Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki volt régen és ki ma az...

Ki volt régen és ki ma az értelmiségi?

Figyelt kérdés
2010. dec. 18. 17:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Értelmiségi általános értelemben szellemi pályán dolgozó embert jelent.
2010. dec. 18. 17:16
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
ma csak és kizárólag TGM és Havas az értelmiségi
2010. dec. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

A középkorban az, aki tudott írni-olvasni.

Az újkorban kb. az, akinek volt diplomája (amit akkor messze nem volt olyan könnyű megszerezni, mint ma).

Ma kb. az, aki széles körű műveltséggel rendelkezik és szellemi munkát végez.

2010. dec. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Én amikor értelmiségi emberre gondolok, akkor egy olyan ember jelenik meg előttem, aki egy területen legalább a kisdoktori címre érdemes, az élet többi területén meg jobban tájékozott, mint az átlag. De fontos kritérium az is, hogy jelentős kérdésekben kiforrott álláspontja legyen, és komoly erkölcsi normák szerint éljen (ezalatt nem azt értem, hogy hitbuzgó, bigott katolikus legyen, hanem azt, hogy ne lopjon, csaljon, hazudjon...)
2010. dec. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

na ne keverjük az erkölcsöt az értelmiségi léttel azért, mertnem ugyn arról szól!


sztem is értelmiségi amúgy az, akinek van 3-4 egyetemi Nem főiskolai!!) diplomája, jó esetben egy PhD -je, és hát a mai világban sajnos pozíciótól függetlenül ugyan, de komoly szellemi munkát végez


na most ennek ellentmodhat az, amikor mégsem végez komolynak tartott, de attól még nagyon is komoly szellemi munkát, de ez ritkább, és társadalmielismertsége nulla


azokat ellenben nagyon nem tartom értelmiségieknek, akik valahogy kihúznak magukból egy nagyon gagyi főiskolai diplomát, és utána verik a mellüket, hőgy ők mekkora ész ... ez a halálom, és nagyon sok ilyen van sajnos

2010. dec. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ertelmisegnek azok szamitanak akik felsofoku vegzettseggel szellemi munkat toltenek be ahova szukseges a felsoku iskola! Ez lehet foiskola, egyetem stb. Az allasok tanarok, papok, orvosok, pszcihologusok, koztisztviselok /bizonyos palyakon/, irok, kozgazdaszok, csillagaszok, kutatok, fizikusok, matematikusok stb. szerintem ezek mind mind ertelmiseginek szamitamnak. Na es akkor ott van 1-1 ertelmiseginek szamito de teljesen mas palyan mozgo ember pl. Vago Istvan ha O nem ertelmisegi akkor ki az ertelmisegi? Most leszamitva, hogy sokan nem szertik a politikai hovatartozasa miatt en lattam par musorat a neten es eleg komoly lexikalis tudassal is rendelkezik valamint doktori cime is van.
2010. dec. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Régen a művelt és széles látókörű emberek.


Ma akinek van pénze fizetni az egyetemet , főiskolát.

2010. dec. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
ne haragudj, nem értek egyet, a lexikális tudást ne vegyük az értelmiséghez, mert az ún. telefonkönyv-tudásra bárki képes
2010. dec. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

"Ma akinek van pénze fizetni az egyetemet , főiskolát."


A diploma még nem tesz értelmiségivé.

2010. dec. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Ma akinek van pénze fizetni az egyetemet , főiskolát."

Van ösztöndíj.

2010. dec. 18. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!