Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szomszédos országok miért...

A szomszédos országok miért magyar ellenesek?

Figyelt kérdés
Ukrajna, Szlovákia, Románia....melyik háborús bűneinkért? Ha ezekért, akkor a németekkel miért nem csinálják ezt? Ők aztán megtették a magukét, mégis, amikor lent vagyunk a Balatonon nyáron, nem egyszer hallani olyanról, hogy a magyarokat ki se szolgálják az étterembe, ha feltűnik egy németül beszélő csapat, csoport, család, úgy nyalják a seggüket. Ha kimegyünk Szlovákiába ott is megesett már párszor, hogy a magyarokat nem szolgálták ki az étteremben, bárban.
2009. márc. 25. 09:08
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
75%

Nyelvészetbe nem akartam belemenni. Nem is fogok. Mindenesetre a finnugor elmélettel nem értek egyet. Ezt már annyian megcáfolták.


A földművelést már leírtam. Nem a szlávoktól tanultuk, mert már vándorlás közben is műveltük a földet. A vándorlás sem abból állt, hogy éjjel nappal meneteltünk. Ott is meg-meg álltunk, termeltünk, legeltettünk. Igen fejlett volt az iparunk is, még ha a kaszát nem is ismertük, csizmát csináltunk magunknak. A lószerszámokat is meg tudtuk csinálni, a fegyvereinket sem csak úgy találtuk.


Mit is nevezel kalandozásnak?

Azoknak a kalandozásknak meghatározott céljaik voltak egész Európa területén. Elsősorban a Nagy Károly által elrabolt avar kincseket szerezték vissza Bulcsuék.


Mik voltak a kalandozások kudarcai?


A kaszát elismerem, erről nem tudok semmit sem.

2009. márc. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
100%
De érdekes hogy Amerikát senki nem utálja az indiánok miatt...
2009. márc. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
100%
A kalandozások kudarca: 933. Magdeburg 955. Augsburg
2009. márc. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
100%
A 19:48-as válaszolótól szeretném megkérdezni, hogy alá tudja-e támasztani pl. történelemkönyvből vagy egyéb hivatalos forrásból vett idézetekkel azt, hogy a szlávoktól semmi földműveléssel kapcsolatos dolgot nem vettünk át. Csak azért kérdem mert egy előbbi válaszoló (18:59) leírta egy google-os keresése első pár találatát, ami a te véleményed ellenkezőjét igazolja, de TE saját kútfőből megmontad a tutit "Nem a szlávoktól tanultuk, mert már vándorlás közben is műveltük a földet." Ezt értsük úgy, hogy te írod a történelmet?
2009. márc. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
87%

A kalandozásokkal kapcsolatban csak azt felejtik el megemliteni mindig, hogyan is volt valojában.

Én csak Augsburgól tudok nyilatkozni. (Igen ott voltam)


A németek csapdába csaltak egy kisebb csapat magyart. Lemészárolták őket. Ezt tanitják is mindenhol. Azt viszont már nem, hogy utána fősereg olyan csúnyán elverte a németeket, hogy nem is tanitják az iskolában. Mert nem a magyar fősereg veszett el augsburgnál. Ha az lett volna, akkor a németek megindulhattak volna az ország felé, mert ugye nem lett volna katona, aki védje. De nem így volt.

2009. márc. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
87%

A történelmet a győztesek írják. Én itt csak vesztes lehetek.


"Később a nagyobb számban felmerülő adatok a kutatókat egyre inkább arról kezdték meggyőzni, hogy a honfoglaló magyarságnak több rétege is lehetett és ezek között bizonyára olyan is akadt, mely a föld megművelésével foglalkozott. Ez nem zárja ki azt, hogy egy másik, a hatalomhoz közel álló csoport ne lehetett volna nagyállattartó, amely egyben a védő és támadó harcosok legnagyobb részét szolgáltatta.

A régészek kezdték el már régebben hangoztatni, hogy őseink életében a földművelés is jelentős szerepet játszhatott. Fehér Géza szerint a honfoglaló magyarok "Új hazájukban a letelepült életmód, a földművelés és az állattenyésztés ismeretével és gyakorlatával jöttek", s hasonló megállapításra jutott László Gyula is."

Egy idézet, de ha logikusan végig gondolod magad is rájöhetsz, hogy pusztán állattartából megélő nép nem igazán tudodd volna így honfoglalni.


wikipedián is szerepel, hogy tudtak földet művelni. Azt hiszem ez a forrás pedig tényleg nem lehet elfogult.


Kihangsúlyozom újra. Aki vándorol, az nem egyfolytában megy ide oda. Kis időre megtelepszik, az állatait legelteti, de takarmányt is termeszt a számukra.


Én elismerem, hogy nem mindenhez értettek. De nem hinném, hogy ilyen alapvető dolgokat meg kellett volna tanulniuk.

2009. márc. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim válasza:
51%

Kérdezo, te aztán feladtad a leckét!)):

Olvassatok Was Albertol, o leirja hogyan el van butitval az egesz vilag a magyarok eredetérol.

2009. márc. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim válasza:
Elozo vagyok ismet. azt hiszem a kerdesedre a választ legjobban a tegnapelotti 9.56-os válaszoló adta
2009. márc. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
87%
A felső vezetés és a médiája kiölte a magyarokból a magyarság érzetét a hazaszeretetet. Igen is van kire mutogatnunk mert a vezetőink nagy része más kommunista vezetők bábuja. A bábuknak is persze jól megy
2009. márc. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
64%

Nem magyarellenesek. Én erdélyi magyar vagyok, nem vagyok magyarellenes, viszont őszintén, a népszavazás után azért meggondolom, ki magyarellenes és ki nem. De értsétek meg, nem kellettünk nektek - akkor ti sem kelletek nekünk. Nem irigyeljük a múltatokat - nekünk is van, itt Erdélyben aztán igazán van magyar múlt. Nem irigyeljük a jeleneteket - ugye az nem irigylésre méltó (mondjuk, a mienk sem). Nem irigyeljük a jövőtöket sem, mert mindenki jövője olyan lesz, amilyenné teszi. Viszont nek kérünk a szűklátókörűségetekből, az intoleranciátokból, a lenáző viselkedésetekből.

Köszönjük, jól vagyunk, és jól van ez így, ahogy van.

Mondjuk, mindenképp elítélendő a román vezetésnek az a lépése, hogy nem engedte be Sólyom Lászlót az országba - ez nagy baki volt, és belső körök is nagyon elítélik. Románok és magyarok egyaránt.

2009. márc. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!