkotmányozáshoz, a zemberek feljogosították Őket a módosításokhoz. Parasztvakítás az egész.

Ugyanez van az oktatásban is, megszüntetik az intézmények gazdasági vezetését, összevonnak 20-25 intézményt, csinálnak nekik egy Gazdasági Szervezetet, az fog fizetni mindent. Ez ám a spórolás, lehet fűteni az utcát, égetni a villanyt mindent a GSZ fizet. Amit az intézmény pályázatokon, 1 %-on összeszedett (busz, számítógép stb. ) azokat elveszik. Lepusztul minden, amit eddig felépítettünk. És bármilyen javaslatot adnak az intézmények semmit nem fogadnak el, mindenre megvan az emberük, az elképzelésük. Le se ülnek tárgyalni senkivel.

2011. márc. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Persze, hogy nm veszi figyelembe, csak egy csomó pénzkidobás. Egyébként az ötlet támogatandó, mármint az, hogy az embereket be kell vonni a döntéshozatalba valamilyen formában, de a véleményüket figyelembe is kén venni. Az értelmes, érvekkel alátámasztott véleményeket. A szavazati jogot is ettől tenném függővé, mert az ,hogy valaki btöltötte a 18-at, a világon semmit nm jelent ilyen szempontból.

De maga az ,hogy a kérdés felvetült, felháborító. Nem ebben kéne kdvezni a sokgyermekes családoknak. Milliárdos megtakarítások lennének, ha a cégek, miniszterek abbahagynák a sikkasztást, csalást, lopást... nm itt tartana az ország, ahol.

Személyes példa: egy a környékünkön köztiszteletnk örvendő polgármester, akit az ősszel megint megválasztottak, mert milyen becsületes, stb, a családban lévő vállalkozástól minden évben bezsebel több milliót, különben kieszközöli, hogy ne lehessen a térségben a cég telephelye. Tavaly pl 50 millióért tartotta a markát, és ha nem kapja meg, pár hónapon belül annyi az ottani gyárnak. Több cég is feljelentést tett ellene pár éve emiatt, nem a minket érintő az egyetlen... az ügyből persz nem lett semmi, csak az, hogy az adott cégek nem kapták meg a továbbiakban a működési engedélyt... és ez mgy mindenhol, kicsiben, nagyban.

2011. márc. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!