Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mások is vannak itt hátrányos...

Mások is vannak itt hátrányos helyzetű munkanélküliek?

Figyelt kérdés
Ha igen,miért nem fogunk össze?Miért hagyjuk azt,hogy a kormány bármit megtehessen velünk?Együtt sokkal erősebbek lennénk.Valami olyan fórum (vagy közösségi oldal)kellene,ahol lehetne szerveződni,és meg lehetne beszélni a dolgokat,és tudnánk egymásnak segíteni!
2011. jún. 27. 13:11
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
81%
Aki a hosszú üzenetet írta: egyáltalán nem az általad felsorolt esetekkel van baj, hanem azzal, hogy rengeteg embernek jó szakmája van és mégsem kap nem, hogy a lakhelyén állást, hanem annak a 100 kilométeres körzetében sem! Aki pedig azt mondja, hogy irány minimálbérért dolgozni, az próbáljon meg 1 hónapig minimálbérből házat fenntartani, enni, öltözködni és még esetleg gyereket nevelni.
2011. jún. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
68%

"Hátrányos helyzetű" munkanélküliek?

Miért vannak "előnyös helyzetű" munkanélküliek is?

Amúgy szerveződjünk. Én akkárki kontójára hajlandó leszek egy sört inni.

Ha koszt is lesz, akkor még tovább is mehetünk...

2011. jún. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 A kérdező kommentje:
Igen vannak előnyösebb helyzetűek is!Ők például néhány hét,néhány hónap alatt találnak munkát,de aki hátrányos helyzetű,az évek alatt is nehezen.
2011. jún. 27. 17:40
 44/60 anonim ***** válasza:
17%

"Emögé én nem raknék szmájlit..."


Elhiszed, hogy marhára nem tudok részvétet érezni, HA (!)

valaki azért "éhezik", mert nem kap nettó 250ezres állást, viszont 80ezerért nem hajlandó felhúzni a vekkert?

2011. jún. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
43%

"Aki pedig azt mondja, hogy irány minimálbérért dolgozni, az próbáljon meg 1 hónapig minimálbérből házat fenntartani, enni, öltözködni és még esetleg gyereket nevelni."


Sokan megteszik, inkább, mint hogy segélyért kuncsorogjonak.

Megtanulták, mi az, ami kell, és mi az, kevésbé fontos.

És semmivel nem kevesebbek nálad.

2011. jún. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:

"""Emögé én nem raknék szmájlit..."


Elhiszed, hogy marhára nem tudok részvétet érezni, HA (!)

valaki azért "éhezik", mert nem kap nettó 250ezres állást, viszont 80ezerért nem hajlandó felhúzni a vekkert?


Na szóval!

Mivel rólam van szó.

Tisztázzuk!

Én soha nem vettem még fel semmilyen ellátást az államtól.


Persze megtehetném joggal, mert 11 éve van vállalkozásom" amit tavaj adtam vissza" és talán fizettem be annyit hogy egy évig nyugodtan fizethetne az állam, """ a ti pénzetekből"!!immár!


De ne engem féltsetek, mert felesleges.

Én megélek, ugyanis feketén csinálom tovább,mert annyira leredukálódott a megrendelésem, hogy a srácot akit alkalmaztam, elküldtem, én meg vadasba csinálom tovább.

Igaz hogy le8adolódott a bevételem, de mivel sem alkalmazott sem befizetés, még így sem szorulok a minimálra.

Mellesleg, elmenne a lakásom rezsiére, így semmi értelme nem lenne az az = 100% éhen halás.

De azt ugye senki nem várja el, hogy adjam el a léakásom és költözzem egy lukba, vagy az autóm, csak hogy ne feketén dolgozzak?


Tudjátok, nem kellene ennyire sz@r gazdaságpolitikát folytatni, és nem itt tartanánk!

2011. jún. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
76%

""Sokan megteszik, inkább, mint hogy segélyért kuncsorogjonak.

Megtanulták, mi az, ami kell, és mi az, kevésbé fontos.

És semmivel nem kevesebbek nálad



És milyen élet az a Tescós élet?

Ennyit érdemelnek a magyarok?


Látod, ha ezt mindenki, vagy is amíg sokan így fogják fel, addig itt nem lesz változás. Mert nincs kényszer a politikán!


Csak egy félévre lennénk olyanok mint a görögök vagy a franciák, és 250lenne az átlag fizikai bér és 150 a minimál!

2011. jún. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
100%

Végre , egy gondolkozó ember, aki nem a pénzeszsákjain ülve fröcsögi az irodájából, hogy minden munkanélküli cigány és alkoholista,menjenek dolgozni, hisz van munka elég!Akkor talán melldöngetés helyett teremtsenek normális munkahelyeket a jómódú nagyságos urak, hogy azok , akiknek nem jutott protekciós munkahely , tudjanak emberhez méltó körülmények között, tisztességes fizetésért dolgozni, nem lenézett, bűnözőként felügyelt közmunkásként koldusfillérekért!Ja, hogy tenni valamit a közösségért is, az már büdös!


Kérdező, az ilyen jellegű fórum, nagyon jó ötlet, de nem itt, a GYK-n, igaz, hasonló idiótákba máshol is belebotlanál, hisz ma már a birkák vannak többségben, de azért nem reménytelen.Talán valamiféle érdekszervezetre lenne szükség.Biztos, hogy a minimálbérből élőknek, segélyezetteknek, hátrányos helyzetűeknek nincs érdekképviselete, vagy nem elég hatékony.A fórum pedig önálló fórum lehetne, ha értesz hozzá, indíthatnál ilyen témában saját oldalt.

2011. jún. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
75%

Ja és egyébként nem vagyok csúnya, kövér, alkoholista, dolgozni utáló ember, sem öreg, sem színes bőrű.Épp eleget tanultam ahhoz, hogy dolgozhassak, csakhogy nem tudnak ajánlani munkahelyet, hiába rendelkezem pluszban még három szakmával is.Minek is ajánlanának olcsóbban megússzák, ha közmunkát sóznak rám, oda még a bizonyítványaim se kellenek.

Protekcióm meg nincs.Ó, bocsánat érte.

Nyilván arról is mi, álláskeresők tehetünk, hogy elprivatizálták a fejünk fölül a munkahelyeket!

Csoda, hogy azt még nem ajánlottátok, ti nagyon előnyös helyzetűek, hogy álljunk ki az utcasarokra.Hát oda álljon ki a tudjátok kicsoda...

2011. jún. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
62%

"Sokan megteszik, inkább, mint hogy segélyért kuncsorogjonak.

Megtanulták, mi az, ami kell, és mi az, kevésbé fontos.

És semmivel nem kevesebbek nálad."


Gratulálok!Tehát a magyarnak már önbecsülése se legyen?Minek az, igaz?

Nos, ha lett volna önbecsülése és nem hagyta volna, hogy nyamvadt minimálbérekkel szúrják ki a szemét, akkor nem tudták volna a jövő-menő kormányok meglovagolni a magyar birkaságát, igénytelenségét.Mert igenis, igénytelen az, aki zokszó nélkül , apatikusan tűri, hogy éhbérért hajtják ki a belét és még rá is bólogat, hogy jó van az, csak ennyi legyen...Hát, erre mit lehet mondani?!Minek adnának többet annak, aki gondolni sem akar arra , hogy többet ér?


A segély is kevés, és egyre vérlázítóbb, hogy a segélyre szorulókon akarják elverni a port!De normális ember, ha nincs munkája, inkább segélyt kér, minthogy önként és dalolva éhen haljon az előnyös helyzetűek kedvéért.

2011. jún. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!