Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szomszédos országok miért...

A szomszédos országok miért magyar ellenesek?

Figyelt kérdés
Ukrajna, Szlovákia, Románia....melyik háborús bűneinkért? Ha ezekért, akkor a németekkel miért nem csinálják ezt? Ők aztán megtették a magukét, mégis, amikor lent vagyunk a Balatonon nyáron, nem egyszer hallani olyanról, hogy a magyarokat ki se szolgálják az étterembe, ha feltűnik egy németül beszélő csapat, csoport, család, úgy nyalják a seggüket. Ha kimegyünk Szlovákiába ott is megesett már párszor, hogy a magyarokat nem szolgálták ki az étteremben, bárban.
2009. márc. 25. 09:08
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
38%
Ó, hát persze,hogy nem a jogok kellettek volna. Ha mi nem vagyunk magyarok, akkor Te mi vagy? Hontalan tán? Ez a kis ország még az itt lakókon se tud segíteni, minek venne a nyakába olyan koloncot,ki miatt csak a baja van?Majd, ha itt mindenkinek jó lesz,majd akkor jöhet az adakozás. Vagy,majd ha szükség lesz a szavazataitokra valamelyik pártnak. Nehogy már ti mondjátok meg onnan,hogy itt mi és hogy legyen....
2009. márc. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
38%
Mitől vagyunk egy nép? Attól, hogy beszélsz magyarul? Ezen kívül mit tettél az országért? Mert ez édeskevés!
2009. márc. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálatos, hogy ez a véleményed. Mintha qrcsány beszélne belőled.

Nem értem, hogy egyesek miért hiszik még mindig azt, hogyha sikerült volna megszavaznunk a kettős állampolgárságot akkor ellepnek minket az erdélyiek, nem lesz munkánk, éhenhalunk...stb. Most meg Románia belépett az eu-ba és mi lett?? Éhenhaltunk? Sőt lassan inkább mi fogunk átmenni Romániába dolgozni, mert annyira nincs meló. Szóval még most sem fogtad fel, hogy ez csak egy gesztus lett volna. A gyurcsány-orbán kampányban üres fejjel szavaztál, úgy, ahogy az mszp megkívánta. Gratulálok.

Amúgy mi az, hogy adakozás? Ne röhögtessél már. Én kötelességnek tartom elismerni a honfitársaimat. Tudom az erdélyi magyarok sem mind ragaszkodnak mostmár ehhez, de vannak erdélyi haverjaim, akik itt tanulnak magyar egyetemeken, na ők jobban átlátva a helyzetet, már megemésztették a népszavazás kudarcát. Persze megértem, hogy nem felejtik el és vannak egyéb problémák is, csak aki így elutasít minket én úgy látom az hajlamos mindenben a rosszat keresni.

2009. márc. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
100%

Jomagam Szlovákiában élo Magyar vagyok. Az anyaországban élo Magyaroknak egy kissé furcsa viszonyuk vagy hozzáállásuk van azokhoz a magyarokhoz akik Trianon miatt elszakadtak az anyaországtol. Mi nem tehetunk errol, nem mi dontottunk így hanem a nagyhatalmak akik féltek az Osztrák-Magyar Monarchia további terjeszkedésétol, és feldarabolásával akarták erejét csokkenteni. Biztos, hogy az a nemzetiségi politika, amely a "monarchián " belul a kisebb nemzeteket érintette nem volt megfelelo, mert már az 1848 as forradalom idején is szervezodtek a kisebb nemzetek, hogy tobb jogot vívjnak ki maguknak. (A forradalmat mint tudjuk leverték, és még nagyobb elnyomásban és elmagyarosításban volt részuk a kisebb nemzeteknek) Természetesen, minden akcio reakciot vált ki. A Trianoni tárgyalásokon szerintem nem voltak jol felkészulve a Magyar kormány képviseloi, és nem tudtak megfeloképpen harcolni az ország feldarabolása ellen.

Ezt a helyzetet használták ki a kisnemzetek kulfoldon élo képviseloi, hogy a saját malmukra hajtsák a vizet, hogy sikeruljon megalapítaniuk a saját onállo allamukat.

Ha a II. világháborúban Horthyék a "megfelelo" oldalon harcoltak volna, (ezt értsd úgy,hogy a gyoztes hatalom oldalán) nem valoszínu, hogy a 38.ban visszafoglalt Felvidéket vissza kellett volna adniuk Csehszlovákiának.

Nem akarom itt részletezni ennek a kovetkezményeit, aminek a terhét még ma is érezzuk, mert sajnos ez már visszafordíthatatlan.

Kár a magyarországi "64 vármenye, a Jobbik, " és hasonlo szervezeteknek ebbe beleavatkozni, mert csak az itt elo szlovákiai Magyarok helyzetén rontanak. Mi senkit nem kértunk fel arra, hogy helyettunk dotéseket hozzanak,

hogy védjék jogainkat, nem vagyunk mi itt hulyék, megtudjuk ezt tenni az imént felsorolt szervezetek nélkul is.

Sok rosszat koszonhetunk politikusainknak is, akik ugyan

"jo szándékkal" de tobet ártanak nekunk mint használnak.

Sokszor olyan dolgokat kovetelnek a mostani fobiás "magyarellenes" kormánytol, amivel szerintem még várhatnának és nem kellene foloslegesen kiélezni a helyzetet. "Ezek itt úgy félnek az autonomiátol mint a vadállatok a tuztol, midjárt a teruletuk elveszésére gondolnak. Ezért is a nagy Magyar ellenességeskedés. Annyira kishituek, annyira féltik a pozíciojukat, hogy rajtunk verik el a port. Eez az én meglátásom. Nem vagyok már fiatal, a kenyerem javát már megettem, azt hiszem, hogy helyes szemszogbol látom a dolgokat.

2009. márc. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
én is külföldön élek, éltem Mo-on pár évig, és én is megutáltam. nagyon gonoszak az e,berek, állandóan csak kerezstbetettek mindenben. sunyik, önzők, irigyekmaguknak valók, elérták a viselkedésükkel azt h megutáljam őket én is. Senkiben sem lehet megbízni, mindenki csak átb@szta a fejemet. Mo-ból többet nem kérek.
2009. jún. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
Velem soha egy másodpercre se találkoztál és rólam is 100%ban azt mondod, hogy egy rohaddddék szemétyláda söpredék undormány vagyok aki mindenkit átver, keresztbe tesz....
2009. jún. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
Na, ez az! Nem értem mért kell ennyire általánosítani, mert neked rossz tapasztalataid vannak. Persze, nem vonom kétségbe,amit mondasz, tudom, hogy sok probléma van hiszen itt élek és kerültem én is olyan közösségekbe, olyan munkahelyekre, ahol nagyon szemét emberek voltak és igyekeztem elkerülni onnan. De azért nagyon csodálkoznék, ha ott Erdélyben, vagy egyáltalán akárhol máshol Mo.-n kívül minden csak szép és jó lenne, hogy nincs ellenségeskedés, irigykedés, rendesek az emberek. Jó, igaz lehet, hogy kevesebb ott a rossz példa, de pont az ilyen egyszerű, negatív, lecseszős hozzászólásokról jut eszembe, hogy ott is csak emberek élnek és nem is különböznek az itteni magyaroktól annyira.
2009. jún. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
elég sok magyarral találkoztam az ország minden területéről, és nem nagyon találtam különbséget köztük, mind ugyanolyan volt, ki erősebben, ki kevésbé. Bnőm sajnos oda ment férjhez, Mo-ra, mondtam neki h ott aztán jó szar lesz, kinevetett, ugyanezt mondta kb, h nem mindenki olyan...és már tiszta depi, 3 hónapig sem birta drága jó magyarok között....pedig optimista tipus, és a jót keresi az emberekben, és barátkozni is szeret...szóval én jó véleményt még snekitől sem hallottam, aki Mo-n töltött több évet...mert nem néhány hónap ottöltés alapján mondom...majd 10 évig éltem ott.
2009. jún. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:

Az tényleg szar.

De nem akarok vitatkozni, ne adj isten győzködni téged. Én csak azt tudom, hogy rengeteg külföldre szakadt magyar települt Magyarországra. Ők valahogy meg tudták találni a helyüket.

Szinte mindenki ismer legalább egy székelyt, én is ismerek, apámnak elég sok székely ismerőse van. Ezek az emberek ide települtek, beilleszkedtek, beolvadtak, nem tudná senki megmondani róluk, hogy Székelyföldről jöttek. Valahogy ők nem irtóztak annyira az anyaországi magyaroktól. Ezért is nem nagyon tudom elfogadni azt a nézetedet, hogy a magyarok "gonoszak, állandóan csak keresztbe tesznek sunyik, önzők, irigyek, maguknak valók". Ez vett volna rá embereket, hogy ideköltözzenek?

Baj, hogy sok ilyen van, de hogy egész Magyarország... hát mindegy, ahogy gondolod, meggyőzni úgy sem tudlak.

2009. jún. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:

Rossz lovat választottunk a rendszerváltáskor.

1848 - Kossuth címer, Deák Ferenc többet adott volna, és a környező népeknek is.

2010. jan. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!