Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki miért nem választott...

Ki miért nem választott "értelmiségi" pályát?

Figyelt kérdés
2011. júl. 7. 11:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
57%
Érdekes kérdés, de pontosan kit értesz értelmiség alatt? Csak a bölcsészeket vagy minden diplomást?
2011. júl. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%

Érdekel, hogy ki lesz az első ember akire ráillik majd ez:

[link] :)

2011. júl. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%

A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:15


Ez egy jó kérdés! :D Aki 2-es átbukdácsolt és éppen vagy egy Bsc-je, viszont szűklátókörű és sötét egyén, na azt én nem mondanám értelmiséginek...

2011. júl. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

"Csak a bölcsészeket vagy minden diplomást?"

Inkább az utóbbit. De itt inkább a szellemi munkakörre gondolok amihez szükség van diplomára.

2011. júl. 7. 11:19
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

1) Mert, nem jók a képességei.

2) Nincs szorgalma.

3) Anyagi okok miatt.

4) Nem azt látta a szüleitől. A család nem tartja fontosnak.

5) Olyan szakmát választott, amihez nincs szükség diplomára.

2011. júl. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%
Én nem vagyok valami okos, de szorgalommal, kitartással mindig tudtam ezt leplezni. Jó helyen vagyok és elégedett az életemmel.
2011. júl. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
36%
Nagyon sok "fogyatékos" kerül ki mostanában at ELTE BTK-ról. Nehezen illeszkednek be a társadalomba, ami persze nem az ő hibájuk.
2011. júl. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%

Bennem fel sem merült, hogy ne értelmiségi pályára menjek. Soha nem a pénz motivált, hanem az, hogy azt csináljam,a mit szeretek. Mivel tanulni szeretek a legjobban, ezért mindenképpen olyan pályára akartam menni, ahol erre lehetőség van.

Emellett minden tiszteletem azoké, akik képesek például egy boltban kasszázni vagy pincérkedni vagy bármilyen hasonló jellegű munkát végezni. Diákként próbáltam ilyesmiket, de úgy éreztem, megbolondulok. Úgy gondolom, jó esetben az ember személyisége és érdeklődési köre határozza meg a pályaválasztását, ez valaki számára egyértelműen az értelmiségi pálya, más számára pedig egyértelműen nem az.

2011. júl. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%
Elolvastam a linket amit a második kirakott. Akinek nem jött be az élet és nincs munkája és a közös költséget se fizették már 15 éve. Nagyon szomorú. De leírja, hogy a pia segít. Arra van pénz?! Meg jön a másik gyerek. Minek jön és hova? A nyomorba?. Az ilyen gyökereket valahogy nem tudom sajnálni.
2011. júl. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%

Nem akartam évekig nagyon szegényen élni, míg be nem fejezem a sulit, meg féltem, hogy olyanért tenném mindezt, amiben nem vagyok biztos. Most fogom folytatni a tanulmányaimat. Igaz,nem lettem gazdagabb, de legalább már kiszórakoztam

magam és tudom, hogy mi szeretnék lenni. :)

2011. júl. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!