Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki miért nem választott...

Ki miért nem választott "értelmiségi" pályát?

Figyelt kérdés
2011. júl. 7. 11:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

traktoros: ez nem feltétlenül igaz történet, inkább egy társadalmi körkép. tény, h vannak ilyen emberek.


ismerek olyat srácot én is, akinek elég gyérek voltak a családi körülményei, talán valami szakmája van, de 16 éves kora óta melózik. most ott tart, h akárhova el tud menni nyaralni, 100ezres kabátban jár, jó kocsija van, de kegyetlen sokat dolgozott az elmúlt 15 évben, h idáig eljusson. na meg ért is ahhoz, amit csinál, és szenvedéllyel szereti a munkáját. tisztességesen csak így lehet megszedni magad.


jó példák erre a nagyszüleim is, akik elég szegény családból származtak. de imádták a munkájukat, szinte csak annak éltek. spórolással, sok melóval összehozták az évek alatt azt, amiről más csak álmodik. és ezért nagyon tisztelem őket. sajnos 3 éve elhunytak, de nekem ők a példakép mindenben. szakmailag és magánéleti szempontból is.

2011. júl. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
80%
Valóban, az csak egy fiktív történet, ami próbálja példázni azt a fajta embetípust.
2011. júl. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Minél nagyobb a létbiztonság annál könnyebb pályát váltani. Jobb esetbe nem mindig határoz meg egy pályaválasztási döntés egy egész életet. Tanulni mindig lehet és kell is.
2011. júl. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sose tetszettek az ülőmunkák illetve az "értelmiségi" pályák , mindig is kétkezi munkát akartam csinálni és ezt szeretem csinálni .

Sajnos ha normálisan meg akarok élni , akkor mégiscsak kell egy egyetem (szeptembertől kezdem munka mellett) és fel kell adnom azt amit igazán szívesen csinálok , mert ezzel amit most csinálok hosszú távon nem fogok előre jutni :| .

2011. júl. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Több oka is lehet rá valakinek, a nevelőapám nem szeretett annyira tanulni, de vonzotta a nyomdász szakma, így egyértelmű volt. Én orvosira járok, és mivel orvos csak diplomával lehet az ember, így ez is egyértelmű volt :D Azt mondom válassza mindenki azt, amiben tehetséges. Meghalnék a fizikai munkától, mert elég satnya az állóképességem (gerincsérv, csigolyatörés, alacsony vérnyomás, vérszegénység etc), így nem is vágytam rá soha. Az egyik nagyon jó barátnőm nem szeret tanulni, viszont nagyon tehetséges a kézműves dolgokban, és majd ilyen vállalkozást szeretne csinálni. Ez így jó mindenkinek.
2011. júl. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
69%
Én meg megalkottam két olyan eljárást, ami a világon is egyedülálló, és most az ország gazdagabb emberei közé tartozom. És ezt nem tanították az egyetemen sem. Attól hogy valaki diplomát szerez még nem biztos hogy sokra is viszi. Nekem is megvan, de semmi köze hozzá amit megcsináltam.
2011. júl. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
85%

A válasz írója 39%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:02


Képzeld, aki meg tudományos címet szerzett, az is megalkotott valami új dolgot ennek a világnak, sőt magasabb szinten és talán hasznosabban is. Az csak a torz rendszernek köszönhető, hogy te jobban élsz egy olyan orvosnál aki kitalálja, hogy nem kell az adott műtéthez csak 4 ből 3 metsztést végezni, ha az ő módszerével csinálja valaki.

2011. júl. 8. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Írd már le kérlek, hogy mit találtál fel? Csak megszeretném érteni ezt a pökhendi nagyképűségedet.
2011. júl. 8. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
74%

03:00


"Képzeld, aki meg tudományos címet szerzett, az is megalkotott valami új dolgot ennek a világnak, sőt magasabb szinten és talán hasznosabban is."


Ezt rosszul tudod.

2011. júl. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 06:52


Nem, ezt jól tudom. Esetleg nézz utána ;) Gondolom nem nagyon vagy a Phd cím közelében, hogy ezt tudd, ez az írásaidból látszik ;)

2011. júl. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!